Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Zapraszani do nieba

„Zrozumiałem, że jedynym sposobem ocalenia świata od wojny, ocalenia od ateizmu, jest nawrócenie Rosji zgodnie z orędziem z Fatimy”
(św. Jan Paweł II)

Rozpoczynamy szósty rok Wielkiej Nowenny Fatimskiej, który ma nam na nowo uświadomić, że Bóg pragnie naszego szczęścia, że każdego dnia zaprasza nas do Nieba, a Maryja jest Tą, która wskazuje nam drogę i wkłada do ręki odpowiednie narzędzia. Są nimi: różaniec, szkaplerz i sznur pokutny. Nabożeństwa Fatimskie, sprawowane w naszych parafiach, mają nam przypominać, że pokuta jest wciąż aktualna i bardzo ważna na drodze uświęcenia. Fatimska Pani i Jej pełne miłości orędzia mają stać się dla nas furtką do Nieba. Szukajmy Chrystusa i pukajmy do tej furtki wraz z Ojcem Świętym Franciszkiem, który mówi: „Kościół, gdy szuka Chrystusa, zawsze puka do domu Matki i prosi: „Ukaż nam Jezusa”. To od Niej uczymy się bycia prawdziwymi uczniami. I właśnie dlatego Kościół wyrusza na misję, zawsze idąc za Maryją”.

Niech w tym podążaniu za Maryją towarzyszy nam osoba św. Jana Pawła II, który wszystko postawił na Maryję, i który Jej Niepokalanemu Sercu zawierzył siebie samego i świat cały. I wygrał Niebo. A 13 maja 1981 r. wygrał życie. W bieżącym tygodniu wspominamy kolejną rocznicę zamachu na Placu św. Piotra, który wzmocnił więź między Ojcem Świętym a Maryją w Jej fatimskim wizerunku; nabrała ona wówczas szczególnej mocy. To Fatimskiej Pani Papież Polak zawdzięczał cudowne ocalenie, czego nigdy nie ukrywał. Po zamachu powiedział: „Byłaś mi Matką zawsze, a w sposób szczególny 13 maja 1981 r., kiedy czułem przy sobie Twoją opiekuńczą obecność… We wszystkim, co się wydarzyło, zobaczyłem – i stale będę to powtarzał – szczególną matczyną opiekę Maryi”. „Za przyczyną Matki Bożej życie zostało mi na nowo darowane” – powtarzał i dodawał: „Zrozumiałem, że jedynym sposobem ocalenia świata od wojny, ocalenia od ateizmu, jest nawrócenie Rosji zgodnie z orędziem z Fatimy”.

Dziś, wobec wydarzeń rozgrywających się w naszej Ojczyźnie, na arenie międzynarodowej, a szczególnie za naszą wschodnią granicą, słowa te nabierają wyjątkowego wydźwięku i są wezwaniem dla nas wszystkich o żarliwą modlitwę. Niech zatem nie zabraknie nam gorliwości. Niechaj Fatimska Pani uprosi naszym sercom, dniom i czasom upragniony pokój.

2014-05-07 15:35

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Fatima: ozpoczęły się uroczystości 103. rocznicy objawień maryjnych

[ TEMATY ]

Fatima

objawienia fatimskie

Ks. Krzysztof Hawro

Przed Bazyliką w Fatimie

Przed Bazyliką w Fatimie

W sanktuarium w Fatimie rozpoczęły się we wtorek wieczorem uroczystości 103-lecia początku objawień maryjnych. W uroczystościach transmitowanych przez portugalskie stacje telewizyjne i radiowe nie biorą udziału wierni z powodu obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Jak powiedział ks. Carlos Cabecinhas, rektor sanktuarium Matki Bożej Różańcowej w Fatimie, odbywające się po raz pierwszy bez udziału pielgrzymów uroczystości 12 i 13 maja “to smutne wydarzenie”, ale “zamknięcie sanktuarium przed wiernymi wynikało z wyższej konieczności”, jakim jest epidemia.

Przed rozpoczęciem wieczornych uroczystości portugalscy biskupi wezwali wiernych do zapalenia świecy w oknie swoich domów na znak solidarności z niewielką grupą duchownych modlących się wieczorem w Fatimie.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Papież do włoskiej młodzieży: bądźcie „poetami pokoju”

2022-11-28 15:17

[ TEMATY ]

Franciszek

pixabay

Ojciec Święty przyjął na audiencji studentów i nauczycieli biorących udział we włoskim projekcie edukacyjnym formującym do pokoju i troski o drugiego człowieka. Jego zwieńczeniem będzie marsz z Perugii do Asyżu, na którym młodzi przedstawią wypracowane przez siebie propozycje pokojowe. Papież postawił im za wzór Jana XXIII, i jego wciąż aktualną encyklikę nt. pokoju, oraz Martina Luthera Kinga. „Bądźcie poetami pokoju” – apelował Franciszek.

Nawiązując do Asyżu, gdzie młodzi spotkają się w przyszłym roku, Papież przypomniał, że związany z tym miastem św. Franciszek wciąż inspiruje i nadal pozostaje symbolem pokoju, braterstwa i miłości do bliźnich. Wskazał, że dzisiejszy świat pilnie potrzebuje wzięcia troski za drugiego.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję