Reklama

Zimowisko w ostańcach jurajskich

W czasie ferii zimowych Centrum Duchowości „Święta Puszcza” w Olsztynie k. Częstochowy organizuje aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży. Razem z dziećmi mogą skorzystać z wypoczynku również rodzice. W programie zimowiska przewidziano m.in.: autokarową wyprawę po Jurze i zwiedzanie zamków króla Kazimierza Wielkiego na Szlaku Orlich Gniazd, saneczkowanie na pobliskich pagórkach, szkołę śpiewu i kurs ministranta (dla chętnych). Nad bezpieczeństwem dzieci czuwać będą doświadczeni pedagodzy, wspomagani przez księdza. Codzienna Msza św. z udziałem dzieci, katecheza oraz bliski kontakt z przyrodą pozwolą dzieciom połączyć dobry wypoczynek z fizyczną i duchową odnową oraz pogłębieniem wiary.

Przewidujemy 2 turnusy siedmiodniowe z możliwością przedłużenia wypoczynku na następny tydzień. Turnusy - od soboty do soboty następnego tygodnia - odbędą się w terminach: od 9 do 16 lutego (I turnus) i od 16 do 23 lutego 2013 r. (II turnus). Zapraszamy dzieci i młodzież z całej Polski. Rozpoczęcie turnusów w dniu przyjazdu o godz. 17.00, zakończenie - ostatniego dnia o godz. 10.00. W celu otrzymania bliższych informacji prosimy o niezwłoczny kontakt, tel.: (34) 328-50-98 lub drogą elektroniczną: e-mail: puszcza@niedziela.pl. Informacje dotyczące naszego Ośrodka dostępne są na stronach internetowych: www.swietapuszcza.pl. Karta uczestnika do pobrania z arkusza: ZIMOWISKO.

W ciągu całego roku serdecznie zapraszamy do korzystania z naszego Ośrodka wszystkich, którzy szukają odrobiny wypoczynku w codziennym zabieganiu; ucieczki w ciszę ze zgiełku i hałasu wielkich miast; kontemplacji transcendencji Boga odkrywanej w naturze jurajskich ostańców; oraz odnowy duchowo-biologicznej z pomocą indywidualnej terapii zajęciowej. Dla grup dziecięcych, młodzieżowych i osób dorosłych proponujemy skorzystanie z naszych dwóch domów celem odprawienia własnych rekolekcji, dni skupienia, konwiwencji (dla grup neokatechumenalnych). Jesteśmy otwarci również na współpracę z gminami z całej Polski w organizacji zimowisk i kolonii letnich oraz zielonych szkół.

2013-01-15 07:22

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kard. Nycz w 90. rocznicę Wielkiego Głodu na Ukrainie: prosimy Boga, żeby to nigdy się nie powtórzyło

2022-11-26 08:36

[ TEMATY ]

ekumenizm

Wielki Głód

kard. Kazimierz Nycz

Family News Service

Wspominamy Wielki Głód na Ukrainie w latach 1932-34 po to, aby prosić Boga, żeby takie wydarzenia nigdy więcej się nie powtórzyły – powiedział metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz, przewodnicząc modlitwie w kościele św. Barbary w Warszawie. Wieczorem 25 listopada upamiętniono ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie i modlono się o pokój.

„Nie zapominamy o uchodźcach. Bracia z Ukrainy czekają na naszą pomoc. Módlmy się za nich, za naród ukraiński, ale módlmy się także za nas, żebyśmy zdali egzamin, żebyśmy w tym pomaganiu, w tym pełnieniu miłości bliźniego, po prostu wytrwali” – powiedział kard. Nycz do zgromadzonych w warszawskim kościele.

CZYTAJ DALEJ

Alicja z krainy dobra

Niedziela Ogólnopolska 51/2019, str. 52-54

[ TEMATY ]

miłosierdzie

wolontariat

Klaudia Zielińska

Nie lubi mówić o sobie. Unika udzielania wywiadów. Ratuje ludzi od śmierci, głodu, cierpienia i chorób. Misjonarka w Kenii i Tanzanii. Nazywana przez bliskich „Aniołem Afryki” lub „Matką Teresą z Polski”.

Krzysztof Tadej: Trzy lata temu w wywiadzie dla tygodnika Niedziela powiedziała Siostra m.in.: „Kiedyś pojechałam do jednej z wiosek. Witałam się z ludźmi i nagle usłyszałem dziwny pisk. Spytałam: «Co to takiego?». Wskazano mi jeden z domów. Wczołgałam się, bo nie było drzwi. Zobaczyłam dziecko leżące na liściach od banana. Piszczało z bólu. W jego uchu zagnieździły się robaki i wyjadały błonę bębenkową. Obok leżała matka i nie miała siły wstać. Umierała z głodu. Udało się uratować dziecko i matkę w ostatniej chwili”. Opowiadała Siostra również o innych dramatycznych sytuacjach w kenijskiej miejscowości Laare. Czy od tego czasu sytuacja się poprawiła?

CZYTAJ DALEJ

Siostry Nazaretanki wspominają założycielkę swojego Zgromadzenia

2022-11-26 12:05

[ TEMATY ]

nazaretanki

Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek

Na 25 listopada przypada liturgiczne wspomnienie Franciszki Siedliskiej (błogosławionej Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza) , założycielki Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, także patronki wielu instytucji prowadzonych przez Zakon. (szkoły, przedszkola, świetlice). 2022 rok to także 180 lat od narodzin Franciszki Siedliskiej i 120 od śmierci. Oba zdarzenia przypadały na listopad.

W związku z tym ważnym dla Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek dniem w oficjalnych social mediach zgromadzenia pojawiły się specjalne życzenia od Siostry Przełożonej Prowincjalnej Zgromadzenia Sióstr Nazaretanek, Prowincji Warszawskiej Wiesławy Hyzińskiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję