Reklama

Książki

Święci Bożego Miłosierdzia

Nowy album fotograficzny Wydawnictwa „Michalineum” i Grzegorza Gałązki z kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII oraz uroczystości dziękczynnych w Watykanie i w Rzymie

Floribeth Mora Díaz, prawniczka z Kostaryki, składając świadectwo o swoim uzdrowieniu za wstawiennictwem św. Jana Pawła II, tak mówiła podczas różnych spotkań: „Pragnę powiedzieć światu, że Miłosierdzie Boże jest wielkie, i prosić, żebyśmy zawsze mieli wiarę w Boga, codziennie...”.

Tak, Miłosierdzie Boże okazało się wielkie dla nas i całego świata, kiedy papież Franciszek w Niedzielę Bożego Miłosierdzia – 27 kwietnia 2014 r. ogłosił świętymi swoich poprzedników na Stolicy Piotrowej – Jana XXIII i Jana Pawła II. Mamy nowych – jakże nam bliskich – Orędowników przed Bogiem w niebie.

Album „Święci Bożego Miłosierdzia”, ilustrowany zdjęciami Grzegorza Gałązki, jest cenną pamiątką i ważnym dokumentem kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II.

Dlaczego taki tytuł albumu? Bo ci Święci Papieże życiem i posługą „wnikali w tajemnicę Bożego Miłosierdzia, które zawsze żywi nadzieję, zawsze przebacza, bo zawsze miłuje” (z homilii papieża Franciszka). W publikacji przypomniane zostały biografie obu Świętych oraz zdjęcia miejsc, gdzie się urodzili.

Oglądając zdjęcia i czytając homilię Ojca Świętego Franciszka, będziemy mogli na nowo wzbudzić w sobie emocje i przeżycia z Mszy św. i ogłoszenia świętymi Wielkich Rybaków XX wieku. Dotąd nie zdarzyło się bowiem, aby taka ceremonia zjednoczyła w jednym miejscu czterech papieży: dwóch z nieba i dwóch na Placu św. Piotra: Franciszka i seniora Benedykta XVI. Przeżyjemy ponownie na Placu św. Piotra „polską” Mszę św. dziękczynną pod przewodnictwem kard. Angelo Comastriego oraz usłyszymy jego wzruszającą homilię, w której Ksiądz Kardynał odpowiadał na pytanie: „Dlaczego tak bardzo kochaliśmy św. Jana Pawła II?” (28 kwietnia 2014 r.).

Tego samego dnia o godz. 20 w rzymskiej Bazylice Santa Maria Maggiore odbył się dziękczynny koncert za kanonizację „Te Deum laudamus” od Polonii świata. Połączone chóry zespołów „Mazowsze” i „Śląsk”, a także zespół „DesOrient” i orkiestra „Mazowsza” przedstawiły podniosłe i pełne emocji widowisko dla prawie 3 tys. osób – uczestników kanonizacji Jana Pawła II. Zwieńczeniem albumu jest Msza św. dziękczynna za kanonizację pod przewodnictwem papieża Franciszka w rzymskim kościele pw. św. Stanisława BM, w czasie której zachęcił on do bycia „zmartwychwstałymi wędrowcami” na wzór św. Jana Pawła II. Wstęp do albumu napisał abp Tadeusz Kondrusiewicz – metropolita mińsko-mohylewski.

Reklama

Ojciec Święty Jan Paweł II podczas uroczystości kanonizacyjnych św. Kingi (Stary Sącz, 16 czerwca 1999 r.) wypowiedział słowa: „Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – i św. Jan Paweł II nie przemija. Zawsze jest z nami! A ta publikacja jest tego świadectwem.

* * *

Album „Święci Bożego Miłosierdzia” (format 31,5 cm x 24,5 cm; oprawa twarda, szyta i klejona; stron 120) można zamówić pod adresem:
Wydawnictwo „Michalineum”
ul. J. Piłsudskiego 248/252, 05-261 Marki
tel.: +48 (22) 781-14-20, faks: +48 (22) 771-36-15
e-mail: wydawnictwo@michalineum.pl, www.michalineum.pl

2014-07-01 13:44

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Album nominowany do „Fryderyków”

[ TEMATY ]

album

Facebook.com

Płyta „Ad maiorem Dei gloriam”, która ukazała się w serii „Organy Śląska Opolskiego” vol. 11, otrzymała nominację do 21. edycji nagród Akademii Fonograficznej „Fryderyk” w kategorii album roku - recital solowy. Laureaci wszystkich "Fryderyków" zostaną wyłonieni podczas uroczystej gali 23 kwietnia.

Na płycie wydanej przez Wydawnictwo Świętego Krzyża można usłyszeć utwory w wykonaniu Michała Markuszewskiego, zagrane na organach w kościele w Izbicku, Kędzierzynie-Koźlu (Cisowej), Osowcu-Węgrach i Pisarzowicach. Redaktorem serii płytowej „Organy Śląska Opolskiego” jest ks. Grzegorz Poźniak. O nominację do prestiżowej nagrody walczyło łącznie 1062 artystów, albumów i singli.

CZYTAJ DALEJ

Hiszpania: duchowny wyremontował w archidiecezji Burgos ponad 600 świątyń

2022-12-05 16:21

[ TEMATY ]

Kościół

kapłan

kapłan

Hiszpania

Karol Porwich/Niedziela

Ksiądz Fermín González samodzielnie wyremontował ponad 600 świątyń na terenie północnej Hiszpanii. Jak poinformował duchowny w rozmowie z telewizją Creo, zdecydowana większość tych prac została wykonana w kościołach usytuowanych na terenie archidiecezji Burgos.

68-letni ksiądz wyjaśnił, że w pracach remontowych pomagali mu zazwyczaj parafianie, a te głównie polegały na modernizacji zniszczonych dachów świątyń. Pracujący w hiszpańskiej archidiecezji kapłan wyjaśnił, że pierwsze remonty wykonywał przed 40 laty z powodu „pilnej konieczności” naprawy kościołów chylących się ku ruinie.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Hołd z kwiatów w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

2022-12-05 15:41

[ TEMATY ]

hołd kwiatów

niepokalane poczęcie NMP

Karol Porwich/Niedziela

Nawiązujący do tradycji rzymskiej hołd z kwiatów będzie w najbliższy czwartek głównym wydarzeniem uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Przed stojącą na kilkumetrowej kolumnie figurą Matki Bożej po raz czternasty złożony zostanie bukiet białych róż.

Jasnogórski zwyczaj modlitwy i składania Matce Bożej hołdu z białych kwiatów został zapoczątkowany w 2009 r. i jest nawiązaniem do rzymskiej tradycji tzw. omaggio floreale, czyli obdarowywania Maryi kwiatami. Tradycyjnie metropolita częstochowski zostaje wyniesiony w górę w koszu drabiny strażackiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję