Reklama

Wiara

Codzienne rozważania do Ewangelii

Bez Jezusa moje życie nie ma sensu

Rozważania do Ewangelii J 12, 24-26.

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Episkopat News

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Poniedziałek, 28 kwietnia. Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski

• Dz 1, 3-8 • Ps 126 • Flp 1, 20c-30 • J 12, 24-26

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Jezus powiedział do swoich uczniów: «Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity. Ten, kto miłuje swoje życie, traci je, a kto nienawidzi swego życia na tym świecie, zachowa je na życie wieczne. A kto by chciał Mi służyć, niech idzie za Mną, a gdzie Ja jestem, tam będzie i mój sługa. A jeśli ktoś Mi służy, uczci go mój Ojciec».

Reklama

Ziemia jest potrzebna ziarnu, żeby mogło wydać plon obfity. Bez niej nic się nie uda, nawet jeśli ono obumrze. Telefon komórkowy potrzebuje naładowanej baterii, by móc wysłać dobrego SMS-a, zadzwonić, bo ktoś potrzebuje mojej obecności, choćby na odległość. Bez prądu, choćby bardzo chcieć, nie da się zadzwonić… Podobnie jest ze mną. Bez Jezusa moje życie nie ma sensu, nie może mieć większej wartości, bo nawet jeśli będzie obfitować we wszelkie pyszności, dobrostan, bogactwo, to i tak się skończy śmiercią i pogrzebem. Tylko Jezus nadaje sens życiu. Jednakowoż przynosi to ze sobą wezwanie i wyzwania. Stąd potrzeba umierać dla tego świata. Nie chodzi o to, by kompletnie z niego zrezygnować, przestać dbać o zdrowie, wygląd, ale nie może to być najważniejsze. Wszystko jest dobre, jeśli służy mojej relacji z Bogiem, mojemu rozwojowi ku wieczności. Nie trzeba już nic więcej pisać… teraz czas na osobistą refleksję. Ile z mojego dnia czasu wypełniają mi czynności, które będą służyć mojemu zbliżaniu siebie i innych do Chrystusa i królestwa Bożego? Możliwe, że całkiem sporo albo mało. Odpowiedź niech mnie poprowadzi do konkretnej decyzji – co jeszcze mogę zrobić, by moje życie służyło Chrystusowi?

J. S.

ROZWAŻANIA NA ROK 2025 DO KUPIENIA W NASZEJ KSIĘGARNI!: "Żyć Ewangelią 2025".

2025-03-13 10:52

Oceń: +57 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Franciszek u św. Marty o trzech cechach tożsamości chrześcijańskiej

[ TEMATY ]

homilia

Franciszek

Mazur/episkopat.pl

Chrześcijanin powinien wiedzieć, że został osobiście wybrany i pobłogosławiony przez Boga, odczuwać potrzebę uzyskania Bożego przebaczenia i być zawsze w drodze na spotkanie z Panem – powiedział Ojciec Święty podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty. Papież wyszedł w swojej homilii od pierwszego czytania dzisiejszej liturgii z Listu św. Pawła do Efezjan (Ef 1,1-10), gdzie Apostoł stwierdza, że Bóg „napełnił nas wszelkim błogosławieństwem duchowym”.

Franciszek podkreślił, że chrześcijanin jest osobą wybraną, oczekiwaną przez Boga, który jest podobny do rodziców oczekujących dziecka, zastanawiającym się, jakim będzie ono człowiekiem.
CZYTAJ DALEJ

Nitras: nic nie mówiłem o opiłowywaniu katolików. Internauci weryfikują

2025-05-06 09:58

[ TEMATY ]

minister

opiłowywanie katolików

Sławomir Nitras

Koalicja Obywatelska

Minister Sportu i Turystyki/Radio Zet/TVP Info

Sławomir Nitras zaprzecza, że mówił o "opiłowywaniu katolików"

Sławomir Nitras zaprzecza, że mówił o opiłowywaniu katolików

Kilka lat temu podczas spotkania Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie Sławomir Nitras, kiedy był jeszcze w opozycji powiedział, że katolików należy "opiłować z pewnych przywilejów". Dziś zaprzecza własnym słowom.

Zarówno wtedy, gdy w Polsce niszczone były kościoły, jak i teraz, gdy postępują dewastacje miejsc kultu, a księża przetrzymywani są w aresztach lub zatrzymywani za wysłanie maila, te słowa brzmią jak wezwanie do prześladowania katolików.
CZYTAJ DALEJ

Bundestag wybrał w drugim podejściu Friedricha Merza na kanclerza

2025-05-06 16:49

[ TEMATY ]

Niemcy

PAP/EPA/HANNIBAL HANSCHKE

Niemiecki parlament wybrał we wtorek w drugim podejściu chadeka Friedricha Merza na kanclerza. Kandydata trójpartyjnej koalicji CDU, CSU i SPD w tajnym głosowaniu poparło 325 posłów – poinformowała przewodnicząca Bundestagu Julia Kloeckner. Wymagana większość absolutna wynosi 316 głosów.

Przeciwko głosowało 289 parlamentarzystów.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję