Reklama

Ze świata

Wieczność sensem istnienia ziemskiego

W rozważaniach przed modlitwą „Anioł Pański” 2 sierpnia br. papież Franciszek zwrócił uwagę na fragment Ewangelii, w którym Jezus przypomina nam, że prawdziwe znaczenie naszego istnienia ziemskiego kryje się w wieczności. – Pan Jezus nie lekceważy codziennych potrzeb ludzkich, podkreśla jednak, że są sprawy ważniejsze, wieczne, a pokarm, który On daje, nie ulega zepsuciu, ale trwa na wieki – mówił Ojciec Święty.

(RV)

Misjonarze miłosierdzia

Watykan poszukuje misjonarzy miłosierdzia, których Ojciec Święty pośle ze specjalną misją przebaczenia na wszystkie kontynenty. Chodzi o kapłanów, którzy mają być żywym znakiem Ojca przyjmującego wszystkich szukających Bożego przebaczenia. Inicjatywa wpisuje się w obchody ogłoszonego przez papieża Franciszka Nadzwyczajnego Roku Świętego Miłosierdzia. Księża zostaną rozesłani przez Papieża w Środę Popielcową 2016 r.

(RV)

Jubileusz z Papieżem Seniorem

Reklama

Niezwykłe wyróżnienie spotkało emerytowanego proboszcza watykańskiej parafii św. Anny – o. Gioelego Schiavellę. Świętował on 70-lecie swoich święceń kapłańskich z Benedyktem XVI. Papież senior zaprosił go z tej okazji do wspólnego sprawowania Eucharystii w kaplicy byłego klasztoru Mater Ecclesiae, który jest obecnie jego domem. O. Gioele Schiavella, który we wrześniu skończy 93 lata, wyznaje, że nie mógł spodziewać się piękniejszego prezentu na jubileusz kapłaństwa.

(RV)

Z twittera Papieża Franciszka

Drodzy młodzi, nie bójcie się małżeństwa: Chrystus towarzyszy małżonkom, którzy się z Nim jednoczą, i daje im łaski.

Krótko

• Arcybiskup Bostonu kard. Sean O’Malley OFMCap apeluje o publiczną dyskusję nad brakiem szacunku dla życia. To reakcja na pojawienie się w Internecie kolejnego filmu wideo, wskazującego, że największa w USA organizacja promująca aborcję – Planned Parenthood handluje narządami zabitych dzieci.

Reklama

• W Wielkiej Brytanii od 1990 r., czyli w okresie od zalegalizowania zapłodnienia in vitro, zniszczono 2227972 ludzkie embriony.

• Państwo Islamskie jest narzędziem w ręku mocarstw, które je stworzyły i uzbroiły. Nie tylko go nie zwalczają, ale kupują od niego ropę i znaleziska archeologiczne. Taki pogląd wyraził w wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej TV 2000 wikariusz apostolski z Aleppo bp Georges Abou Khazen OFM, kościelny zwierzchnik katolików obrządku łacińskiego w Syrii.

• Turcja rozpoczęła aktywną walkę z Państwem Islamskim. NATO przyjęło z zadowoleniem tę decyzję, ale musiało się również zgodzić na agresję Turcji w stosunku do walczących o niepodległość Kurdów.

• Tunel pod kanałem La Manche szturmowało 2 tys. nielegalnych imigrantów chcących dostać się do Wielkiej Brytanii. Siły bezpieczeństwa odparły szturm. Jedna osoba zginęła.

• W Chinach spowolnienie gospodarcze jest bardziej bolesne, niż przewidywano. Główny indeks giełdy w Szanghaju tylko 27 lipca br. stracił 8,5 proc. na wartości. Ten wstrząs odczuły rynki całego świata.

• O podpalenie 18 lipca br. pomieszczeń przy kościele Rozmnożenia Chlebów i Ryb w Tabdze nad Jeziorem Galilejskim zostali oskarżeni dwaj młodzi Izraelczycy. Straty wyniosły kilka milionów szekli.

• Odbudowa wschodnich regionów Ukrainy zniszczonych w walkach ma kosztować 2 mld dolarów. Główny koszt to odtworzenie infrastruktury.

2015-08-05 08:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Sanktuarium św. Józefa w Krakowie: skradziono relikwie św. Brata Alberta

2021-06-11 08:25

[ TEMATY ]

Kraków

św. Brat Albert

kradzież

Graziako

Jak dowiadujemy się z Facebooka parafii i sanktuarium św. Józefa w Krakowie, skradzione zostały relikwie św. Brata Alberta.

INFORMACJA PARAFII:

CZYTAJ DALEJ

Prowincjał krakowskich jezuitów: powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa

Przychodzimy z naszymi problemami i grzechami, z ufnością i miłością, aby wyrazić wdzięczność, ze skruchą przeprosić za nasze grzechy i zadośćuczynić duchowo naszą miłością za rany zadane Sercu Jezusa, Jego Kościołowi i sobie nawzajem - powiedział w piątek w krakowskiej bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa o. dr Jarosław Paszyński. Prowincjał krakowskich jezuitów zaapelował przy tym: "Powierzmy się Najświętszemu Sercu Jezusa". Uroczystej Mszy św. przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Episkopatu Polski, a zebrani na niej polscy biskupi w imieniu narodu dokonają po 100 latach odnowienia Aktu poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

W krakowskiej bazylice oprócz członków Episkopatu i nuncjusza apostolskiego w Polsce abp. Salvatore Pennacchio, zgromadzili się członkowie żeńskich i męskich zgromadzeń zakonnych, krakowskie duchowieństwo oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Rozstrzygnięcie Konkursu Recytatorskiego Poezji św. Jana Pawła II

2021-06-12 13:45

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

Kamila Kowalczyk

W Zespole Szkół Technicznych w Częstochowie odbył się 11 czerwca finał V edycji konkursu poświęconego popularyzacji twórczości Wielkiego Papieża Polaka Jana Pawła II, patrona szkoły.

Konkurs wpisał się w jubileusz 60-lecia istnienia placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję