Reklama

Niedziela Sandomierska

Pasterska wizyta u pątników

Na drodze pielgrzymki napotykamy dwa miejsca szczególne w diecezji kieleckiej: sanktuarium Matki Bożej w Piekoszowie i klasztor Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Do Piekoszowa na poranną Mszę św. do połączonych kolumn idących z Sandomierza i Ostrowca Świętokrzyskiego przybył bp Edward Frankowski. Zagrzewał pielgrzymów do dalszej drogi, dziękując jednocześnie za wysiłek jaki już złożyli.

Natomiast kolumna stalowowolska na trasie swojego przemarszu odpoczywała i modliła się przy jędrzejowskim klasztorze Ojców Cystersów, u bł. Wincentego Kadłubka. W ubiegłym roku Jędrzejów i okolice zostały nawiedzone przez ogromną nawałnicę, która na terenie kompleksu klasztornego powyrywała z korzeniami lub połamała ok. 60 starych, ogromnych drzew. Ucierpiało też wielu mieszkańców okolicznych miejscowości. Do zgromadzonych na klasztornym dziedzińcu ponad 1000 pielgrzymów i licznych gości przybył bp Krzysztof Nitkiewicz. Przewodniczył Eucharystii sprawowanej przez duchowych opiekunów pielgrzymki i wygłosił homilię, w której nawiązując do wędrówki Narodu Wybranego po pustyni mówił: - W Egipcie Naród Wybrany miał wszystko co potrzebne do życia, ale nie miał wolność. Po wyjściu z niewoli Izraelici mieli wolność, ale okupioną wymaganiami. Byli wolni, ale musieli znosić trud drogi, by dojść ku celowi jakim była Ziemia Obiecana. I wy też musicie znosić ciężkie warunki, by dojść do tej ziemi, na której króluje Maryja, aby u Niej złożyć swój trud - podpowiadał pątnikom Biskup Ordynariusz. Pogratulował też i podziękował za cierpliwe znoszenie upału. Oddał również pątników w opiekę patrona dnia - św. Dominika oraz patrona diecezji sandomierskiej - bł. Wincentego Kadłubka. Na zakończenie Eucharystii wszystkich pobłogosławił i żegnał każdą z grup wyruszającą w dalszą drogę.

2013-08-20 10:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Dzięga: trzeba modlitwy i postu za Polskę

[ TEMATY ]

pielgrzymka

B. M. Sztajnerowie

Ze szczególną modlitwą za Polskę na Jasną Górę przybyła 24. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. - Jeśli chcemy coś zmienić w naszym narodzie, to trzeba najpierw to wymodlić - podkreślał w homilii abp Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński. Przyjętą ostatnio przez koalicję rządową ustawę o in vitro nazwał zbrodniczą. Uroczystą Sumę, w której uczestniczyło kilkaset tysięcy wiernych, celebrowało kilkunastu biskupów. Spotkanie przebiegało pod hasłem: „Po Panu Bogu najbardziej kocham Polskę”.

- Dzisiaj jesteśmy tutaj po to, aby przede wszystkim dziękować za naszą Ojczyznę, za tych wspaniałych ludzi, którzy tworzyli jej przeszłość i zabezpieczali dziedzictwo dla kolejnych pokoleń - mówił w homilii abp Andrzej Dzięga. Nawiązując do słów Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego, będących hasłem spotkania podkreślił, że „kochanie Polski ponad wszystko, po Bogu, to bardzo trudny, ale realny i dzisiaj program”.

CZYTAJ DALEJ

Człowiek różańca – o. Jerzy Tomziński wspomina św. O. Pio

2021-09-23 13:06

[ TEMATY ]

O. Pio

o. Jerzy Tomziński

Marian Sztajner/Niedziela

„Gapiłem się na Niego, ja nie dałem rady tak długo się modlić. Człowiek bardzo cierpiący i bez przerwy modlący się na różańcu” – do osobistych spotkań ze świętym, powraca wieloletni generał Zakonu Paulinów, 103-letni o. Jerzy Tomziński.

POSŁUCHAJ CAŁOŚĆ WYPOWIEDZI

CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi na trasie z Ośna Lubuskiego do Górzycy

2021-09-25 10:21

Karolina Krasowska

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Pielgrzymi na trasie do Górzycy

Z kościoła pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim po raz czwarty wyruszyła Diecezjalna Pielgrzymka Pokutna z Ośna Lubuskiego do Górzycy.

- Chcemy wynagradzać za wszelkie zniewagi wobec Matki Najświętszej, wobec Kościoła i wobec wiary, ale też niesiemy swoje własne, osobiste sprawy, które chcemy zanieść Matce Bożej i tam prosić o Jej wstawiennictwo - mówi ks. Piotra Grabowski, proboszcz parafii pw. św. Jakuba Apostoła w Ośnie Lubuskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję