Reklama

Cicha Noc

Niedziela łowicka 6/2003

Cicha Noc to tytuł tegorocznych jasełek, które wystawiały dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy AK Cichociemnych w Brzozowie. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia organizujemy spotkanie opłatkowe, w którym biorą udział nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również nauczyciele i pracownicy obecnie pracujący, jak i ci, którzy są już na emeryturze. Honorowymi gośćmi są ks. dr Jacek Bereziński - proboszcz parafii Brzozów oraz przedstawiciele władz Gminy Iłów. Spotkania opłatkowe prowadzi nasz dyrektor mgr Andrzej Grabarek. Co roku staramy się przybliżyć historię narodzin Pana Jezusa w inny sposób. Inna też jest zawsze dekoracja sali.
W tym roku jasełka składały się z czterech aktów. Każdy akt grała inna klasa, by jak najwięcej uczniów mogło zaprezentować swoje umiejętności aktorskie, a co najważniejsze - być blisko Pana Jezusa.
Łącznie wystąpiło 32 uczniów. Jasełka powtarzaliśmy w pierwszą niedzielę stycznia dla rodziców dzieci oraz dla lokalnej społeczności. Wszyscy oglądający bardzo wysoko ocenili nasz występ. Najbardziej podobała się scena pasterzy, gdzie Baca - Tomasz Trafalski przybliżył historię grzechu pierworodnego. Bardzo dobrze zagrał też swoją rolę Tomasz Staniaszek, który wystąpił w roli króla Heroda. Najśmieszniejszy jednak był pokaz chłopców z klasy piątej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności akrobatyczne. Wszyscy aktorzy byli trafnie dobrani do swoich ról. Nawet Maryja i Józef w swej delikatności dobrze ukazywali dobro i ciepło Bożych Rodziców. W miły nastrój wprowadzały kolędy, śpiewane przez wszystkich wykonawców. Mocniej zabiły nam serca, gdy swym cieniutkim głosem zaśpiewała Maryja - Karolina Jędrzejczyk kolędę Nie było miejsca dla Ciebie.
Ten rok obchodzimy jako rok ludzi niepełnosprawnych, dlatego też zaprosiliśmy do naszej szkoły dzieci z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Mocarzewie. Dzieci chętnie skorzystały z naszego zaproszenia i obejrzały wystawiane jasełka.
Gościnnie wystąpiliśmy też w Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie podczas spotkania opłatkowego emerytów gminy Iłów. Mali artyści podobali się oglądającym i zostali nagrodzeni gromkimi brawami i drobnymi upominkami, za które jeszcze raz serdecznie dziękujemy.
Na tym nie koniec naszych występów. Mamy jeszcze zaproszenie do Domu Dziecka w Giżycach i do Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Jamnie.
Wszystkim życzymy dużo radości i pogody ducha, jaką my przeżywamy.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmiany kapłanów 2021 r.

Czerwiec to miesiąc personalnych zmian wśród duchownych. Przedstawiamy bieżące zmiany księży proboszczów i wikariuszy w poszczególnych diecezjach.

Biskupi w swoich diecezjach kierują poszczególnych księży na nowe parafie.

CZYTAJ DALEJ

Patron młodych na dzisiejsze czasy

Niedziela Ogólnopolska 37/2003

[ TEMATY ]

święty

św. Stanisław Kostka

KSM parafii Św. Ap. Piotra i Pawła w Zawierciu

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

Święty Stanisław Kostka żyje w sercach młodych

18 września przypada święto patrona polskiej młodzieży - św. Stanisława Kostki. Urodził się w 1550 r. w Rostkowie k. Przasnysza (diecezja płocka).
Znany badacz dziejów św. Stanisława Kostki - ks. kan. Janusz Cegłowski zastanawiał się przy jego grobie w Rzymie: „Czy dzisiaj, po kilku wiekach od śmierci, może on być światłem, wskazówką, ostoją w poszukiwaniach, wątpliwościach, zagubieniach czy decyzjach współczesnej młodzieży... Przez tyle lat wydawało mi się, że Stanisław Kostka to przeszłość, to historia Kościoła. Myślałem sobie: Co ma dzisiaj do zaproponowania ten odległy patron młodych, chłopak z XVI stulecia - młodzieży początku XXI wieku, młodzieży nasyconej kulturą absurdu, konsumpcji, seksu i zmysłów; kulturą utraty sensu i wyśmiewanej wiary; kulturą brutalności, przemocy i braku szacunku wobec drugiego człowieka; kulturą niewiary w miłość, w Ojczyznę, w tradycję; kulturą rozpadających się rodzin i przyjaźni; kulturą samotności i rozpaczy, która wyciąga rękę po narkotyk, alkohol lub samobójstwo, i kulturą przerażającej pustki”.

CZYTAJ DALEJ

Papież skierował przesłanie do uczestników warszawskiego spotkania w sprawie ochrony małoletnich

2021-09-18 12:58

[ TEMATY ]

Franciszek

EVTNVatican screenshot

Do stawania się „pokornymi narzędziami Pana w służbie ofiarom wykorzystywania” zachęcił Ojciec Święty uczestników rozpoczynającego się jutro w Warszawie i spotkania zorganizowanego przez Papieską Komisję ds. Ochrony Małoletnich i przez Konferencje Episkopatów Europy środkowej i wschodniej: na temat „Ochrona dzieci Bożych naszą wspólną misją”.

Oto tekst papieskiego przesłania w tłumaczeniu na język polski:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję