Reklama

20 października 2013 - Niedziela Misyjna

Wspieramy misjonarzy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ojciec Święty Jan Paweł II napisał: „Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości” (RMis 86).

Te słowa inspirują nas, by tegoroczna Niedziela Misyjna i następujący po niej Tydzień Misyjny były dla nas czasem intensywnej modlitwy oraz przekazywania darów duchowych i materialnych, aby orędzie o Bożym miłosierdziu dotarło do wszystkich zakątków świata. Jesteśmy bowiem świadomi, że wielu naszych braci nie zna jeszcze Boga bogatego w miłosierdzie, nie może umacniać się Jego darami duchowymi, nie potrafi Mu zaufać i zawierzyć swego życia. Wiemy również, że w wielu miejscach potrzebna jest misyjna posługa Kościoła wyrażona nie tylko w głoszeniu, ale i w praktycznej realizacji miłosierdzia przez pracę z chorymi, upośledzonymi, więźniami, prześladowanymi, głodującymi, szukającymi nadziei w lepszej edukacji itd.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Dyrekcja Krajowa Papieskich Dzieł Misyjnych dziękuje wszystkim, którzy w minionym roku włączyli się w dzieło misyjne Kościoła, wspierając je darami duchowymi i ofiarami finansowymi. Zbiórka z Niedzieli Misyjnej w roku 2012 oraz indywidualne ofiary pieniężne w Polsce wyniosły łącznie 1 041 042,95 USD, co umożliwiło przekazanie konkretnej pomocy misjom w Gwinei, Rwandzie i Tajlandii.

Reklama

Dla porównania spójrzmy na ofiary zebrane w krajach, w których chrześcijanie są prześladowani:

NIGERIA (ok. 21 mln katolików) - 362 246,17 USD
INDIE (ok. 18 mln katolików) - 1 608 087 USD
WIETNAM (ok. 6 mln katolików) - 260 000 USD

I jeszcze przykład naszych południowych sąsiadów:

CZECHY (ok. 3 mln katolików) - 693 327 USD.

Zapraszamy serdecznie wszystkich do włączenia się w przeżywanie tegorocznej Niedzieli Misyjnej i Tygodnia Misyjnego, których hasłem będą słowa: „Boże Miłosierdzie dla całego świata”.

Niech nasze zaangażowanie potwierdzi, że jesteśmy członkami dojrzałych wspólnot, które celebrują swoją wiarę z radością i niosą ją na „peryferie”, do tych, którzy nie znają Chrystusa i Jego miłosierdzia (por. Orędzie Ojca Świętego Franciszka na Światowy Dzień Misyjny 2013).

Niedziela Misyjna jest dniem wyjątkowym, poświęconym wyłącznie powszechnemu dziełu misyjnemu. Przypomina o tym Kongregacja ds. Ewangelizacji Narodów, która w imieniu Ojca Świętego, troszczy się o Kościoły misyjne, czyli nowo założone i rozwijające się. Zaznacza też, że w Niedzielę Misyjną nie zbiera się ofiar na inne cele, nawet na inne cele misyjne! W tym dniu, w duchu solidarności z Kościołami lokalnymi na terenach misyjnych, nie należy zbierać ofiar materialnych na wsparcie konkretnych misjonarzy lub placówek misyjnych poszczególnych zgromadzeń zakonnych czy diecezji. Właściwy sposób działania w tym zakresie niech nam wskażą słowa: „Boże Miłosierdzie dla całego świata”.

2013-10-15 11:25

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Pomorskie: Nauczycielka wtargnęła z nożem do przedszkola w Kwidzynie

2026-01-29 13:00

[ TEMATY ]

nauczycielka

nóż

Adobe Stock

Prokuratura w Kwidzynie skierowała do sądu wniosek o tymczasowy areszt wobec 43-letniej nauczycielki z jednego z przedszkoli w Kwidzynie. Kobieta z nożem w ręku weszła do sali, w której bawiły się dzieci.

Jak poinformowała st. asp. Anna Filar, oficer prasowa kwidzyńskiej policji, do zdarzenia doszło 22 stycznia br.
CZYTAJ DALEJ

Niespodziewany gest Papieża: wspólny obiad z biskupami z Peru

2026-01-29 20:08

[ TEMATY ]

gest Papieża

wspólny obiad

biskupi z Peru

Vatican Media

Papież Leon XIV na wspólnym obiedzie z biskupami z Peru

Papież Leon XIV na wspólnym obiedzie z biskupami z Peru

„Gest bliskości i komunii” - tak w mediach społecznościowych peruwiańskiego episkopatu opisano niespodziankę, jaką Leon XIV sprawił biskupom z tego kraju. Przebywają oni w Rzymie z okazji wizyty ad limina apostolorum, w ramach której jutro spotkają się na audiencji z Papieżem. Tymczasem już dziś Ojciec Święty towarzyszył im podczas obiadu.

Podziel się cytatem - tak peruwiańscy biskupi piszą o niespodziance, jaką sprawił im dziś Leon XIV, który przez lata był częścią wspólnoty biskupiej tego kraju. Papież odwiedził ich dziś podczas obiadu. 46 hierarchów przebywa w Rzymie od 26 stycznia, w ramach wizyty ad limina, w ramach której pielgrzymują do grobów apostołów i odwiedzają poszczególne watykańskie instytucje. Jutro zaplanowana jest ich audiencja u Ojca Świętego - jeden z najważniejszych momentów każdej wizyty ad limina.
CZYTAJ DALEJ

Portugalia: Kościół spieszy z pomocą dla poszkodowanych przez sztorm Kristin

2026-01-30 15:37

[ TEMATY ]

Portugalia

stan klęski żywiołowej

PAP/EPA/PAULO NOVAIS

Utrzymujący się nad Portugalią sztorm Kristin wyrządził liczne szkody

Utrzymujący się nad Portugalią sztorm Kristin wyrządził liczne szkody

Portugalski Kościół rozpoczął organizację pomocy dla osób poszkodowanych przez sztorm Kristin, który w środę doprowadził do licznych zniszczeń i sześciu ofiar śmiertelnych. Prawie 200 osób zostało rannych, a kilkadziesiąt straciło dach nad głową.

W czwartek wieczorem biskupi poszczególnych diecezji wezwali wiernych do hojności na rzecz poszkodowanych przez kataklizm. Wśród pierwszych diecezji, gdzie ruszyły zbiórki dla osób, które ucierpiały w następstwie żywiołu, są Coimbra oraz Setubal.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję