Reklama

Legnickie pole oczekuje młodych

2013-08-07 14:15

Ks. Piotr Nowosielski
Edycja legnicka 32/2013, str. 1

Ks. Waldemar Wesołowski

Tegoroczne, jubileuszowe, XX Spotkanie Młodych będzie miało miejsce w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Odbędzie się ono w dniach 22-26 sierpnia. Hasło, które mu towarzyszy to: Jezus - Total Detox. „Przyjdźcie do mnie wszyscy, którzy obciążeni i utrudzeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. Dzień wcześniej przed oficjalnym rozpoczęciem Spotkania (21 sierpnia) mogą już przyjeżdżać osoby zainteresowane śpiewaniem w scholi.

Oficjalne otwarcie recepcji nastąpi w czwartek 22 sierpnia o godz. 15. Tego dnia zaplanowano dla uczestników przygotowanie liturgiczne i okazję do spowiedzi. O godz. 17 będą mogli wziąć udział w Eucharystii, której będzie przewodniczył i wygłosi homilię o. Leon Knabit OSB, benedyktyn z Tyńca. Po Mszy św. zaplanowano procesję eucharystyczną do Ogrodu Eden, gdzie będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu. Wieczorem po kolacji pierwszy z zaplanowanych koncertów. Wystąpi chór Gospel Space of Grace z Głogowa. Dzień zakończy Apel Jasnogórski, zakończenie adoracji i procesja eucharystyczna.

W piątek 23 sierpnia po pobudce, śniadaniu i modlitwie Jutrzni o godz. 9.30 będzie miała miejsce procesja eucharystyczna do Ogrodu Eden i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na godz. 9.45 zaplanowano konferencję ks. Radosława Siwińskiego z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej, reprezentującego Ewangelizację Nadmorską.

Reklama

Po niej zaplanowano pracę w grupach, próbę scholi i przygotowanie liturgiczne Eucharystii, sprawowanej pod przewodnictwem ks. Sławomira Augustynowicza (inicjatora Spotkań Młodych) z homilią ks. Stanisława Orzechowskiego z Wrocławskiego Duszpasterstwa Akademickiego. Po południu po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego odbędzie się jeszcze m.in. konferencja nt. Wspólnoty Cenacolo, praca w grupach, Różaniec i Droga Krzyżowa.

Sobotnie przedpołudnie (24 sierpnia) będzie podobne do dnia poprzedniego. Natomiast w tym dniu Mszy św. o godz. 12.30 będzie przewodniczył ks. Jacek Saładucha (długoletni organizator Spotkań), a homilię wygłosi ks. Piotr Pawlukiewicz (duszpasterz akademicki, członek redakcji radiowej Mszy św. z Warszawy). Z ks. Pawlukiewiczem będzie jeszcze okazja do spotkania na popołudniowej konferencji o godz. 16.

Również tego dnia uczestnicy zatrzymają się na modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego, będą kolejne próby scholi, praca w grupach, Różaniec, Apel Jasnogórski, a także drugi z koncertów, podczas którego wystąpi wrocławski zespół Bethel czerpiący z muzyki reggae i jej podgatunków.

Ostatni dzień, a właściwie połączony z dniem rozjazdu 25/26 sierpnia (niedziela/poniedziałek), będzie dla uczestników okazją do spotkania m.in. z Anną Golędzinowską (była top modelka, autorka książki pt. „Ocalona z piekła”), wspólnej modlitwy podczas Mszy św. z biskupem legnickim Stefanem Cichym (godz. 12.30), a po południu czekają jeszcze: konferencja rapera Mirka „Kolah” Kolczyka, prezentacja grup dyskusyjnych, natomiast po kolacji, Różańcu i procesji z Najświętszym Sakramentem od godz. 21.30 rozpocznie się Nabożeństwo XX Spotkania Młodych - „Ja was pokrzepię”. Będzie ono połączone z modlitwą wstawienniczą i całonocną adoracją.

Więcej informacji zainteresowanie osoby znajdą pod adresem: www.mdl.legnica.pl/sm

Organizatorzy zapraszają na to spotkanie młodzież z Polski, Czech i Niemiec. To dobra okazja, aby jeszcze na koniec wakacji „naładować duchowe akumulatory” przed czekającymi obowiązkami i wydarzeniami w nowym roku szkolnym.

Tagi:
młodzi spotkanie

Młodzi nadali brzmienie

2019-06-17 13:28

Agnieszka Bugała
Edycja wrocławska 25/2019, str. 4

W Trzebnicy, w bazylice pw. św. Jadwigi Msza św. zakończyła XXI Salwatoriański Festiwal „Nadaj Brzmienie”. W Gminnym Centrum Kultury i Sportu odbyła się gala festiwalu i koncert gwiazdy – Stanisława Soyki

Agnieszka Bugała

Chcieliśmy stworzyć atmosferę życzliwości i otwartości dla ludzi, którzy tworzą chrześcijańską muzykę – dobrą i z przesłaniem – mówi ks. Maciej Szeszko SDS, dyrektor Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej, jeden z organizatorów Festiwalu „Nadaj brzmienie” – i to nam się udało.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Zmiany proboszczów w archidiecezji warszawskiej

2019-06-17 17:17

Artur Stelmasiak

Jedenaście parafii w archidiecezji warszawskiej 30 czerwca powita swoich nowych proboszczów. Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz podziękował także zasłużonym kapłanom, którzy przechodzą na emeryturę.

Dziś odebrali dekrety z rąk kard. Kazimierza Nycza, złożyli przysięgę proboszczowską i wyznanie wiary w kaplicy Domu Arcybiskupów Warszawskich. Kard. Nycz dziękując proboszczom przechodzącym na emeryturę po wielu latach pracy w duszpasterstwie podkreślił jednocześnie, że „kapłaństwo nie zna pojęcia emerytura, bo księdzem się jest, nawet jeżeli nie jest się już proboszczem”. Podkreślił, że kapłan do ostatnich dni będzie sprawował sakramenty, odprawiał Mszę św., modlił się i spowiadał.

Księża proboszczowie, którzy w 2019 r. odchodzą na emeryturę

1. Ks. prałat Eugeniusz Dziedzic, dotychczasowy proboszcz parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w tej parafii, w charakterze rezydenta.

2. Ks. prałat Jan Kozub, dotychczasowy proboszcz parafii MB Królowej Polski w Cząstkowie, w dekanacie kampinoskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Kiełpinie.

3. Ks. prałat Wojciech Łagowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Wojciecha w Warszawie, w dekanacie wolskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w tej parafii, w charakterze rezydenta.

4. Ks. prałat Władysław Michalczyk, dotychczasowy proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Tarczynie, w dekanacie tarczyńskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w tej parafii, w charakterze rezydenta.

5. Ks. prałat Franciszek Ordak, dotychczasowy proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim, przechodzi na emeryturę, z zamieszkaniem w tej parafii, w charakterze rezydenta.

Artur Stelmasiak

Nominacje na urząd proboszcza

1. Ks. Adam Bednarek, dotychczasowy wikariusz parafii Świętej Rodziny w Warszawie, w dekanacie ursuskim, mianowany proboszczem parafii MB Królowej Polski w Cząstkowie, w dekanacie kampinowskim.

2. Ks. Dariusz Gal, dotychczasowy proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie, w dekanacie mogielnickim, mianowany proboszczem parafii św. Anny w Grodzisku Mazowieckim, w dekanacie grodziskim.

3. Ks. Andrzej Juńczyk, dotychczasowy proboszcz parafii św. Wojciecha BM i św. Marcina w Lewiczynie, w dekanacie grójeckim, mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja Biskupa w Tarczynie, w dekanacie tarczyńskim.

4. Ks. Ronald Kasowski, dotychczasowy prefekt w Wyższym Metropolitalnym Seminarium Duchownym Świętego Jana Chrzciciela w Warszawie, w dekanacie staromiejskim, mianowany proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Warszawie, w dekanacie ursynowskim.

5. Ks. Tomasz Kądzik, dotychczasowy wikariusz parafii św. Jozafata w Warszawie, w dekanacie żoliborskim, mianowany proboszczem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Przybyszewie, w dekanacie mogielnickim.

6. Ks. Jarosław Kuśmierczyk, dotychczasowy wikariusz parafii św. Klemensa PM w Nadarzynie, w dekanacie raszyńskim, mianowany z dniem 1 września 2019 r. proboszczem parafii św. Jana Pawła II w Ruścu, w dekanacie raszyńskim.

7. Ks. Sławomir Paszowski, dotychczasowy proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, w dekanacie wareckim, mianowany proboszczem parafii św. Wojciecha BM i św. Marcina w Lewiczynie, w dekanacie grójeckim.

8. Ks. Wojciech Piórko, dotychczasowy wikariusz parafii św. Mikołaja Biskupa w Warce, w dekanacie wareckim, mianowany proboszcz parafii św. Izydora Oracza w Nowej Wsi, w dekanacie wareckim.

9. Ks. Marek Przybylski, dotychczasowy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Metropolitalnej Warszawskiej, diecezjalny wizytator nauczania religii, mianowany proboszczem parafii św. Józefa Opiekuna Pracy w Józefosławiu, w dekanacie piaseczyńskim

10. Ks. Zbigniew Stefaniak, dotychczasowy kapelan w Porcie Lotniczym im. Fryderyka Chopina w Warszawie, mianowany proboszczem parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim.

11. Ks. Zbigniew Suchecki, dotychczasowy proboszcz parafii św. Mikołaja Biskupa w Grójcu, w dekanacie grójeckim, mianowany proboszczem parafii św. Wojciecha w Warszawie, w dekanacie wolskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

O. Szustak doszedł do Papieża Franciszka

2019-06-18 22:42

Langusta na Palmie

Na profilu langusta na palmie pojawię się wpis potwierdzający, ze o. Szustak,  jak obiecał, dotarł do Watykanu i spotkał się z Papieżem. "Więc tak. Jakimś cudem doszedłem do Rzymu:) Na pełnej petardzie wbiłem do Watykanu i mówię im tam, że się muszę widzieć z Franciszkiem. Dorwałem go na kilka minut przed śniadaniem, kard. Konrad mnie poratował i mówi Franciszkowi, że jest tu taki zwariowany dominikanin, który musi go zobaczyć. Papież uśmiechnął się i powiedział (true story, nie ściemniam): skoro zwariowany to na pewno z Polski! Więc ja mówię: Ojcze! Tyle tu lazłem, to mnie pobłogosław. Położył mi rękę na głowie jak tato, pobłogosławił i pokornie poprosił: zanieś też grzechy papieża do Bożego Grobu. No to nie mam wyjścia, trzeba iść dalej. Spłakałem się jak dziecko. Połowa za mną, połowa przede mną. Ściskam Was jak nie wiem co i błogosławię. Do sierpnia, bączki drogie. o. adam. +"

Langusta na Palmie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Rozumiem