Reklama

Niedziela Legnicka

Legnickie pole oczekuje młodych

Niedziela legnicka 32/2013, str. 1

[ TEMATY ]

młodzi

spotkanie

Ks. Waldemar Wesołowski

Tegoroczne, jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych będzie miało miejsce w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Odbędzie się ono w dniach 22-26 sierpnia. Hasło, które mu towarzyszy to: Jezus - Total Detox. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Dzień wcześniej przed oficjalnym rozpoczęciem Spotkania (21 sierpnia) mogą już przyjeżdżać osoby zainteresowane śpiewaniem w scholi.

Oficjalne otwarcie recepcji nastąpi w czwartek 22 sierpnia o godz. 15. Tego dnia zaplanowano dla uczestników przygotowanie liturgiczne i okazję do spowiedzi. O godz. 17 będą mogli wziąć udział w Eucharystii, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię o. Leon Knabit OSB, benedyktyn z Tyńca. Po Mszy św. zaplanowano procesję eucharystyczną do Ogrodu Eden, gdzie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem po kolacji pierwszy z zaplanowanych koncertów. Wystąpi chór Gospel Space of Grace z Głogowa. Dzień zakończy Apel Jasnogórski, zakończenie adoracji i procesja eucharystyczna.

W piątek 23 sierpnia po pobudce, śniadaniu i modlitwie Jutrzni o godz. 9.30 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna do Ogrodu Eden i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 9.45 zaplanowano konferencję ks. Radosława Siwińskiego z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, reprezentującego Ewangelizację Nadmorską.

Reklama

Po niej zaplanowano pracę w grupach, próbę scholi i przygotowanie liturgiczne Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem ks. Sławomira Augustynowicza (inicjatora Spotkań Młodych) z homilią ks. Stanisława Orzechowskiego z Wrocławskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Po południu po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego odbędzie się jeszcze m.in. konferencja nt. Wspólnoty Cenacolo, praca w grupach, Różaniec i Droga Krzyżowa.

Sobotnie przedpołudnie (24 sierpnia) będzie podobne do dnia poprzedniego. Natomiast w tym dniu Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Jacek Saładucha (długoletni organizator Spotkań), a homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz (duszpasterz akademicki, członek redakcji radiowej Mszy św. z Warszawy). Z ks. Pawlukiewiczem będzie jeszcze okazja do spotkania na popołudniowej konferencji o godz. 16.

Również tego dnia uczestnicy zatrzymają się na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, będą kolejne próby scholi, praca w grupach, Różaniec, Apel Jasnogórski, a także drugi z koncertów, podczas którego wystąpi wrocławski zespół Bethel czerpiący z muzyki reggae i jej podgatunków.

Reklama

Ostatni dzień, a właściwie połączony z dniem rozjazdu 25/26 sierpnia (niedziela/poniedziałek), będzie dla uczestników okazją do spotkania m.in. z Anną Golędzinowską (była top modelka, autorka książki pt. „Ocalona z piekła”), wspólnej modlitwy podczas Mszy św. z biskupem legnickim Stefanem Cichym (godz. 12.30), a po południu czekają jeszcze: konferencja rapera Mirka „Kolah” Kolczyka, prezentacja grup dyskusyjnych, natomiast po kolacji, Różańcu i procesji z Najświętszym Sakramentem od godz. 21.30 rozpocznie się Nabożeństwo XX Spotkania Młodych - „Ja was pokrzepię”. Będzie ono połączone z modlitwą wstawienniczą i całonocną adoracją.

Więcej informacji zainteresowanie osoby znajdą pod adresem: www.mdl.legnica.pl/sm

Organizatorzy zapraszają na to spotkanie młodzież z Polski, Czech i Niemiec. To dobra okazja, aby jeszcze na koniec wakacji „naładować duchowe akumulatory” przed czekającymi obowiązkami i wydarzeniami w nowym roku szkolnym.

2013-08-07 14:15

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomnażają dary

2020-03-18 11:00

Niedziela toruńska 12/2020, str. I

[ TEMATY ]

spotkanie

wspólnota

Katolicki Networking

Renata Czerwińska

Na spotkanie przybyły osoby z Torunia oraz z Aleksandrowa i Bydgoszczy

– Pomysł Katolickiego Networkingu przyszedł młodej mamie wtedy, kiedy cudem znalazła chwilę dla siebie, czyli… w łazience.

Toruński Archimedes raźno przystąpił do pracy i w ciągu kilku minut stworzył na Facebooku grupę zrzeszającą katolików różnych zawodów i talentów.

CZYTAJ DALEJ

Do zwalczania epidemii nie będzie można skierować rodziców dziecka poniżej 14 lat

2020-03-28 10:31

[ TEMATY ]

praca

ustawa

epidemia

koronawirus

Adobe Stock

Do pracy przy zwalczaniu epidemii nie można będzie skierować osoby wychowującej dziecko poniżej 14 lat. W przypadku dzieci starszych do zwalczania epidemii może być skierowany maksymalnie jeden z dwojga opiekunów – przewiduje ustawa uchwalona w nocy przez Sejm.

Sejm uchwalił w nocy z piątku na sobotę ustawę wprowadzającą zmiany w zakresie systemu ochrony zdrowia, związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. Regulacja dotyczy 14 ustaw zdrowotnych.

Zmiany przewidują m.in., że do pracy przy zwalczaniu epidemii nie będzie mogła być skierowana osoba wychowująca dziecko do 14 lat ani osoba samotnie wychowująca dziecko do 18 lat. Jeśli dziecko w wieku powyżej 14 lat jest wychowywane przez dwoje osób, którym przysługuje władza rodzicielska, do pracy przy zwalczaniu epidemii może zostać skierowana maksymalnie jedna z nich. Nie będzie też można skierować do zwalczania epidemii osoby wychowującej dziecko z orzeczeniem o niepełnosprawności lub z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego.

Ustawa wprowadza też dodatkową instytucję – izolacji w warunkach domowych. Może być zastosowana przez władze publiczne w przypadku osób o lekkim przebiegu choroby, który nie uzasadnia bezwzględnej hospitalizacji ze względów medycznych.

"Pewna pula miejsc szpitalnych musi bowiem pozostawać wolna – by być zarezerwowana na potrzeby osób, które rozwiną w przebiegu zachorowania na COVID-19 niewydolność oddechową i będą wymagały długotrwałego leczenia" – napisano w uzasadnieniu.

Zmiany mają też umożliwić uzyskanie zasiłku chorobowego w wysokości 100 proc. podstawy wymiaru zasiłku, jeśli osoby wykonujące zawód medyczny będą musiały – w związku z pracą – poddać się obowiązkowej kwarantannie lub izolacji w warunkach domowych.

Zmiany zwiększają też możliwość wystawiania recepty przez farmaceutów. Wystawianie tzw. recepty farmaceutycznej będzie możliwe zawsze w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia pacjenta (a nie tylko nagłego – jak obecnie). Farmaceuta będzie też mógł wystawić receptę dla siebie i dla członków najbliższej rodziny.

Ustawa ułatwia też w czasie stanu epidemii powrót do czynnego wykonywania zawodu przez pielęgniarki lub położne, które mają co najmniej pięcioletnią przerwę w jego wykonywaniu.

Jeśli chodzi o zapobieganie szerzeniu się chorób zakaźnych, w tym COVID-19, za niestosowanie się do zakazów, nakazów i ograniczeń wprowadzono kary pieniężne od 5 tys. do 30 tys. zł.

Ustawa trafi teraz do Senatu.

CZYTAJ DALEJ

Papież zaapelował o zawieszenie broni oraz rozwiązanie problemów więźniów (dokumentacja)

2020-03-29 13:52

[ TEMATY ]

Anioł Pański

papież Franciszek

źródło: vaticannews.va

O zawieszenie broni we wszystkich zapalnych punktach świata, a także dostrzeżenie problemów osób zmuszonych do życia w grupie, a zwłaszcza więźniów, zaapelował Franciszek po odmówieniu modlitwy „Anioł Pański”.

Oto słowa Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy bracia i siostry,

W minionych dniach Sekretarz Generalny ONZ wystosował apel o "globalne i natychmiastowe zawieszenie broni we wszystkich zakątkach świata", przypominając o obecnej sytuacji kryzysowej z powodu wirusa COVID-19, który nie zna granic, apel o całkowite zwieszenie broni.

Przyłączam się do tych, którzy przyjęli to wezwanie i zachęcam wszystkich, by podjęli stosowne działania poprzez zaniechanie wszelkich form działań wojennych, poprzez sprzyjanie tworzeniu korytarzy pomocy humanitarnej, otwartość na dyplomację i zwrócenie uwagi na osoby znajdujące się w sytuacji największego zagrożenia.

Oby wspólne zaangażowanie przeciwko pandemii prowadziło wszystkich do uznania naszej potrzeby umocnienia więzi braterskich, jako członków jednej rodziny ludzkiej. Niech wzbudzi zwłaszcza w kierujących państwami oraz innych zainteresowanych stron odnowienie zaangażowania na rzecz przezwyciężania rywalizacji. Konfliktów nie rozwiązuje się poprzez wojnę! Konieczne jest przezwyciężenie antagonizmów i sporów na drodze dialogu i konstruktywnego poszukiwania pokoju.

W tym momencie moje myśli kierują się w sposób szczególny do wszystkich osób, które cierpią z powodu bezradności, zmuszonych do życia w grupie: domów spokojnej starości, koszar... W szczególności chciałbym wspomnieć o osobach przebywających w więzieniach. Przeczytałem oficjalną notatkę Komisji Praw Człowieka mówiącą o problemie przeludnionych więzień, co może doprowadzić do tragedii. Proszę władze, aby były wrażliwe na ten poważny problem i podjęły niezbędne środki, aby uniknąć przyszłych tragedii.

Życzę wam wszystkim dobrej niedzieli. Proszę nie zapominajcie o mnie w modlitwie, ja będę się modlił za was. Smacznego obiadu i do widzenia.

CZYTAJ DALEJ
E-wydanie
Czytaj Niedzielę z domu

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję