Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 9/2015, str. 8

W wieczornej godzinie Polaków

Przez Jasną Górę ku przyszłości

W wieczornym Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Matki Bożej 19 lutego br. uczestniczył Andrzej Duda, kandydat PiS na urząd Prezydenta RP. Wraz z nim w modlitwie apelowej wzięli także udział: europoseł Jadwiga Wiśniewska oraz Szymon Giżyński i Artur Warzocha. Słowo przed błogosławieństwem apelowym wypowiedział metropolita częstochowski abp Wacław Depo. – Jest takie powiedzenie, że trzeba przejść przez góry, żeby odnaleźć drogę do życia, bo inaczej nieraz można skończyć drogę urwiskiem i nie dojść do celu. Myślę, że taką górą zawierzenia, przez którą przechodzimy, jest Jasna Góra, z Maryją, która w sposób pewny prowadzi nas ku Chrystusowi i ku przyszłości – podkreślił abp Depo.

Po Apelu Jasnogórskim o. Marian Waligóra, przeor Jasnej Góry, wręczył Andrzejowi Dudzie ryngraf z wizerunkiem Matki Bożej, a abp Depo udzielił specjalnego błogosławieństwa.

Rekolekcje Bożogrobców

Reklama

Zakon Rycerski Świętego Grobu Bożego w Jerozolimie (Bożogrobcy) w dniach 20-22 lutego br. przeżywał na Jasnej Górze swoje doroczne rekolekcje wielkopostne. Prowadził je ks. prał. Jerzy Bielecki, ceremoniarz kościelny zakonu. Przybliżył historię i charyzmat Bożogrobców oraz zaprezentował dotyczące ich dokumenty papieskie.

Msze św. dla uczestników rekolekcji sprawowali: 20 lutego – abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, 21 lutego – kard. Kazimierz Nycz – wielki przeor Zwierzchnictwa w Polsce, 22 lutego – biskup senior diecezji kieleckiej Kazimierz Ryczan. (Więcej – za tydzień.)

Ruch Światło-Życie

W dniach 20-13 lutego br. w Sanktuarium Jasnogórskim modlili się moderatorzy i animatorzy Ruchu Światło-Życie wraz z rodzinami z kraju i zagranicy. Pielgrzymom towarzyszyli kapłani i siostry zakonne. Łącznie na Jasną Górę przybyło ok. 1,5 tys. osób. Kongregacja zakończyła się Krajowym Kolegium Moderatorów Ruchu Światło-Życie. Podczas jubileuszowego spotkania podjęty został temat roku formacyjnego 2015/2016 – „W mocy Ducha Świętego”. Tegorocznemu spotkaniu przewodniczył moderator generalny Ruchu bp Adam Wodarczyk, który od dwóch miesięcy jest biskupem pomocniczym archidiecezji katowickiej. (Więcej – za tydzień).

Jasnogórskie Dni Skupienia z Modlitwą o Uzdrowienie pod hasłem:

„Zapatrzeć się w Boga, czyli uzdrowienie przez patrzenie”

Reklama

Prowadzi o. Marcin Ciechanowski, paulin – egzorcysta archidiecezji częstochowskiej

Terminy: 5-8 marca 2015; 26-29 marca 2015; 23-26 kwietnia 2015

Od czwartku godz. 17.00 do niedzieli godz. 13.00

Zgłoszenia: tel. 572-486-241 lub 572-486-242 (codziennie: 18.00-20.00)

Informacje i program: jasneskupienie@gmail.com
Jasna Góra, ul. Kordeckiego 2, 42-225 Częstochowa

8 marca – niedziela

Święto Kobiet u Najpiękniejszej z Niewiast

godz. 17.00 – Msza św. w Kaplicy Matki Bożej w intencji polskich kobiet pod przewodnictwem bp. Łukasza Buzuna z Kalisza;

ok. godz. 18.00 – spotkanie w Kaplicy Różańcowej z Patrycją Hurlak, „nawróconą wiedźmą”, aktorką znaną z wielu seriali telewizyjnych, która została uwolniona od różnych form magii.

Zapraszamy nie tylko niewiasty!

Nie zabraknie niespodzianek dla kobiet!

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Częstochowie oraz Radio Jasna Góra.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 MHz

2015-02-24 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Tajemnica stygmatów Ojca Pio

Niedziela Ogólnopolska 39/2018, str. 13

[ TEMATY ]

św. Ojciec Pio

Archiwum Głosu Ojca Pio

o. Pio

o. Pio

W 2018 r. minęło 100 lat od chwili, kiedy Ojciec Pio podczas modlitwy w chórze zakonnym przed krucyfiksem otrzymał stygmaty: 5 ran na rękach, boku i nogach – w miejscach ran Jezusa Chrystusa zadanych Mu w czasie ukrzyżowania. Jak obliczyli lekarze, którzy go wielokrotnie badali, z tych ran w ciągu 50 lat wypłynęło 3,4 tys. litrów krwi. Po śmierci Ojca Pio, 23 września 1968 r., rany zniknęły bez śladu, a według raportu lekarskiego, ciało było zupełnie pozbawione krwi

Chwilę, w której Ojciec Pio otrzymał ten niezwykły dar od Boga, opisał później w liście tak: „Ostatniej nocy stało się coś, czego nie potrafię ani wyjaśnić, ani zrozumieć. W połowie mych dłoni pojawiły się czerwone znaki o wielkości grosza. Towarzyszył mi przy tym ostry ból w środku czerwonych znaków. Ból był bardziej odczuwalny w środku lewej dłoni. Był tak wielki, że jeszcze go czuję. Pod stopami również czuję ból”.

CZYTAJ DALEJ

Trzeci cud w Oknie Życia w Wieluniu

2021-09-20 14:30

[ TEMATY ]

okno życia

Wieluń

siostry antoninki

Zofia Białas

17 września w wieluńskim Oknie Życia im. Jana Pawła II, przy klasztorze sióstr antoninek, znaleziono noworodka – dziewczynkę.

– Jeszcze nie wiemy, jakie imię otrzyma – powiedziała s. Auxiliana, która zaalarmowana dzwonkiem o godz. 4 rano jako pierwsza przybyła do Okna Życia. Za nią przybiegła s. Barbara, która zadzwoniła pod nr 112. Na miejsce przyjechały policja i karetka pogotowia ratunkowego. Dziewczynka została odwieziona do wieluńskiego szpitala, gdzie po przebadaniu stwierdzono, że jest zdrowa. Dziewczynka to noworodek. Obok niej w Oknie Życia pozostawiono torbę z ubrankami i pieluszkami. W środku był nawet smoczek.

CZYTAJ DALEJ

Archidiecezja krakowska: Dzień Modlitwy za Młodzież

2021-09-21 18:40

[ TEMATY ]

abp Marek Jędraszewski

młodzież

archidiecezja krakowska

ks. Paweł Klys

26 września po raz pierwszy w archidiecezji krakowskiej będzie obchodzony Dzień Modlitwy za Młodzież ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego. Będzie to okazja do wsparcia młodych ludzi w odkrywaniu w ich życiu Bożego działania.

– Ogłoszony przez abp. Marka Jędraszewskiego Dzień Modlitwy za Młodzież jest okazją do tego, aby otoczyć modlitwą wszystkich młodych – od tych, którzy są zaangażowani w Kościele, po tych, którzy nie mogą odnaleźć w nim swojego miejsca – zwraca uwagę ks. Marcin Filar, który ma nadzieję, że włączenie modlitw za młodych w parafialną liturgię i zaangażowanie w nią wspólnot młodzieżowych pobudzi całe parafie do gorliwej modlitwy za młodzież. – Ta modlitwa będzie szczególnym wsparciem dla wszystkich pracujących z młodzieżą – księży, sióstr zakonnych, katechetów, animatorów, liderów – dodaje archidiecezjalny duszpasterz młodzieży.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję