Reklama

Wszystkie nasze dzienne sprawy

Różnokolorowe koperty, które trafiają codziennie na redakcyjne biurka, a ostatnio coraz częściej e-maile, są świadectwem głębokiego zaufania, jakim darzą nas Czytelnicy. Dzieląc się na łamach niektórymi listami z redakcyjnej poczty, pragniemy, aby „Niedziela” była owocem zbiorowej mądrości redakcji i Czytelników.

Zbieramy różańce

Zwracamy się z prośbą o zbiórkę i przesyłanie pod adresem Fundacji TULLIANO uszkodzonych i nieużywanych różańców, których jest wiele w naszych domach. Prosimy, prześlijcie je pod adresem naszej fundacji. Różańce zostaną naprawione i ponownie „ożywione” przez naszych wolontariuszy oraz więźniów. Po ponownym zmontowaniu będą jeszcze długo służyć innym ludziom. Do każdego z tych różańców zostanie dołączony emblemat z imieniem, nazwiskiem i stopniem żołnierza zamordowanego w Katyniu lub Żołnierza Wyklętego. Różańce te trafią do więzień, hospicjów, szpitali i tym podobnych miejsc.

Matka Boża we wszystkich objawieniach prosi nas o modlitwę na różańcu.

Prosimy, organizujcie zbiórki takich różańców w Waszych parafiach, wspólnotach modlitewnych, seminariach. Chętnie przyjmiemy także modlitewniki i Pisma Święte. Adres Fundacji TULLIANO: 05-071 Sulejówek, ul. Mickiewicza 44.

Nie milczę

Szacunek dla kapłanów wyniosłam z domu rodzinnego. Dziwi mnie i smuci krytyka księży wyrażana przez moje znajome - praktykujące katoliczki.

Przychodzi do domu moja znajoma z kościoła w niedzielę i telefonuje do mnie, aby powiedzieć mi coś miłego. I mówi. Ale zaraz krytykuje księdza - a to kazanie nie takie, a do tego taaakie długie… Nie milczę, nie słucham tego w milczeniu.

Przychodzi inna znajoma - to samo: ostra krytyka kleru. Ale mówi:: „muszę iść, to idę do kościoła”. Załamuję ręce, gdy krytyka niesłuszna, wręcz niepotrzebna. Ja modlę się za księży, bo o to proszą.

Czesława, Gdańsk

„Niedziela” inspiruje

Bóg zapłać za piękny kalendarz i dwie bardzo przydatne książki dla mnie do kaznodziejstwa. Takie tylko powinien czytać każdy kapłan i nie tylko on. Ileż tu przykładów nie tylko do kazań, ale i dla życia, na ciągłe zastanawianie się nad sobą. Ileż można ich wykorzystać w czasie spowiedzi penitentów, ileż mądrych rad. Tak jak w tygodniku „Niedziela” - też wiele do czytania mądrych artykułów, potrzebna jest ona w każdym domu. Czytana będzie zmieniać życie wielu. Tym, którzy nie chodzą do kościoła, daję „Niedzielę”, by mogli ją czytać, może coś ich w końcu poruszy i drgnie w nich, i zrodzi się wiara i praktyka.

Reklama

Proboszcz ks. Tadeusz Tomasiuk

Dziękuję za „Dodatek Seniora”

Serdecznie dziękuję za zamieszczenie w „Niedzieli” nr 12 z 24 marca 2013 r. („Dodatek nie tylko dla Seniora”) artykułu pt. „Każdy czas jest błogosławiony”. Artykuł jest nam - seniorom - szczególnie bliski, wspierający duchowo i psychicznie. Na początku tego roku zaczęłam zbierać, gromadzić i zapisywać to, co godne ocalenia od zapomnienia, to, co godne naśladowania i kontynuowania przez młodsze pokolenie.

Artykuł ten jeszcze bardziej utwierdził mnie w przekonaniu, że słuszna i trafna była taka moja decyzja. A mój jubileusz (80 lat) obchodzić będę ze... „spokojnym sercem”.

A zatem - z całego „spokojnego serca” - gorąco dziękuję za takie wsparcie mnie i wszystkich seniorów.

Zofia Nowa, stała czytelniczka „Niedzieli”

Oczekujemy na listy pod adresem:
„Niedziela”, ul. 3 Maja 12
42-200 Częstochowa.
Na kopercie należy napisać: „Listy”
e-mail: redakcja@niedziela.pl

2013-04-15 14:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dwie dekady posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

2022-11-26 13:01

[ TEMATY ]

Częstochowa

bp Antoni Długosz

WMSD

nadzwyczajni szafarze

Maciej Orman/Niedziela

– Jesteście przedłużeniem posługi biskupów i kapłanów – powiedział do nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. bp Antoni Długosz. Biskup senior archidiecezji częstochowskiej przewodniczył 26 listopada Mszy św. w Wyższym Międzydiecezjalnym Seminarium Duchownym w Częstochowie z okazji 20. rocznicy posługi nadzwyczajnych szafarzy w archidiecezji częstochowskiej.

Eucharystię koncelebrowali ks. dr Łukasz Dyktyński, moderator nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji częstochowskiej, i ks. dr Krzysztof Bełkot, kierownik Referatu Prawnego Dyscypliny Sakramentów i Sakramentaliów Kurii Metropolitalnej w Częstochowie, odpowiedzialny za organizację i koordynowanie kursów przygotowujących dla nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. w archidiecezji.

CZYTAJ DALEJ

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

Prymas Polski: trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy

2022-11-26 21:40

[ TEMATY ]

adwent

Gniezno

prymas Polski

abp Wojciech Polak

Episkopat News

„Trzeba wierzyć w Kościół Chrystusowy. Trudna to dziś wiara. Dla wielu bardzo trudna. Może także dlatego, że do końca nie rozumiemy, czym jest Kościół Chrystusa, że tak naprawdę nie jest tylko nasz, lecz należy do Niego” - mówił abp Wojciech Polak podczas Mszy św. z nieszporami sprawowanej 26 listopada w katedrze gnieźnieńskiej na rozpoczęcie Adwentu.

Nawiązując do rozpoczynającego się wraz z Adwentem nowego roku duszpasterskiego, który ma służyć obudzeniu i umocnieniu wiary w Kościół pojmowany jako dzieło Boga abp Polak powtórzył za papieżem Franciszkiem, że: „nie jesteśmy chrześcijanami dla naszych zasług lub tylko dlatego, że wyznajmy pewne credo, ale dlatego, że w chrzcie została nam dana żywa woda Ducha Świętego, która czyni nas umiłowanymi dziećmi Boga i braćmi między sobą”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję