Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 13/2015, str. 8

Obrońcy życia

Z udziałem ok. tysiąca osób 21 marca br. miała miejsce na Jasnej Górze 35. Pielgrzymka Obrońców Życia. Jej hasłem były słowa św. Jana Pawła II: „Pilnie potrzebna jest wielka modlitwa za życie, przenikająca cały świat”. Eucharystii w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej przewodniczył bp Jan Wątroba, przewodniczący Rady ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, koncelebrował bp Jan Szkodoń z Rady ds. Rodziny KEP. Uczestnicy pielgrzymki, w najwyższym stopniu zaniepokojeni kolejnymi inicjatywami i działaniami wymierzonymi w życie ludzkie w najwcześniejszych etapach jego istnienia, a także coraz bardziej radykalnym promowaniem ideologii gender, jako jedyny ratunek dla Polski wskazali powrót do nauczania społecznego św. Jana Pawła II. Wezwali do opamiętania, porzucenia kultury śmierci i budowania w naszej Ojczyźnie cywilizacji życia i miłości.

Młodzież Narodowa

W 2. Pielgrzymce Młodzieży Narodowej, która odbyła się 21 marca, uczestniczyło ok. 1, 5 tys. młodych ludzi, którzy na Jasną Górę przyjechali z całej Polski. W pielgrzymce brali udział przedstawiciele Młodzieży Wszechpolskiej, Obozu Narodowo-Radykalnego, Ruchu Narodowego i wielu różnych organizacji patriotycznych. 90 proc. uczestników spotkania to ludzie młodzi – średnia wieku to ok. 20 lat. Mszy św. dla pielgrzymów przewodniczył biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny.

Krótko

12 marca na Jasną Górę przybyli maturzyści diecezji sosnowieckiej. Ok. 1800 osób modliło się wraz z biskupem diecezji Grzegorzem Kaszakiem.

13 marca przybyło ok. 700 maturzystów diecezji gliwickiej. Towarzyszył im biskup diecezji Jan Kopiec.

13 marca modlili się uczniowie klas maturalnych archidiecezji wrocławskiej. W pielgrzymce uczestniczyło ok. 1 750 maturzystów wraz z bp. Andrzejem Siemieniewskim.

14 marca przybyło ok. 950 maturzystów archidiecezji gdańskiej. Mszy św. przewodniczył bp Wiesław Szlachetka.

16 marca modliło się ok. tysiąca maturzystów diecezji bielsko-żywieckiej. Wraz z uczniami klas maturalnych przybył biskup diecezji Roman Pindel.

17 i 18 marca w dwóch turach przybyli maturzyści diecezji włocławskiej – w sumie 3 tys. osób. Obecny był biskup diecezji Wiesław Mering.

19 marca odbyła się pielgrzymka maturzystów diecezji bydgoskiej. Eucharystii przewodniczył biskup diecezji Jan Tyrawa.

www.jasnagora.com

Jasnogórski telefon zaufania (34) 365-22-55 czynny codziennie od 20.00 do 24.00

Radio Jasna Góra UKF FM 100,6 Mhz

2015-03-23 19:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Odnaleziono listy więźniów niemieckiego obozu koncentracyjnego dla dzieci

2021-09-24 12:39

[ TEMATY ]

obóz koncentracyjny

Muzeum Dzieci Polskich- ofiar totalitaryzmu

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto

Wstrząsające listy dzieci więzionych w niemieckim obozie koncentracyjnym na terenie Litzmannstadt Ghetto i znaleźli badacze z Muzeum Dzieci Polskich Ofiar Totalitaryzmu - poinformowano na piątkowej konferencji prasowej w Łodzi.

Kilka dni temu, badając dokumenty w prywatnych zbiorach historycy znaleźli osiem listów najmłodszych więźniów niemieckiej III Rzeszy - podali pracownicy Muzeum Dzieci Polskich - Ofiar Totalitaryzmu w Łodzi.

CZYTAJ DALEJ

W niedzielę 26 września obchodzimy 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy

2021-09-26 10:41

[ TEMATY ]

uchodźcy

migranci

AFPPHOTO/NIKOLAY DOYCHINOV/East News

„Dzisiaj Kościół jest wezwany do wyjścia na ulice peryferii egzystencjalnych, aby leczyć zranionych i szukać zagubionych, bez uprzedzeń i lęku, bez prozelityzmu, ale w gotowości do poszerzenia swojego przybytku, aby móc przyjąć wszystkich” – napisał papież Franciszek w orędziu na tegoroczny, 107. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.

„Zamknięte i agresywne nacjonalizmy (por. Fratelli tutti, 11) oraz radykalny indywidualizm (por. tamże, 105) rozbijają czy też dzielą nas, zarówno w świecie, jak i w obrębie Kościoła. A najwyższą cenę płacą ci, którzy najłatwiej mogą zostać innymi: cudzoziemcy, migranci, zmarginalizowani, ci, którzy mieszkają na peryferiach egzystencjalnych” – czytamy w orędziu. „Do wszystkich mężczyzn i kobiet na świecie kieruję mój apel, abyśmy (…) odbudowali rodzinę ludzką, by razem tworzyć naszą przyszłość sprawiedliwości i pokoju, upewniając się, że nikt nie zostanie wykluczony. (…) jeśli tylko tego chcemy, możemy przekształcić granice w uprzywilejowane miejsca spotkania, gdzie może rozkwitnąć cud coraz większego my” – zaapelował Ojciec Święty.

CZYTAJ DALEJ

Warszawa: Msza św. zainaugurowała święto Wojsk Obrony Terytorialnej

2021-09-26 16:25

[ TEMATY ]

terytorialsi

Wojska Obrony terytorialne

DWOT

W obchodzone dziś święto Wojsk Obrony Terytorialnej w katedrze polowej Wojska Polskiego odprawiona została Msza św. w intencji żołnierzy formacji. Eucharystii przewodniczył ks. płk Bogdan Radziszewski, wikariusz generalny biskupa polowego. Po zakończeniu Mszy św. na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia sztandarów pięciu brygadom WOT oraz Centrum Szkolenia WOT w Toruniu.

Na początku Mszy św. Do katedry wprowadzony został sztandar WOT i odegrany został Mazurek Dąbrowskiego. Ks. płk Bogdan Radziszewski odczytał przesłanie abp. Józefa Guzdka administratora Ordynariatu Polowego, uczestniczącego w dorocznym spotkaniu środowisk policyjnych na Jasnej Górze, odczytał ks. płk Radziszewski. Abp Guzdek dziękował żołnierzom WOT za ofiarną służbę na rzecz Ojczyzny.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję