Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Rodacy szli do Matki

Po raz 25. Polonusi z Zaolzia dotarli 23 lipca do sanktuarium na Jasnej Górze

Niedziela bielsko-żywiecka 32/2015, str. 1

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Archiwum organizatorów pielgrzymki

Na czele Jadwiga i Franciszek Frankowie, niosą krzyż i znak pielgrzymki

Na czele Jadwiga i Franciszek Frankowie, niosą krzyż i znak pielgrzymki

W kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej zaolziańscy pielgrzymi wzięli udział w Mszy św. – 124 pieszych pątników ubranych w białe koszulki i chusty z wizerunkiem Maryi oraz w stroje regionalne, wraz z 30-osobową grupą cyklistów, uczestników 13. Pielgrzymki Rowerowej z Zaolzia.

Reklama

Po liturgii organizatorzy i przewodnicy pielgrzymki, małżonkowie Jadwiga i Franciszek Frankowie, zostali uhonorowani błogosławieństwem Ojca Świętego Franciszka. W ten sposób doceniono ich wkład w rozwój ruchu pielgrzymkowego. Państwo Frankowie, którzy od 25 lat są głównymi organizatorami zaolziańskiej pielgrzymki do Częstochowy, dostąpili też zaszczytu niesienia na ostatnim etapie drogi na Jasną Górę krzyża i znaku pielgrzymki z wizerunkiem Matki Bożej.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Czeskim Cieszynie to miejsce, z którego 18 lipca tradycyjnie już wychodzą grupy pątników z różnych stron Zaolzia: z Karwiny, Stonavy czy Jabłonkowa. Trasa ich przemarszu wiedzie przez śląskie miejscowości: Krzyżowice, Jaśkowice, Kochłowice, Ożarowice i Kamieńskie Młyny. Pątnicy z Zaolzia idą przez 6 dni i w tym czasie pokonują 162 km (część z nich rusza dzień wcześniej i „w nogach” ma o 20 km więcej). Ich tegoroczne pielgrzymowanie przebiegało pod hasłem: „Wielbi dusza moja Pana”. Oprócz pątników pieszych i rowerowych, kolejne człony pielgrzymki tworzą pątnicy zmotoryzowani oraz osoby z modlitewnej grupy wsparcia. Ci ostatni, choć nie są w stanie, ze względów zdrowotnych czy urlopowych, osobiście zameldować się na Jasnej Górze, łączą się z pielgrzymującymi poprzez codzienną Mszę św. oraz modlitwę w godzinie Apelu Jasnogórskiego. W tym roku, niezależnie od nawiedzenia sanktuarium w Częstochowie, uczestnicy autokarowej części pielgrzymki odwiedzili również sanktuaria maryjne w diecezji bielsko-żywieckiej, w Hałcnowie i Rychwałdzie.

2015-08-06 10:03

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kraków: w sobotę w Łagiewnikach największa pielgrzymka - ze Słowacji

[ TEMATY ]

pielgrzymka

Mariusz Książek

Doroczna pielgrzymka katolików ze Słowacji 10 maja przybędzie do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Jest to najliczniejsza grupa pątników odwiedzających Łagiewniki – szacowna na ok. 25 tys. Słowaków.

Dziesiąta pielgrzymka katolików ze Słowacji organizowana przez Radio „Lumen” w tym roku odbywać się będzie pod hasłem „ Z Matką Bożą Siedmiobolesną pielgrzymujemy do Miłosierdzia w radości i świętości”.

CZYTAJ DALEJ

Nowenna do Matki Bożej rozwiązującej węzły!

[ TEMATY ]

modlitwa

nowenna

Wiesław Podgórski

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Obraz Matki Bożej Rozwiązującej Węzły

Zachęcamy do odmawiania Nowenny do Matki Bożej rozwiązującej węzły. Już od dziś poświęć kilka minut w Twoim życiu i zwróć swą twarz ku Tej, która zdeptała głowę szatanowi.

1. Znak krzyża

CZYTAJ DALEJ

Wesprzyj uchodźców!

2021-06-12 13:27

PAH

    Jak informuje Helena Krajewska (z Polskiej Akcji Humanitarnej) w najbliższą niedzielę 20 czerwca, podczas Międzynarodowego Dnia Uchodźcy, wolontariusze Polskiej Akcji Humanitarnej będą kwestować na rzecz wsparcia udzielanego przez PAH uchodźcom oraz osobom wewnętrznie przesiedlonym (szukającym schronienia w bezpiecznych strefach kraju ojczystego).

    Kwesta będzie miała miejsce po wszystkich Mszach św. przed kościołem Ojców Dominikanów, przy ul. Stolarskiej w Krakowie. Zebrana w ramach kwesty kwota zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom wewnętrznym w Somalii, Sudanie Południowym, Iraku oraz Jemenie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję