Reklama

Z Polski

Myśli kardynała Stefana Wyszyńskiego

Sercem nie można służyć za pieniądze, sercem służy się darmo, bezinteresownie.

Krótko

Prezydium Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej, która zajmuje się duszpasterstwem wśród Polonii, zakończyło obrady w Warszawie. Przedstawiciele z kilku krajów Europy Zachodniej debatowali na temat rodziny i małżeństwa. Uczestnicy spotkania, któremu przewodniczył bp Wiesław Lechowicz, krytycznie odnieśli się do ratyfikowania przez polski parlament Konwencji o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej.

Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Piotr Nowina-Konopka stwierdził, że list polskich biskupów do biskupów niemieckich z 1965 r., zawierający słowa: „Przebaczamy i prosimy o przebaczenie”, jest wzorem dla całego świata. Zapoczątkował on proces, który doprowadził Polaków i Niemców do pojednania po II wojnie światowej. Jej pierwszą ofiarą była Polska.

Wybory prezydenckie w Polsce odbędą się 10 maja 2015 r. Druga tura została zaplanowana na 24 maja br.

W Krakowie rozpoczął się proces przeciwko niemieckiej telewizji ZDF za użycie kłamliwego sformułowania „polskie obozy zagłady” w odniesieniu do obozów Auschwitz i Majdanek. Stację pozwał były więzień KL Auschwitz Karol Tendera.

O zwrócenie uwagi na bezdomnych, przebywających zimą w pustostanach, piwnicach i innych miejscach, apeluje Caritas. Od października do końca stycznia z wyziębienia zmarły w Polsce 64 osoby. Caritas wydaje rocznie 1 mln 800 tys. posiłków dla osób ubogich. W całej Polsce funkcjonuje sieć noclegowni, jadłodajni, punktów wydawania odzieży i schronisk Caritas przeznaczonych dla osób bezdomnych i ubogich. Telefon interwencyjny do Straży Miejskiej w całej Polsce to 986.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2015-02-10 14:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dziewczyna z nieba

Niedziela Ogólnopolska 3/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

wywiad

pasja

Krzysztof Tadej

Skromna, życzliwa i odważna. W 2019 r. zdobyła mistrzostwo świata w akrobacji szybowcowej. Pokonała zawodników z 13 państw. Jest pierwszą kobietą w historii, która zdobyła ten tytuł.

Krzysztof Tadej: Szybowce kojarzą się ze spokojnymi, cichymi i wolnymi lotami. Czy tak jest również, gdy wykonujesz akrobacje szybowcowe?

CZYTAJ DALEJ

Polski rzymianin

Niedziela Ogólnopolska 5/2020, str. 46-47

[ TEMATY ]

rozmowa

Prof. Jerzy Miziołek

Stanisław August Morawski

Stanisław August Morawski

W Rzymie zmarł nestor włoskiej Polonii Stanisław August Morawski. Jednym z jego polskich przyjaciół był prof. Jerzy Miziołek, który wspomina swojego przyjaciela w rozmowie z Włodzimierzem Rędziochem.

Włodzimierz Rędzioch: Odejście Stanisława A. Morawskiego napełnia jego przyjaciół głębokim smutkiem i zobowiązuje do chwili wspomnień. Znałeś go przez wiele lat. W jakich okolicznościach się poznaliście?

CZYTAJ DALEJ

Łódź: 100-lecie piotrkowskiej parafii

2022-12-03 10:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

- Po co ten kościół, po co ta decyzja sprzed 100 lat o tym, że tu ma być parafia. Do dzisiaj mamy takie przekonanie, że pierwszą, podstawową przestrzenią spotkania naszego z Jezusem jest parafia. Kościół ma wiele różnych rzeczywistości – ten kościół nie powstał jako parafialny – mamy w Kościele zakony, wspólnoty, stowarzyszenia, ale w całej tej różnorodności pierwszym i najważniejszym doświadczeniem Jezusa dla człowieka jest parafia! – mówił abp Ryś.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję