Reklama

Kościół

Archidiecezja gnieźnieńska: Zmiany personalne 2024

Prymas Polski abp Wojciech Polak dokonał zmian personalnych wśród duchowieństwa archidiecezji gnieźnieńskiej. Dekrety wejdą w życie 24 czerwca i 1 lipca 2024. Publikujemy listę zmian.

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

Fot. ks. R. Malewicz/archidiecezja.pl

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

INSTYTUCJE CENTRALNE

Ks. Marcin Kulczyński zwolniony z obowiązków sekretarza Prymasa Polski i mianowany proboszczem parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Jakub Kapelak zwolniony z obowiązków kapelana Prymasa Polski i mianowany sekretarzem Prymasa Polski. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ks. Maciej Jasiński po powrocie ze studiów w Rzymie mianowany kapelanem Prymasa Polski. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Karol Świderski zwolniony z obowiązków dyrektora Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie oraz z funkcji referenta referatu finansowo-administracyjnego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie i mianowany proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Marcin Korybalski, notariusz w Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, mianowany dyrektorem Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie i kuratorem dla oskarżonych duchownych. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

PROBOSZCZOWIE I ADMINISTRATORZY

Emerytura

Ks. Jan Kasprowicz, dotychczasowy proboszcz parafii przy Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP, przechodzi na emeryturę. Jednocześnie będzie pełnić funkcję delegata arcybiskupa gnieźnieńskiego ds. kultury. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Jerzy Rafalont, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Brześciu n. Gopłem, przechodzi na emeryturę. Dekret wejdzie w życie 1 lipca 2024.

Ks. Roman Kotecki, dotychczasowy proboszcz parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy, przechodzi na emeryturę. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Nominacje proboszczowskie

Ks. Przemysław Kwiatkowski, przewodniczący Wydziału Duszpasterskiego Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie, mianowany proboszczem parafii przy Bazylice Prymasowskiej pw. Wniebowzięcia NMP. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Reklama

Ks. Jan Łykowski, zwolniony z obowiązków proboszcza parafii pw. św. Mikołaja w Łubowie i skierowany na urlop zdrowotny. Dekret wejdzie w życie 24 czerwca 2024.

Ks. Tomasz Radziński, administrator parafii pw. św. Mateusza w Ostrowie n. Gopłem, mianowany dodatkowo administratorem parafii pw. św. Wojciecha w Brześciu n. Gopłem. Dekret wejdzie w życie 1 lipca 2024.

Ks. Daniel Zientara, administrator parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Ciążeniu, mianowany proboszczem tejże parafii. Dekret wejdzie w życie 1 lipca 2024.

WIKARIUSZE I REZYDENCI (dekrety wejdą w życie 1 lipca 2024)

Ks. Łukasz Abram zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie.

Ks. Rafał Bachora zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie.

Ks. Paweł Balicki zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie.

Ks. Jarosław Banasiak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Marcina w Żninie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży.

Ks. Krzysztof Brzykcy zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Floriana w Żninie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni.

Ks. Rafał Budzyński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Andrzeja Apostoła w Kleczewie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie.

Ks. Radosław Czerwonka zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy i mianowany wikariuszem w parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie.

Ks. Grzegorz Dębowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętego Krzyża we Wrześni i mianowany wikariuszem w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Chodzieży.

Reklama

Ks. Stanisław Ejdys zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu.

Ks. Krzysztof Idczak zwolniony z obowiązków rezydenta w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy i skierowany na urlop.

Ks. Łukasz Jaworski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Floriana w Żninie.

Ks. Romuald Karmoliński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Marcina w Żninie.

Ks. Krzysztof Kępiński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Wągrowcu i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy.

Ks. Krzysztof Kubaszewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie.

Ks. Daniel Leszczyński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy.

Ks. Maciej Łakomiak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła w Kruszwicy i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu.

Ks. Dawid Mistelski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gniewkowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie.

Ks. Waldemar Myka zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni.

Ks. Michał Owczarczak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu i skierowany na studia do Rzymu (prawo kanoniczne).

Reklama

Ks. Rafał Pęchorzewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Michała Kozala w Janikowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Andrzeja w Kleczewie.

Ks. Tomasz Rogaliński zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Wita w Rogoźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Murowanej Goślinie.

Ks. Michał Romel zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. Świętego Ducha w Inowrocławiu i mianowany wikariuszem w parafii pw. bł. Bogumiła w Gnieźnie.

Ks. Adam Sarbinowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. bł. Radzyma Gaudentego w Gnieźnie i mianowany wikariuszem w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu.

Ks. Krzysztof Stawski (wyśw. 2021) zwolniony z obowiązków rezydenta w parafii pw. św. Wojciecha w Wągrowcu i mianowany rezydentem w parafii pw. św. Wawrzyńca w Słupcy.

Ks. Mateusz Stróżewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Zagórowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Trzemesznie.

Ks. Julian Wawrzyniak zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Witkowie i mianowany wikariuszem w parafii pw. Świętej Trójcy w Strzelnie.

Ks. Paweł Wilczewski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie i skierowany na urlop.

Ks. Rafał Wojciechowski zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Mikołaja w Ujściu i mianowany wikariuszem w parafii pw. Chrystusa Wieczystego Kapłana w Gnieźnie.

Ks. Leszek Zych zwolniony z obowiązków wikariusza w parafii pw. św. Jadwigi Królowej we Wrześni i mianowany wikariuszem w parafii pw. Zwiastowania NMP w Inowrocławiu.

2024-06-03 12:48

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Archidiecezja gnieźnieńska: Neoprezbiterzy otrzymali dekrety

[ TEMATY ]

zmiany personalne

zmiany kapłanów

archidiecezja.pl

Ks. Artur Gołańczyk i ks. Piotr Mroczkowski otrzymali 25 maja z rąk Prymasa Polski abp. Wojciecha Polaka dekrety posyłające ich na pierwsze parafie. Wręczenie odbyło się w dniu ich święceń kapłańskich.

Ks. Artur Gołańczyk będzie wikariuszem w parafii pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie

CZYTAJ DALEJ

Z Helu na Jasną Górę - 25 lipca rusza najdłuższa polska pielgrzymka

2024-07-18 07:19

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Pielgrzymki 2024

Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

W ciągu 19 dni przejdą 640 km - już za niedługo wyruszy z Helu 43. Kaszubska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. To najdłuższy w Polsce szlak pątniczy do narodowego sanktuarium, dlatego uczestnicy wyprawy maszerują w tempie szybszym niż pątnicy z innych miast. Pielgrzymi wyruszą tradycyjnie, 25 lipca z kościoła Bożego Ciała na Helu, a do Częstochowy dotrą 12 sierpnia. Hasłem tegorocznego pielgrzymowania i tematem rozważań podczas drogi będą słowa: "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła".

"Mam nadzieję, że owocem tegorocznego pielgrzymowania będzie odkrycie swojego miejsca i powołania w Kościele oraz wzięcia odpowiedzialności za całą wspólnotę" - powiedział KAI kierownik pielgrzymki ks. Robert Jahns. - Temat "Uczestniczę we wspólnocie Kościoła" ma nas obudzić i uświadomić każdemu uczestnikowi pielgrzymki, że jest ważna częścią Kościoła oraz, że ta obecność ma być nie bierna lecz aktywna i zaangażowana" - dodał duchowny.

CZYTAJ DALEJ

PKP Intercity: kontrakt o wartości ponad 4,2 mld zł na zakup 300 nowych wagonów

2024-07-18 07:48

[ TEMATY ]

PKP

Karol Porwich/Niedziela

Firma H.Cegielski - Fabryka Pojazdów Szynowych zbuduje 300 nowych wagonów dla PKP Intercity - przewiduje podpisana w środę umowa. Wartość kontraktu to prawie 4 mld 239 mln zł.

W umowie przewidziano możliwość skorzystania przez przewoźnika z opcji kupna dodatkowych 150 wagonów, co podniosłoby wartość kontraktu do prawie 6 mld 358 mln zł. W przypadku skorzystania przez PKP Intercity z opcji zakupu, byłaby to największa w historii spółki inwestycja taborowa.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję