Reklama

Niedziela Legnicka

Młyn-Fest 3 zakończony

Niedziela legnicka 33/2014, str. 3

[ TEMATY ]

młodzi

www.wboleslawcu.pl

Tygodniowe święto młodych w Betlejem, czyli Domu Chleba w Osłej dobiegło końca. Pozostały zdjęcia, wspomnienia i chęć przybycia tu znów za rok.

Młyn-Fest to młodzieżowe rekolekcje formacyjno-ewangelizacyjne pod namiotami w duchowości Towarzystwa Maryi Niepokalanej. Rekolekcje, jak i cały ośrodek (Dom Chleba) prowadzi o. Marek Skiba ze Zgromadzenia Księży Oblatów. To on wpadł na pomysł, by na początku wakacji poświęcić czas tylko dla młodzieży i z młodzieżą. Był to czas śpiewu, tańca, warsztatów, prelekcji, modlitwy. Przed kilku laty o. Marek przejął dawny młyn, w którym obecnie miele się ludzkie serca. Teraz karmią się Chlebem Słowa i Ciałem Pana. Jest on miejscem spotkania na „fest”, czyli świątecznie i święcie, na całość!

Reklama

Z pełnym zaangażowaniem, bo Bóg tak chce! W tym roku młodzież przeżywała swoje święto zgodnie z hasłem: „Pozwolić, by inni dopomogli mi stać się świętym!”. W tym czasie były grupy dzielenia się wiarą, koncerty zespołów religijnych, warsztaty artystyczne w postaci śpiewu, tańców i uwielbienia czy spotkań z pasjonatami, którzy w swoim życiu na pierwszym miejscu postawili Boga.

Najważniejszym punktem rekolekcji było całodzienne obcowanie z żywym Jezusem Chrystusem. W piątek była Noc Konfesjonałów! Przyjechał także zespół taneczny „Nazaret”, który prezentował swoje umiejętności taneczne. Z młodzieżą spotkał się prof. Piotr Szubarczy, który mówił o żołnierzach niezłomnych, a zwłaszcza o Powstaniu Warszawskim. Jak zaznacza gospodarz miejsca o. Marek, Dom Chleba to miejsce formacji chrześcijańskiej i patriotycznej, stąd również tematy historyczne.

O tym niezwykłym miejscu i atmosferze, jaka w nim panuje, najlepiej opowiada młoda uczestniczka trzeciego Młyn-Festu.

„Hej, mam 15 lat i chciałabym wam opowiedzieć o tym, jak zbliżyłam się i poznałam Boga... Na samym początku do kościoła chodziłam tylko dlatego, że rodzice chodzili i ja też musiałam. Nie czułam potrzeby chodzić do kościoła i nie brałam czynnego udziału we Mszy św. Nie znając Boga, popadłam w niedobre towarzystwo, gdzie były używki. Pięć lat temu podczas ogłoszeń w kościele, ksiądz powiedział o rekolekcjach... Pojechałam na nie tylko po to, żeby nie siedzieć w domu, i dla towarzystwa oraz dla chłopaka, który mi się podobał. Po tych rekolekcjach w moim życiu nic się nie zmieniło. Dwa lata temu pojechałam na Młyn-Fest i w moim życiu zmieniło się dużo. Zbliżyłam się bardziej do Boga, od tamtego czasu biorę czynny udział we Mszy św. Bardzo mi się podobała adoracja, oraz uwielbienie. W tym roku też byłam na Młyn-Feście, też bardzo mi się podobało. Na tych rekolekcjach nauczyłam się znajdować coś dobrego w każdym człowieku oraz inaczej patrzę na ludzi. Dzięki grupom dzielenia bardziej otworzyłam się na świat. Rodzina zauważyła, że dzięki rekolekcjom zmieniłam się na dobre, bo Duch Święty jest we mnie. Polecam wszystkim takie rekolekcje: -) Chwała Panu”.

Więcej o Domu Chleba przeczytamy na stronie www.osla-dom.

Świadectwo oraz zdjęcie wykorzystano dzięki uprzejmości portalu www.wboleslawcu.pl

2014-08-11 15:20

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Gdyby Bóg miał snapchata…

Kilka uwag o modlitwie na wakacje. Grzecznie ułożone zdanie mogłoby brzmieć: Są wakacje, a więc więcej czasu na modlitwę. Przecież nie ma biegania do szkoły, na uczelniane zajęcia, za to są góry, morze, wycieczki, długie poranki... Zdanie mniej grzeczne: Czy w modlitwie problemem w ogóle jest czas i jego ilość? Z mojego doświadczenia wynika, że nie

O modlitwie napisano już bardzo wiele. Nie będę silił się na jakiś wykład systematyczny na ten temat. Dotknę tylko kilku spraw. Dotyczą one nie tyle techniki modlitwy, ilości czasu, jaki na nią poświęcimy, ile raczej nastawienia, jakie mamy wobec Boga. Z niego przecież wynika nasz sposób modlenia się. Z nastawienia do Boga i z myślenia o nas samych. Może tych kilka uwag będzie pomocne na wakacje. Nie czas czy jego brak jest problemem w życiu modlitwy, ale to, czy i jak chcemy z naszym Panem mówić.

CZYTAJ DALEJ

Zmarł ks. Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego

2021-09-21 14:18

[ TEMATY ]

sąd

Archidiecezja Warszawska

W poniedziałek w wieku 79 lat zmarł ksiądz Marian Rola, wiceoficjał Sądu Metropolitalnego Warszawskiego - poinformowało we wtorek biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Ksiądz Marian Rola zmarł w poniedziałek 20 września w wieku 79 lat - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie archidiecezji warszawskiej.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi na XXI Dzień Papieski: Wesprzyjmy „żywy pomnik” wdzięczności św. Janowi Pawłowi II

2021-09-21 17:08

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

episkopat

Dzień Papieski

Dzieło Nowego Tysiąclecia

św. Jan Paweł II

© Wydawnictwo Biały Kruk/Adam Bujak

Dziś, w obliczu trudności finansowych wielu rodzin, przez składane ofiary mamy szansę podtrzymać, a niejednokrotnie przywrócić nadzieję w sercach młodych ludzi na lepszą przyszłość i realizację ich edukacyjnych aspiracji dla dobra Kościoła i naszej Ojczyzny – napisali biskupi w Liście pasterskim Episkopatu Polski zapowiadającym obchody XXI Dnia Papieskiego, który przeżywać będziemy 10 października br.

Biskupi przypomnieli, że wciąż aktualne jest wezwanie do ewangelizacji św. Jana Pawła II. „W tym kontekście tak ważne jest szkolne nauczanie religii, które dzisiaj w wielu przypadkach jest jedyną sposobnością proponowania dzieciom i młodzieży Chrystusa. Stanowi ono niezwykłą szansę nowej ewangelizacji lub pre-ewangelizacji wobec osób nieochrzczonych lub nie mających kontaktu z Kościołem. W obliczu wielu negatywnych głosów, nawet w środowisku Kościoła, stanowczo chcemy podkreślić wartość nauczania religii w szkole, które dzięki Janowi Pawłowi II znalazło na powrót swoje miejsce w placówkach oświatowych w 1990 r.” – czytamy w Liście pasterskim.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję