Reklama

Niedziela Lubelska

Dąbrowica. Wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych

Daj siebie! Potrzebni wolontariusze

2024-05-28 06:30

Archiwum duszpasterstwa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Duszpasterstwo osób niepełnosprawnych i apostolstwo chorych poszukuje wolontariuszy.

Podczas wakacji w ośrodku Caritas w Dąbrowicy k. Lublina odbędą się dwa turnusy wczasorekolekcji dla osób z niepełnosprawnościami i chorych. Dla zapewnienia właściwej opieki uczestnikom, potrzebni są wolontariusze, którzy pomogą im pokonać codzienne bariery, związane m.in. z przyjmowaniem posiłków i troską o higienę osobistą, a także poświęcą swój czas i serce. Pierwszy turnus odbędzie się w dn. 3-12 lipca, poprowadzi go ks. Tomasz Niedziałek; drugi w dn. 15-24 lipca poprowadzi ks. Bogusław Suszyło.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Wolontariuszem może zostać każda osoba, która ukończyła 16 lat, jest niekarana i zdecyduje się oddać swój czas bliźnim. W zamian zyskuje wdzięczność, a także nabywa konkretnych umiejętności, związanych z opieką i towarzyszeniem osobom z niepełnosprawnościami. - Dąbrowica to jest takie miejsce, które wiele osób nazywa niebem na ziemi - mówi wolontariuszka Wiktoria Kłapot. Młoda kobieta, nie mając żadnego doświadczenia osób niepełnosprawnych, bała się czy dobrze poprowadzi wózek inwalidzki, czy przełamie barierę intymności niosąc pomoc w codziennej toalecie, ale przyjechała na wczasorekolekcje, by pomagać słabszym. Dąbrowicka wspólnota nauczyła ją cenić życie, ofiarowała bezwarunkową akceptację i przyjaźń na zawsze. Warto spróbować!

Reklama

Szczegółowe informacje pod adresami: ks.tomaszn@gmail.com lub bs18@interia.pl.


Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezja bydgoska: zmiany personalne 2024

2024-06-11 14:20

[ TEMATY ]

zmiany księży

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa diecezji bydgoskiej.

Z dniem 3 czerwca:

CZYTAJ DALEJ

Zmiany księży w diecezji warszawsko - praskiej

2024-06-19 10:36

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Na mocy decyzji podjętych przez Księdza Biskupa Romualda Kamińskiego w diecezji warszawsko - praskiej dokonają się następujące zmiany personalne.

Na emeryturę przechodzi:

CZYTAJ DALEJ

Samotnia św. Jana Chrzciciela

2024-06-23 08:51

Materiał prasowy

To pierwsze takie miejsce w Archidiecezji Wrocławskiej, w którym w ciszy będzie można usłyszeć głos Pana Boga czy odpocząć. Dziś 23 czerwca br. bp Maciej poświęci Samotnie św. Jana Chrzciciela w Sułowie Wielkim [dekanat Góra Wschód]

Pomysłodawcą takiego miejsca jest ks. Waldemar Cwynar, proboszcz parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Sułowie Wielkim. - W naszej archidiecezji brakowało takiego miejsca. Wiem z własnego doświadczenia, że takie miejsce jest potrzebne ludziom. Sam z takich samotni korzystałem m.in. z Pustelni św. Eliasza w Jasionie czy św. Szarbela w Nowy Belęcinie - zaznacza kapłan, który na stronie internetowej samotni wskazał: - Zdawać by się mogło, że Samotnia św. Jana Chrzciciela jest odpowiedzią na potrzeby i pragnienia ludzi chcących w warunkach innych niż zwykle zatrzymać się na chwilę, zastanowić nad swoim życiem i rozeznawać głos Boga – i pewnie tak jest! Warto jednak pamiętać, że BÓG JEST ZAWSZE PIERWSZY, stąd wierzę mocno, że Samotnia św. Jana Chrzciciela jest odpowiedzią na „potrzeby Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję