Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Rajd Motocyklowy 2013

Niedziela szczecińsko-kamieńska 14/2013, str. 5

[ TEMATY ]

zaproszenia

Archiwum ks. Wiesława Dyka

Świat usłany jest siecią dróg rozpościerających się na równinie, po wzgórzach i wąwozach. W tym bogato ukształtowanym pejzażu naszego globu poruszają się różnorodne pojazdy jedno i dwuśladowe.

W Księdze Ezechiela czytamy, że prorok Ezechiel wybrał się w podróż na pokrzepiającym umysł i ducha tajemniczo skonstruowanym pojeździe. Pojazd ten sprawnie poruszał się po ziemi i łagodnie wznosił się w powietrze. Najbardziej interesujące jest to, że w czasie swej podróży Ezechiel spotkał Boga, który także poruszał się rydwanem wyglądającym jak obraz całości świata (por. Ez 1,4-25). Czytając Księgę Ezechiela, przekonujemy się, że pielgrzymka na żelaznych rumakach ma już od niepamiętnych czasów swe korzenie i historię.

Nasz Rajd Motocyklowy od Bałtyckiego Krzyża Nadziei w Pustkowie do Krzyża na Giewoncie w Zakopanem także ma już bogatą historię i piękne tradycje. Jesteśmy bezpieczni na drogach, miejscach postoju i w wspinaczce na szczyt, bo mamy wsparcie kapłanów, braci policjantów z Blue Knights VI Szczecin oraz braci z innych klubów motocyklowych. Ksiądz Arcybiskup wspiera nas duchowo, a komendant wojewódzki zapewnia pilotaż i wsparcie na ziemi. Na prośbę wielu fanów motocykli archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej w 2013 r. planowany rajd odbędzie się w połowie sierpnia, tzn. 10 sierpnia przyjazd ok. godz. 18 w Pustkowie, gmina Rewal. Rano po Mszy św. sprawowanej przez Metropolitę Szczecińsko-Kamieńskiego wyruszamy trasą: Pustkowo - Licheń - Częstochowa - Zakopane (13 sierpnia br. wejście na Giewont) - (zatrzymamy się u kard. Stanisława Dziwisza w Krakowie) - Wrocław - Szczecin, 15 sierpnia br. - w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na os. Słonecznym. O godz. 13 Msza św. pod przewodnictwem abp. Andrzeja Dzięgi. Po Mszy św. wspólny posiłek. Już teraz prosimy wszystkich motocyklistów ze Szczecina i całej archidiecezji o dołączenie, kto może i chce wziąć udział w Rajdzie Motocyklowym 2013. Bracia motocykliści, którzy nie będą mogli uczestniczyć w rajdzie, proszeni są o dołączenie do nas na czas uroczystości Matki Bożej Wniebowziętej w sanktuarium na os. Słonecznym. Nikt nie odjedzie opuszczony i głodny - zapewniają ks. prał. Henryk Silko i wspólnota parafialna.

Tych, którzy pragną wziąć udział w tegorocznym rajdzie, prosimy o zgłoszenie najpóźniej do końca maja br. liczby osób i typu motocykla na e-mail: wdyk@wp.pl oraz wpłatę 300 PLN za noclegi i posiłki (kwota w rozsądnych granicach może ulec zmianie, ale mamy nadzieję, że się nie zmieni). Wiadomości te są konieczne do zamówienia noclegów i posiłków w miejscach postoju (Pustkowo, Licheń, Częstochowa, Zakopane, Wrocław). Zgłoszonym po 31 maja br. nie gwarantujemy zabezpieczenia socjalnego.

2013-04-05 14:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

V Międzynarodowy Konkurs Artystyczny „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” w Turku serdecznie zaprasza dzieci i młodzież do udziału w V Międzynarodowym Konkursie Artystycznym im. Włodzimierza Pietrzaka pt. „Całej ziemi jednym objąć nie można uściskiem”.

CZYTAJ DALEJ

Watykan: Polak podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów

2023-01-31 12:18

[ TEMATY ]

Watykan

Włodzimierz Rędzioch

Ojciec Święty mianował podsekretarzem Dykasterii ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów ks. prałata Krzysztofa Marcjanowicza, dotychczas pracownika Dykasterii ds. Ewangelizacji - Sekcji ds. Podstawowych Problemów Ewangelizacji w Świecie i ceremoniarza papieskiego – poinformowało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.

Ks. Krzysztof Marcjanowicz urodził się 24 marca 1977 roku w Krakowie. Święcenia kapłańskie przyjął 8 czerwca 2002 roku. 4 listopada 2010 w Papieskim Instytucie Liturgicznym obronił pracę doktorską a od 2011 roku pracował w Papieskiej Radzie ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji. Jest też wykładowcą Papieskiego Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. 9 lutego 2018 Ojciec Święty mianował ks. Marcjanowicza ceremoniarzem papieskim.

CZYTAJ DALEJ

"A przed maturą pojedziemy na Jasną Górę"

2023-01-31 23:21

Adobe Stock

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza wszystkich maturzystów na Pielgrzymkę na Jasną Górę. Więcej o tym wydarzeniu opowiada ks. Piotr Rozpędowski, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Pielgrzymka jest doskonałą okazją, aby prosić o opiekę Matkę Bożą na czas pisania egzaminu dojrzałości. - Przez jakiś czas słychać było powiedzenie: „Chcesz zdać maturę, jedź na Jasną Górę”. My nie traktujemy pielgrzymki jako jakiegoś amuletu, który ma pomóc maturzystom w zdaniu matury, bo wszystko zależy od tego, ile pracy włożą w przygotowanie. Nie mam jednak wątpliwości, że Boże wsparcie oraz opieka Matki Bożej jest w tym czasie potrzebna - zaznacza ks. Rozpędowski.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję