Reklama

Niedziela Świdnicka

Święto patrona polanickiej szkoły

Najważniejszym punktem dorocznego święta patrona Regionalnej Szkoły Turystycznej i Technikum w Polanicy-Zdroju – św. Jana Pawła II – była Msza św. koncelebrowana w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pod przewodnictwem proboszcza ks. prał. Antoniego Kopacza, który z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożył nowej dyrektor tej placówki, Renacie Zygmunt, i jej współpracownikom serdeczne życzenia.

Homilię wygłosił ks. Jakub Bartczak, wikariusz we wrocławskiej parafii pw. św. Elżbiety. Odwołując się do słów św. Jana Pawła II „Miejcie odwagę żyć dla miłości”, wskazał na potrzebę dzielenia się świadectwem wiary. Przywołał w tym kontekście swoją kapelańską posługę w jednym z wrocławskich szpitali. – Zauważyłem, że świadectwo wiary młodych ludzi, klękających przed Najświętszym Sakramentem czy wręcz modlących się na schodach o zdrowie babci, dziadka zmieniło nastawienie pacjentów – wskazał kaznodzieja.

Po Eucharystii jej uczestnicy przeszli do szkolnej auli, gdzie odbyła się druga część patronalnej uroczystości. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie: „Ja, uczeń Regionalnej Szkoły Turystycznej i Technikum im. Jana Pawła II w Polanicy-Zdroju, świadomy misji szkoły i swoich obowiązków uroczyście ślubuję, że dołożę wszelkich starań, by swoim zachowaniem, właściwą i godną postawą dbać o dobre imię szkoły, poprzez naukę i pracę troszczyć się o własny rozwój i o rozwój mojego regionu, być zawsze wzorowym ambasadorem mojej Ojczyzny. Tak mi dopomóż Bóg”. Pedagodzy i uczniowie oraz zaproszeni goście z wielką uwagą wysłuchali wcześniej w kościele homilii ks. Bartczaka. – Jest on – jak go określił ks. prał. Antoni Kopacz – prawdopodobnie najlepszym raperem wśród polskich księży i jedynym kapłanem wśród polskich raperów. I dlatego nic dziwnego, że wszyscy czekali na jego występ.

Reklama

Wśród burzliwych oklasków jak refren brzmiały słowa rapującej młodzieży: „Tego nie zagłuszysz, to jest wyryte głęboko w duszy wołanie o dobro, miłość, wolność, szacunek, prawdę. Dzięki Ci, Boże, za łaski każde. Bo warto pytać o swoje powołanie, by móc ogarnąć, co jest w Bożym planie. Bo warto się modlić i postawić pytanie, by móc się mierzyć z życiowym zadaniem. Kto ma uszy, niechaj słucha, to Boża nauka. Dowiesz się więcej, jeśli otworzysz duszę i serce. Poznaj więcej, zrozum więcej. To jest ten Kościół, to jest ta droga, która prowadzi do wielkiego Boga. To jest ten Kościół, to jest ta prawda, wielki Bóg, wiara, to łaska. Przyjdź, posłuchaj, spróbuj, zobacz. Tutaj siła. Wiara to jest miłość wiecznie w tobie żywa. Wiara to jest łaska. Wiara to jest Bóg. Wiara to są czyny, a nie kwestia słów Królów Król (Panów Pan). Staraj się podjąć decyzje mądrą, odrzuć zło, wybieraj dobro. Wszystko możesz, ale czy wszystko wolno, odrzuć zło”.

Bisom nie było końca, a „hip-hopowy” ks. Jakub Bartczak obiecał, że jeszcze nieraz przyjedzie do „papieskiej” polanickiej szkoły, bo szerzone pięknie w tej placówce świadectwo wiary św. Jana Pawła II spowodowało, że wstąpił do seminarium duchownego i cały czas towarzyszy mu w jego kapłańskiej posłudze.

2014-11-20 13:32

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Katecheza o zależności

Niedziela częstochowska 27/2020, str. IV

[ TEMATY ]

wywiad

szkoła

katecheci

pandemia

Aleksandra Saj

Przyjmuję to, co przyniesie Opatrzność Boża – mówi Elżbieta Saj

Przyjmuję to, co przyniesie Opatrzność Boża – mówi Elżbieta Saj

– Czuję, że jestem choć trochę potrzebna moim uczniom – przyznaje Elżbieta Saj, katechetka w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku.

Maciej Orman: Czy epidemia COVID-19 była najdziwniejszą katechezą, w której Pani uczestniczyła?

CZYTAJ DALEJ

Nowenna przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Redakcja "Niedzieli" serdecznie zaprasza wszystkich Czcicieli Matki Bożej na nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. "Dozwól nam chwalić Cię, Panno Przenajświętsza, i daj nam moc przeciwko nieprzyjaciołom Twoim". Spraw, byśmy pełni miłości i ufności biegli "do stóp Twoich kornie błagając" w różnych potrzebach.

CZYTAJ DALEJ

„Autoportret Kościoła - Archidiecezja Łódzka”

2022-12-03 16:30

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Po niespełna miesięcznej przerwie w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi odbyła się kolejna sesja IV Synodu Archidiecezji Łódzkiej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję