Reklama

Z Polski

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego

Do głosu zawsze powinien dochodzić cały człowiek: ten, który ma rozum i wiarę; ten, który rozum zaślubia z wolą, a wszystko okrasza sercem. Cały człowiek szukający Boga!

Krótko

Polska armia przeszkoli znacznie więcej rezerwistów, niż jeszcze niedawno zapowiadano. Za 2 lata na ćwiczenia może dostać wezwanie niemal 40 tys. osób, a w 2017 r. – do 60 tys.

Polacy obawiają się sytuacji na Ukrainie. Z badania przeprowadzonego przez CBOS wynika, że zdecydowana większość uważa, iż stanowi to zagrożenie dla Polski, a państwa zachodnie robią zbyt mało, aby zakończyć konflikt.

Przygotowanie do kapłaństwa rozpoczęło w nowym roku akademickim 804 nowych alumnów. Ogólnopolskie dane wskazują na wzrost liczby nowych powołań kapłańskich o 3 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

W Prudniku zainaugurowano Rok Prymasowski z okazji przypadającej 6 października 60. rocznicy uwięzienia w tym miejscu kard. Stefana Wyszyńskiego. Mszy św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego przewodniczył 5 października jego następca na stolicy arcybiskupiej i prymasowskiej w Gnieźnie abp Wojciech Polak.

Gen. Bogusław Pacek – były komendant Akademii Obrony Narodowej został doradcą ds. reformy ukraińskiego wojskowego systemu edukacyjnego.

Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał, że pozew zbiorowy przeciwko członkom zarządu Amber Gold jest prawnie niedopuszczalny. Zdaniem sądu, pozew powinien być skierowany przeciwko spółce, a ta w 2012 r. ogłosiła upadłość.

Liczba skarg na sędziów, kierowanych do Krajowej Rady Sądownictwa, wzrosła ostatnio o ponad 100 proc. Rośnie też liczba zwolnień dyscyplinarnych. 2 lata temu do Rady wpłynęły wnioski w sprawie 101 sędziów, w 2013 r. – już 140.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, wiadomości Radia Watykańskiego, KAI, BP KEP oraz RIRM.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2014-10-07 15:30

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niezbędnik Katolika miej zawsze pod ręką

Do wersji od lat istniejącej w naszej przestrzeni internetowej Niezbędnika Katolika, która każdego miesiąca inspiruje do modlitwy miliony katolików, dołączamy wersję papierową. Każdego miesiąca będziemy przygotowywać niewielki i poręczny modlitewnik, który dotrze do Państwa rąk razem z naszym tygodnikiem w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Dostępna jest również wersja PDF naszego Niezbędnika!

CZYTAJ DALEJ

Ostatni krok do samodzielnego życia

2025-12-15 17:33

[ TEMATY ]

Caritas Diecezji Zielonogórsko‑Gorzowskiej

Mieszkanie treningowe

Karolina Krasowska

Prezentacja mieszkania treningowego Caritas przy ul. Strzeleckiej w Zielonej Górze

Prezentacja mieszkania treningowego Caritas przy ul. Strzeleckiej w Zielonej Górze

W Zielonej Górze 15 grudnia zaprezentowano kolejne mieszkanie treningowe Caritas, które dla jej podopiecznych zmagającym się z kryzysem bezdomności ma być ostatnim krokiem na ścieżce powrotu do samodzielnego życia.

Podczas wydarzenia zaprezentowano mieszkanie treningowe Caritas, które powstało dzięki dofinansowaniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu „Pokonać bezdomność. Program pomocy osobom bezdomnym” – edycja 2025.
CZYTAJ DALEJ

Paka pełna dobroci

2025-12-15 20:02

Magdalena Lewandowska

Występ małych podopiecznych pełen był wzruszeń i radości.

Występ małych podopiecznych pełen był wzruszeń i radości.

Podopieczni Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego dla Dzieci im. Jana Pawła II w Jaszkotlu zaprosili na wyjątkowe przedstawienie – Zaczarowany Ogród Świątecznych Marzeń – podsumowujące XIII edycję akcji Mikołajkowa Paka dla Dzieciaka.

Choć zbiórka darów dla podopiecznych domu w Jaszkotlu prowadzonego przez Siostry Maryi Niepokalanej wciąż trwa, to darczyńcy, przedstawiciele różnych instytucji i szkół wspierających akcję, mogli już obejrzeć wzruszające przedstawienie świąteczne przygotowane przez najmłodszych podopiecznych ZOL-u.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję