Reklama

Niedziela Wrocławska

Archidiecezja na wakacjach

Niedziela wrocławska 33/2013, str. 1

[ TEMATY ]

dzieci

wakacje

Archiwum Caritas Diecezji Wrocławskiej

Wakacje z Bogiem - to wielokrotnie powtarzane hasło w archidiecezji wrocławskiej zdecydowanie przekute zostało w czyn. Dzieci i młodzież z parafii, wspólnot, duszpasterstw ponownie wyjechała w różne miejsca kraju, by spędzić czas nie tylko na dobrej zabawie i wypoczynku, ale i na modlitwie. Właśnie trwają ostatnie w tym roku wakacyjne turnusy.

Reklama

Tradycyjnie do wakacyjnej akcji w archidiecezji włączyła się lokalna Caritas, przygotowując w tym roku kolonie dla 250 dzieci z rodzin będących w trudnej sytuacji życiowej. Najmłodsi mieli szansę wyjechać na jeden z pięciu czternastodniowych turnusów nad morzem i w górach, realizowanych pod hasłem „Wartościowa kolonia z Caritas na fali/na szczycie”. Dwa turnusy odbyły się w Darłówku, gdzie wypoczywało blisko 120 dzieci. Pozostałe grupy wyjeżdżały do Pasterki w Górach Stołowych. Ostatni turnus z Caritas już się zakończył, a dzieci wróciły do domów, by przygotować się do zbliżającego się roku szkolnego. W prowadzenie kolonii z Caritas archidiecezji wrocławskiej zaangażowało się 32 wolontariuszy - kierownicy, wychowawcy i pielęgniarki. Pod ich opieką dzieci i młodzież wzięli udział w licznych wycieczkach, zwiedzali, oglądali, poznawali, uczestniczyli w warsztatach. Kolonijny dzień to bogactwo zajęć: gry, zabawy, zawody sportowe, konkursy, muzyka, śpiew i taniec, warsztaty plastyczne, nauka pierwszej pomocy, nakrywania do stołu itp. Podczas kolonii realizowany jest też autorski program formacyjny, w ramach którego dzieci w sposób atrakcyjny przybliżają ważne życiowe kwestie, jak przyjaźń, jedność, współpraca, szczęście.

Podobny program wakacyjny realizowany jest w archidiecezji nie tylko poprzez Caritas. Z wielu parafii i wspólnot organizowane są wyjazdy, które są szansą na formację, ale również często jedyną szansą wypoczynku dla dzieci z uboższych rodzin. Pod okiem swoich duszpasterzy, księży, sióstr zakonnych, animatorów, wolontariuszy być może po raz pierwszy wyjeżdżają poza rodzinne strony. Są również takie wspólnoty parafialne, które organizują dla dzieci i młodzieży półkolonie w mieście, zapewniając im opiekę, ale również szereg atrakcji. Tym samym ośrodki duszpasterskie stają się wakacyjnymi centrami, wokół których gromadzą się najmłodsi. Trudno o lepszy sposób dotarcia do młodego człowieka. Kolejna taka okazja już podczas ferii zimowych!

2013-08-13 12:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KorOaza, czyli Oaza w czasie Korona

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 27/2020, str. VI

[ TEMATY ]

oaza

Ruch Światło‑Życie

wakacje

Archiwum Aspektów

W drodze na Dzień Wspólnoty

W drodze na Dzień Wspólnoty

Od 1976, każdego roku, odbywały się na Ziemi Lubuskiej oazy wakacyjne. W tym roku koronawirus znacznie pokrzyżował plany wakacyjne. Nie oznacza to jednak, że Ruch Światło-Życie niczego nie proponuje.

Centrum „Światło-Życie” w Zielonej Górze zachęca wszystkich członków ruchu, a także zainteresowanych pogłębieniem własnej formacji religijnej, do skorzystania z następujących propozycji.

CZYTAJ DALEJ

O. Leon Knabit: Jeszcze raz o kobietach i mężczyznach

2021-09-16 14:16

[ TEMATY ]

duchowość

rodzina

Karol Porwich

Ostatni artykuł o. Leona Knabita cieszył się dużym zainteresowaniem, odbiorem zarówno pozytywnym, jak i tym mniej. W odpowiedzi głos zabiera sam benedyktyn.

Słyszałem głosy, że mój artykuł „Miłość musi być wymagająca” (Zobacz) był stronniczy – przeciw mężczyznom. Jeśli tak zostałem zrozumiany, to tutaj stwierdzam, że jest bardzo wielu wspaniałych mężczyzn – mężów i ojców, żyjących długie lata w szczęśliwym małżeństwie, kochanych szczerze przez swoje dzieci, widzące w nich wzór do naśladowania i gwarancję bezpieczeństwa.

CZYTAJ DALEJ

Boże, Ojcze miłosierny...

2021-09-19 18:42

Małgorzata Pabis

    W bazylice Bożego Miłosierdzia i w ponad 70 miejscach na całym świecie trwają przygotowania do 20. rocznicy tego wydarzenia.

    W niedzielę 19 września – w Godzinie Miłosierdzia i w czasie Mszy świętej sprawowanej o godz. 15.20 w bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach rozważany był pierwszy fragment Aktu zawierzenia świata Bożemu miłosierdziu, który 17 sierpnia 2002 roku na łagiewnickim wzgórzu wypowiedział św. Jan Paweł II.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję