Reklama

Prezydencki program Andrzeja Dudy

Niedziela Ogólnopolska 9/2015, str. 35

Bożena Sztajner/Niedziela

Spotykający się z wyborcami kandydat na prezydenta Andrzej Duda 19 lutego br. odwiedził Częstochowę – w auli Akademii Jana Długosza spotkał się z mieszkańcami miasta, był także gościem redakcji Radia Fiat, Redakcji „Niedzieli” i uczestniczył w modlitwie Apelu Jasnogórskiego.

– W wielu przypadkach polska rodzina wymaga nie tylko wsparcia, ale i obrony – mówił Andrzej Duda. Wyjaśnił, że chodzi tu o obronę korzeni, na których zbudowane jest polskie społeczeństwo, wbrew próbom wprowadzania obcych prądów i pojęć. Wsparcie ekonomiczne rodziny wymaga przede wszystkim wielkiego planu odbudowy polskiej gospodarki, tworzenia miejsc pracy, aby młodzi ludzie nie bali się zakładać rodzin z powodu niepewności sytuacji ekonomicznej i nie musieli wyjeżdżać za granicę. – Polska jest w stanie zagrożenia w perspektywie 15-20 lat.

Reklama

Kandydat na prezydenta odniósł się również do Konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, która, jego zdaniem, nie powinna być ratyfikowana. – Nie ma powodu, aby do polskiego systemu prawnego były wprowadzane rozwiązania, które są sprzeczne z Konstytucją RP – podkreślił Duda. Jego zdaniem, w polskim prawodawstwie są wystarczające instrumenty chroniące przed przemocą domową, nie ma natomiast potrzeby przyjmowania aktu prawnego, który mówi o zmienianiu tradycyjnych ról w rodzinie czy przewiduje na każdym etapie edukacji promowanie niestereotypowych ról w rodzinie.

W swoim programie Andrzej Duda wymienił również niedopuszczenie do wejścia w życie ustaw, które miałyby doprowadzić do prywatyzacji polskich lasów czy też osłabienia przedsiębiorstwa Polskie Lasy Państwowe.

W czasie spotkań w Częstochowie Andrzej Duda mówił też o potrzebie przywrócenia poprzedniego wieku emerytalnego, o problemach repatriantów oraz o potrzebie poszanowania wartości patriotycznych i religijnych.

Andrzej Duda, z wykształcenia prawnik, jest obecnie deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Wcześniej był m.in. podsekretarzem stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, podsekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, członkiem Trybunału Stanu i posłem na Sejm RP.

2015-02-24 12:46

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

ONZ: Prezydent Duda oskarżył Białoruś o atak hybrydowy i podał w wątpliwość solidarność globalnej Północy

2021-09-22 07:26

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

PAP

Prezydent Andrzej Duda w przemówieniu na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował też, że bogate kraje - w tym Polska - niewystarczająco solidarnie postąpiły w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii czy Libii.

"To słowo stało się symbolicznym wyznacznikiem naszej polityki, jej ideałem. Gdy mówię solidarność, myślę także o solidarności w kontekście Covid-19. I nie jest to łatwa refleksja. Zwłaszcza pod adresem nas, przywódców bogatego świata, bogatej Północy" - powiedział Duda, wskazując m.in. na nierówny dostęp do szczepionek przeciwko Covid-19. Zaznaczył jednocześnie, że Polskę uważa za część tej bogatej Północy.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

Sulęcin. Jak ożywić wiarę w parafii po pandemii?

2021-09-22 10:18

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Rokitno

pandemia

Sulęcin

fb

"Jak ożywić wiarę w parafii po pandemii ?" - w takiej intencji 18 września pielgrzymowali do Rokitna wierni z parafii św. Henryka i św. Mikołaja w Sulęcinie.

- Od ponad 30 lat, w każdy pierwszy weekend miesiąca września, odbywa się dwudniowa piesza pielgrzymka z Sulęcina do Rokitna, z noclegiem w szkole Międzyrzeczu. W tym roku z racji pandemii nie mogliśmy tej szkoły zagospodarować, nie chcąc stwarzać jakiegokolwiek zagrożenia. Zdecydowaliśmy się zrezygnować z tej pielgrzymki i dwa tygodnie później zorganizować pielgrzymkę parafialną do Rokitna. Jej intencją było to jak ożywić wiarę w parafii po pandemii - mówi Mariusz Kępka, współorganizator pielgrzymki.  

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję