Reklama

Niedziela Łódzka

Odznaczenie dla profesora

Prof. Włodzimierz Fijałkowski jest dla nas czytelnym znakiem wierności Bogu ponad wszystko – podkreślił ks. prał. Stanisław Kaniewski, dyrektor Centrum Służby Rodzinie w Łodzi, podczas Mszy św. w rocznicę śmierci wielkiego obrońcy życia. Ksiądz Prałat przewodniczył Eucharystii w kaplicy Domu Samotnej Matki. Koncelebrowali ją ks. kan. Paweł Sudowski, diecezjalny duszpasterz służby zdrowia, o. Mariusz Słowik, proboszcz parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łodzi oraz ks. kan. Robert Jaśpiński, szef Fundacji Służby Rodzinie „Nadzieja”. W uroczystości uczestniczyła rodzina i uczniowie prof. Fijałkowskiego, siostry antonianki i ich podopieczne z DSM, siostry salezjanki z Ochronki Bałuckiej, pracownicy CSR oraz osoby związane z ruchem pro-life.

Reklama

W czasie Mszy św. dr Józef Szymczyk z Katolickiego Stowarzyszenia Lekarzy Polskich oraz ks. kan. Paweł Sudowski przekazali na ręce Pawła Fijałkowskiego, syna Profesora odznaczenie honorowego członkostwa KSLP dla śp. Profesora – składając w ten sposób hołd pamięci i czci dla osoby wielkiej odwagi, honoru, oddanego cierpiącym i potrzebującym i w życiu zawodowym realizującego chrześcijańskie zasady etyczne. Po raz pierwszy środowisko lekarzy katolickich odznacza honorowym członkostwem pośmiertnie. W homilii ks. kan. Robert Jaśpiński podkreślił, że prof. Włodzimierz Fijałkowski posiadał cechy charakteryzujące prawdziwego ucznia Chrystusa – Był wytrwały, mądry i wierny. Wpatrując się w jego postać, widzimy, na czym polega autentyczna wierność Bogu – wyznawanie mocnych zasad i wierne przy nich trwanie.

PROF. WŁODZIMIERZ FIJAŁKOWSKI – znakomity lekarz, ginekolog położnik, obrońca życia, małżeństwa i rodziny. Na kartach zdrowia pacjentek zgłaszających się do aborcji wpisywał: „Jako człowiek odmawiam...”. Jego życiowym credo były słowa: „Płynę pod prąd, bo tylko tak mogę budować cywilizację życia”. Zmarł 15 lutego 2003 r.

2014-02-27 10:33

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wandale dewastują drzwi siedziby Fundacji Pro - Prawo do Życia

[ TEMATY ]

obrońcy życia

Fundacji Pro - Prawo do Życia

Dziś około godziny 15:00 nieznany sprawca zdewastował drzwi warszawskiej siedziby Fundacji Pro - Prawo do Życia. Załączam zdjęcie. Czerwona farba dobrze symbolizuje cywilizację śmierci i cierpienie dzieci, które są zabijane w wyniku aborcji.

Na podstawie dotychczasowych doświadczeń możemy przypuszczać, że to dzieło osób z szeroko pojętej lewicy światopoglądowej. Tak właśnie wygląda tolerancja środowisk popierających aborcję i edukację LGBT. Nie pierwszy raz spotykamy się z agresją tych udających otwartych i pozytywnie nastawionych do świata ludzi. Jesteśmy atakowani i szykanowani podczas pikiet, zwolennicy deprawacji utrudniają zbiórki podpisów, nasze bilbordy i samochody są nieustannie niszczone. Nasze działania, które pokazują prawdę o aborcji i skutkach deprawacji dzieci przerażają ruchy anty-life i LGBT, ponieważ są skuteczne. Nie damy się zastraszyć i nie zaprzestaniemy walki o życie i dobro dzieci.

CZYTAJ DALEJ

Zmarła Mama bp. Michała Janochy

2021-06-24 09:21

[ TEMATY ]

śmierć

Karol Porwich/Niedziela

W wieku 98 lat zmarła Maria Janocha - matka biskupa pomocniczego Archidiecezji Warszawskiej. Pogrzeb odbędzie się w poniedziałek 28 czerwca w Świątyni Opatrzności Bożej. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

We wtorek 22 czerwca zmarła w wieku 98 lat ś.† p. Maria Janocha z domu Olszewska

CZYTAJ DALEJ

Zmiany personalne duchowieństwa w Diecezji Radomskiej

2021-06-25 11:19

[ TEMATY ]

Radom

zmiany księży

zmiany personalne

ks. S. Piekielnik/www.diecezja.radom.pl

Bp Marek Solarczyk przyjął rezygnacje od księży przechodzących na emerytury i przekazał dekrety nominacyjne kilkudziesięciu księżom Diecezji Radomskiej. Zmiany wejdą w życie od 1 lipca br.

O godz. 11.00 w seminaryjnej Auli Jana Pawła II bp Marek Solarczyk spotkał się z pozostałymi księżmi, którzy zmieniają miejsca duszpasterskiej posługi.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję