Reklama

Aspekty

Masz wyjście. Oazy w Roku Wiary

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas już myśli, jak je spędzi. Niektórzy wyjadą na dłuższe urlopy. Inni będą w tym czasie intensywniej pracowali. Jest jednak coś, co wyróżnia tegoroczne wakacje. Trwa przecież Rok Wiary.

Dobrym sposobem na spędzenie tegorocznych wakacji są oazy rekolekcyjne. Rekolekcje oazowe to okazja na doświadczenie żywej wiary. Program dostosowany jest do wieku uczestników. Oazy organizowane są dla dzieci, ministrantów, lektorów, uczniów gimnazjów i szkół średnich oraz dla małżonków. Szczegółowe informacje o rekolekcjach dla małżeństw i rodzin znajdują się na stronie www.rdk.zw.pl.

Tradycyjnie Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Diecezjalnej w Zielonej Górze organizuje oazy dla dzieci i młodzieży. Szczegółowe informacje o tych rekolekcjach znajdują się na stronie www.adonai.oaza.pl.

Oazy dla dzieci ze szkoły podstawowej:
I stopień ODB (Oazy Dzieci Bożych) - Rokitno (29 VI - 14 VII);
III stopień ODB - Lubrza (17-31 VII);
II stopień ODB - Łagów (1-16 VIII);
III stopień ODB - Szczawnica-Jaworki (5-19 VIII)

Oazy dla ministrantów i lektorów
Oaza ministrancka - Paradyż (6-16 VII);
Oaza lektorska (z kursem lektorskim) - Paradyż (17-28 VII);
KODAL (Kurs Oazowy dla Animatorów Liturgii) - Paradyż (17-28 VII)

Oazy dla gimnazjalistów
I stopień OND (Oaza Nowej Drogi) - Łagów (30 VI - 15 VII);
II stopień OND - Łagów (16-31 VII);
III stopień OND - Lubrza (1-16 VIII)

Oazy po III klasie gimnazjum:
I stopień ONŻ (Oaza Nowego Życia) - Złoty Stok (30 VI - 16 VII);
I stopień ONŻ - Tylmanowa (30 VI - 16 VII);
I stopień ONŻ - Złoty Stok (17 VII - 2 VIII);
I stopień ONŻ - Bystra k. Suchej Beskidzkiej (17 VII - 2 VIII);
I stopień ONŻ - Tylmanowa (3-19 VIII)

Reklama

Oazy dla szkół średnich (po I stopniu ONŻ)
II stopień ONŻ - Tylmanowa (30 VI - 16 VII);
III stopień ONŻ - Bystra k. Suchej Beskidzkiej; (30 VI - 16 VII);
II stopień ONŻ - Tylmanowa (17 VII - 2 VIII);
III stopień ONŻ - Tylmanowa (17 VII - 2 VIII)

Zapisy na oazy dzieci i młodzieży trwają od 8 kwietnia do 21 czerwca (po tym terminie tylko wyjątkowo, jeśli zostaną wolne miejsca). Należy liczyć się z tym, że wraz ze zgłoszeniami uczestników będą zamykane zapisy na turnusach cieszących się szczególnym zainteresowaniem.

2013-04-19 11:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Od stacji do stacji

Niedziela bielsko-żywiecka 17/2017, str. 6

[ TEMATY ]

oaza

przedstawienie

Oaza Górki Wielkie

Przedstawienia w wykonaniu oazy z Górek to już tradycja

Przedstawienia w wykonaniu oazy z Górek to już tradycja

Młodzież oazowa działająca w parafii Wszystkich Świętych w Górkach Wielkich wystawiła przedstawienie wg scenariusza Anastazji Sorkowicz koncentrujące się wokół Drogi Krzyżowej, ale w życiu człowieka. – Z tradycją lat ubiegłych zaprosiliśmy na kolejne nasze przedstawienie wielkopostne pt. „Od stacji do stacji”. Kolejny raz chcieliśmy zadziałać w sercach widzów. W tym roku przedstawienie wystawiliśmy 3 razy w sali „Mikroklimat” obok kościoła: 8 i 9 kwietnia oraz w Wielki Czwartek po Mszy Wieczerzy Pańskiej, tak, aby każdy chętny mógł je zobaczyć – mówi oazowiczka Patrycja Wantulok, która w przedstawieniu zagrała samotną matkę wychowującą niepełnosprawną córkę. – Nasza wspaniała młodzież poprzez spektakl chciała zachęcić, byśmy w tych stacjach odkrywali na nowo cierpiącego, ukrzyżowanego i zmartwychwstałego Boga w sobie i w każdym napotkanym człowieku. Wchodząc na Drogę Krzyżową, uczymy się też kochać i rozumiemy, jak daleko jeszcze nie potrafimy kochać. Stacji jest tylko czternaście. W naszym życiu niejednokrotnie jest ich o wiele więcej – zauważa opiekun oazy ks. wikariusz Tomasz Stanek. – Młodzież oazowa spisała się na medal, piękne przesłanie wpisane w dzisiejszą rzeczywistość – chwali młodzież p. Emilia z Brennej. Ciekawostką w spektaklu była prezentacja dodatkowej, piętnastej stacji, podczas której młodzi aktorzy zaśpiewali piosenkę „Nie ma Go tu” Jakuba Blycharza o zmartwychwstałym Jezusie.

CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.

CZYTAJ DALEJ

A gdybyś obudził się tylko z tym, za co wieczorem podziękowałeś Bogu?

2022-12-06 21:40

Marzena Cyfert

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Eucharystii ku czci św. Mikołaja przewodniczył o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów

Swoje patronalne święto przeżywa dzisiaj parafia św. Mikołaja we Wrocławiu. Uroczystej Eucharystii przewodniczył i słowo Boże wygłosił o. Michał Lukoszek, paulin, wikariusz generalny Zakonu Paulinów.

W homilii o. Lukoszek przypomniał życiorys św. Mikołaja, podkreślając jego zamiłowanie do czynienia dobra i bardzo dużą wrażliwość na ludzką biedę. Zauważył, że św. Mikołaj był niezwykłym człowiekiem, o czym świadczy fakt, że po tylu latach od jego śmierci jest znany i wspominany na całym świecie. – Jego szczególnym darem i charyzmatem były dobroć i dobre uczynki, ale spełniane w ukryciu – tak, żeby tylko Bóg je widział. Można powiedzieć, że każdy święty odkrywa przed nami jakiś aspekt tajemnicy samego Boga i w ten sposób do nas przemawia. Św. Mikołaj odkrył, jak bardzo Bóg go kocha i jak bardzo dobry jest dla niego samego. Dlatego odpowiedział Bogu swoją miłością – mówił o. Lukoszek, podkreślając, że miłość do Boga jest bardzo konkretna. Ona namacalnie ujawnia się przez miłość do drugiego człowieka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję