Reklama

Drogowskazy

Drogowskazy

Polacy odzyskują głos

Niedziela Ogólnopolska 23/2015, str. 3

[ TEMATY ]

wybory

Anna Przewoźnik/Niedziela

Kiedy w dniu 25 maja, w święto Matki Kościoła, w TVP ogłaszano oficjalne wyniki wyborów, Andrzej Duda klęczał przed Obrazem Królowej Polski na Jasnej Górze w podzięce za błogosławieństwo i z prośbą o Jej dalszą opiekę. Katolicka Polska przyjęła to z wielkim wzruszeniem. Dobrze, że człowiek, który opowiada się za wartościami płynącymi z Ewangelii, umiał tak pięknie się zachować. Tym większe mamy nadzieje związane z tą prezydenturą.

Reklama

Polacy postawili na człowieka młodego, wykształconego, z pewnym doświadczeniem politycznym, ale nade wszystko na człowieka, który rozumie trudne polskie sprawy i którego wypowiedzi są klarowne. Naród docenił myślenie patriotyczne i autentyczną troskę o dobro Ojczyzny. Popatrzmy, jak inne narody – Francuzi, Anglicy, Niemcy – pilnują interesów swoich krajów i dobra swych obywateli, i nikt nie uważa tego za coś złego. Dlatego i my, Polacy, mamy nie tylko takie prawo, ale wręcz obowiązek. Nie możemy ciągle schlebiać UE i jej urzędnikom, szczególnie o opcji ateistycznej, nie zawsze też najlepszym rozwiązaniem jest kompromis. Nikt za nas nie zadba o miejsca pracy dla rodaków, o ich godny byt, o wychowanie młodego pokolenia. To my mamy decydować o kształcie naszego życia teraz i w przyszłości. Trzeba zatem uważnie przyjrzeć się wielu sprawom, takim jak funkcjonowanie w Polsce instytucji pochodzenia zagranicznego, banków – czy na tym polu nie dzieje się krzywda naszym obywatelom. Podobnie jest z wieloma aktami prawnymi – m.in. słynna już konwencja antyprzemocowa jest tworem ateizującym, który pod płaszczykiem walki z przemocą niesie ogromne zagrożenie dla naszej narodowej kultury, tradycji, dla chrześcijaństwa, które w znakomitej większości wyznajemy w kraju. Dlatego musimy pilnować wszystkiego, co polskie. I to nie jest żaden nacjonalizm, wręcz przeciwnie – to nasz pierwszy obowiązek szanowania ogniska domowego, rodziny, ojcowizny, tego, co Polskę stanowi.

Z wyborem prezydenta nie zakończyła się zatem nasza rola bacznego obserwatora sceny politycznej w kraju. Przed nami wybory parlamentarne. Polski solidaryzm, wspólnota patriotycznych dążeń winny być decydujące także jesienią. I rzecz najważniejsza – modlitwa. Dziękując Bogu za prezydenta Andrzeja Dudę, nie ustawajmy we wznoszeniu rąk za ten najbliższy czas, za pomyślny rozwój Ojczyzny.

2015-06-02 12:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Premier Mateusz Morawiecki "jedynką" w Katowicach

Okręg Katowice nie umożliwia zdobycia rekordowego poparcia w liczbach bezwzględnych, bo mieszka tu niewiele ponad 700 tysięcy wyborców, ale jest ważny z punktu widzenia strategii partii - otwiera drogę do zwycięstwa na Śląsku.

Partia rządząca od dawna mocno stawia na Śląsk. Tutaj 1 maja br. została zorganizowana rocznica wybuchu Powstań Śląskich z udziałem premiera. To w Katowicach odbył się ostatni kongres programowy partii, konsekwentnie organizowany w tym mieście po raz drugi.

CZYTAJ DALEJ

Film „Fatima” w kinach od 1 października

2021-09-09 10:15

[ TEMATY ]

film

Fatima

Materiał prasowy

Już 1 października do kin w całej Polsce trafi portugalsko-amerykański film „Fatima” w reżyserii Marco Pontecorvo. To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach maryjnych, które dały siłę milionom chrześcijan. Według recenzentów ten obraz to jak dotąd najbardziej przekonująca adaptacja tej wyjątkowej historii.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach I wojny światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych. Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w tych okolicznościach troje dzieci z Fatimy - Franciszek i Hiacynta Marto oraz Łucja dos Santos - doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im przepowiednie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

CZYTAJ DALEJ

Kraków: jubileuszowa edycja konkursu „Indeks marzeń” dla niepełnosprawnych

2021-09-28 17:01

[ TEMATY ]

niepełnosprawni

mimowszystko.org

To już ostatnie dni, by wziąć udział w jubileuszowej, 10. edycji konkursu stypendialnego „Indeks marzeń” Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”. Jest on skierowany do maturzystów i studentów z niepełnosprawnościami.

W ramach konkursu zostanie wyłonionych 9 laureatów z niepełnosprawnością - maturzystów lub studentów - którzy otrzymają 9-miesięczne stypendia w wysokości 1000 zł na naukę w wybranej przez siebie uczelni w roku akademickim 2021/2022. Przyznawanie stypendium odbywa się w ramach Akademii Odnalezionych Nadziei.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję