Reklama

Niedziela Częstochowska

Przesłanie z Przeprośnej Górki

Niedziela częstochowska 39/2014, str. 1, 8

[ TEMATY ]

O. Pio

GRAZIAKO/Niedziela

Niedaleko Częstochowy, na trasie pielgrzymek zdążających na Jasną Górę, na tzw. Przeprośnej Górce, znajduje się sanktuarium poświęcone Ojcu Pio. Ten Święty z Pietrelciny czcił i miłował Maryję - była mu Ona patronką życia duchowego. Sanktuarium opiekują się członkowie Instytutu Apostołów Jezusa Ukrzyżowanego - wspólnoty, która jest częścią dzieła w służbie Bożego Miłosierdzia, założonego przez duchowego syna Ojca Pio - o. Domenica Labellarte. Dzieje się tak nieprzypadkowo, Przeprośna Górka zawsze słynęła z nawróceń, życiowych przewartościowań i cudownych łask Bożego Miłosierdzia.

Podążając za przykładem Ojca Pio - prostego zakonnika, który Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego umiłował ponad wszystko, czego swoistym dowodem są stygmaty, można lepiej zrozumieć sens krzyża. Dziś, gdy ludzie nie wahają się przed niczym w dążeniu do ułatwienia sobie życia, przekraczając prawo i sprzeniewierzając się normom moralnym, takie osoby jak św. Ojciec Pio i takie miejsca, jak sanktuarium jego imienia w niezwykle malowniczym miejscu Jury Krakowsko-Częstochowskiej, są dla niejednego z nas, grzeszników, znakami zwrotnymi w życiu.

Reklama

Jedną z form modlitwy czcicieli Ojca Pio są Grupy Modlitewne Ojca Pio, powstające już od 1947 r. Jakże wiele mają dziś do wymodlenia! Przede wszystkim trzeba ratować naszą wiarę, która niesie cywilizacji ludzkiej miłość i rozwój, a nie zniszczenia, jak to obserwujemy ze strony innych religii.

Ojciec Pio przypomina nam i uczy, żeby nasze życie jeszcze bardziej wiązać z Panem Bogiem, aby można powiedzieć: „Gloria Dei vivens homo” - „Chwałą Boga żyjący człowiek”. Znakiem, że Ojciec Pio tak właśnie żył, był fakt, że przed śmiercią zniknęły jego stygmaty, że Bóg uznał go już za syna, który wypełnił swoje zadanie.

Od 25 do 28 września na Jasnej Górze obradował 15. Ogólnopolski Kongres Grup Modlitwnych Ojca Pio pod hasłem: „Nawróćcie się i wierzcie w Ewangelię”. Ufamy, że działające w wieku parafiach grupy przyczynią się do naszegowiększego przylgnięcia do Jezusa.

2014-09-24 15:23

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Relikwie świętych spowiedników opuściły Rzym

[ TEMATY ]

O. Pio

relikwie

Włodzimierz Rędzioch

Relikwie świętych o. Pio i o. Leopolda zostały wyprowadzone z Bazyliki św. Piotra

Relikwie świętych  o. Pio i o. Leopolda zostały wyprowadzone z Bazyliki św. Piotra

Relikwie świętych spowiedników: Pio z Pietrelciny i Leopolda Mandića opuściły Rzym i rozpoczęły drogę powrotną w kierunku San Giovanni Rotondo i Padwy. Szacuje się, że podczas dziewięciodniowej peregrynacji w Wiecznym Mieście modliło się przy nich 500 tys. ludzi z całego świata.

Pożegnalnym akordem pielgrzymki świętych kapucynów była poranna Eucharystia w Bazylice Watykańskiej sprawowana przez abp. Rino Fisichellę. Wzięły w niej udział rzesze wiernych i kapucynów, przybyłych na tę okazję z całego świata, a także wielu Misjonarzy Miłosierdzia, których wczoraj wieczorem Franciszek rozesłał na cały świat z misją jednania i leczenia ran.

CZYTAJ DALEJ

Episkopat: zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak.

2021-09-23 16:13

[ TEMATY ]

zmarły

bp Edward Janiak

Diecezja Kaliska

KAI

bp. Edward Janiak

bp. Edward Janiak

Zmarł biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak - poinformowało w czwartek biuro prasowe Episkopatu Polski. Od marca tego roku hierarcha miał zakaz uczestniczenia w publicznych celebracjach na terenie diecezji kaliskiej i nakaz zamieszkania poza nią.

Biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski potwierdziło w czwartek, że biskup senior diecezji kaliskiej Edward Janiak zmarł.

CZYTAJ DALEJ

Nowy patriarcha katolickich Ormian

2021-09-23 20:33

[ TEMATY ]

Ormianie

patriarcha

Vatican News

Raphaël Bedros XXI Minassian

Raphaël Bedros XXI Minassian

Ormiańscy katolicy mają nowego patriarchę. Papież zatwierdził wybór dokonany przez obradujący w Rzymie synod ormiańskiego Kościoła katolickiego. Jego patriarchą został Raphaël Bedros XXI Minassian, dotychczasowy ordynariusz dla wiernych Europy Wschodniej.

Nowy zwierzchnik katolickich Ormian urodził się w Bejrucie w 1946 r. Studiował w ormiańskim seminarium w Bzommar oraz na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Po święceniach w 1973 r. przez 16 lat posługiwał w Libanie. W latach 1989-2003 pracował wśród ormiańskiej diaspory w Stanach Zjednoczonych. W 2004 r. założył ormiańską telewizję Telepace. W 2011 r. został arcybiskupem dla Europy Wschodniej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję