Reklama

Konkursy

Konkurs "Niedzieli"

Sacrum w obiektywie

„Niedziela” ogłasza konkurs wakacyjny dla Czytelników, którzy lubią podróżować. Na całym świecie każdego roku tysiące naszych rodaków odwiedza miejsca święte i utrwala je swoimi aparatami fotograficznymi. To właśnie do nich skierowana jest nasza propozycja. Fotografujcie kościoły i sanktuaria, przydrożne krzyże, kapliczki i grupy pielgrzymów. Niech sacrum zostanie zapisane fotografią.
Regulamin konkursu – poniżej. Autorzy wyróżnionych fotografii otrzymają atrakcyjne nagrody: albumy i książki, akcesoria podróżnicze, zaś osoba wyróżniona pierwszym miejscem zostanie zaproszona na pielgrzymkę.

Organizator: Tygodnik Katolicki „Niedziela”

Cel konkursu: Dokumentowanie przestrzeni świętości we wszystkich jej przejawach

Reklama

1. Konkurs adresowany jest do pasjonatów fotografii.

2. Do konkursu można zgłosić maksymalnie 5 zdjęć.

3. Minimalny rozmiar zdjęcia: 2000 x 3000 pikseli; tradycyjne zdjęcia należy przesyłać na papierze w rozmiarze 21 x 30 cm.

Reklama

4. Do prac konkursowych należy dołączyć metryczkę zawierającą imię i nazwisko autora zdjęcia, adres zamieszkania, numer telefonu, e-mail oraz opis zdjęcia (co się na nim znajduje, gdzie zostało wykonane, w jakich okolicznościach).

5. Oceny nadesłanych prac dokona komisja konkursowa powołana przez organizatora.

6. Wyniki konkursu zostaną przekazane laureatom listownie lub pocztą elektroniczną, a następnie ogłoszone w „Niedzieli” i na jej stronie internetowej: www.niedziela.pl.

7. Nagrodzone prace zostaną opublikowane na łamach „Niedzieli” i na stronie internetowej pisma.

8. Dla autorów najlepszych prac organizator przygotował ciekawe nagrody: pielgrzymkę do sanktuariów, albumy, książki oraz akcesoria niezbędne w ekwipunku podróżnika, tj. plecaki, śpiwory itp.

9. Prace konkursowe należy przesyłać do 31 października 2015 r. pod adresem: Tygodnik Katolicki „Niedziela”, ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa, z dopiskiem: „Sacrum w obiektywie” lub pocztą elektroniczną: sacrumwobiektywie@niedziela.pl .

10. Udział w konkursie zakłada posiadanie praw autorskich do nadesłanych zdjęć.

11. Osoby niepełnoletnie muszą dołączyć do zdjęć zgodę opiekuna prawnego na warunki zawarte w regulaminie konkursu.

12. Udział w konkursie jest równoznaczny z nieodpłatnym udzieleniem prawa do wykorzystywania nadesłanych fotografii (ze wskazaniem autora) na polach eksploatacji tygodnika „Niedziela”: druku w dowolnej liczbie publikacji i w dowolnym nakładzie, używania ich na stronie internetowej pisma oraz w innych formach utrwaleń, nadających się do rozpowszechniania w ramach działań „Niedzieli”.

13. Udział w konkursie jest równoznaczny z wyrażeniem zgody na przetwarzanie przez organizatora danych osobowych na potrzeby redakcji (Ustawa o ochronie danych osobowych z dn. 29.08.1997 r. Dz.U. nr 133 poz. 833).

2015-08-19 08:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Konkurs Papieski

Niedziela łódzka 2/2013, str. 2

[ TEMATY ]

Jan Paweł II

konkurs

ARTUR MIODOŃSKI

"Krzyż Pański" - obraz Waldemara Bizonia

5 lutego rozpocznie się IX edycja Konkursu Papieskiego organizowanego przez Instytut Tertio Millennio. Konkurs jest adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Jego pierwsze dwa etapy odbędą się za pośrednictwem Internetu. Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę: www.konkurspapieski.pl i zarejestrować się. Etap I obejmie krótki quiz online, złożony z dwudziestu pytań związanych z życiem i działalnością Jana Pawła II. Po zarejestrowaniu na stronie internetowej www.konkurspapieski.pl uczeń ma możliwość rozwiązania quizu między 5 lutego a 5 marca. Etap II przeprowadzony zostanie w formie testu online składającego się z 60 pytań. Odbędzie się w tym samym terminie dla wszystkich uczestników - 19 marca 2013 r. W każdym z 9 miast wyłonionych zostanie 20 najlepszych osób, które przejdą do kolejnego etapu. Etap III mający charakter regionalny, obejmie napisanie eseju w oparciu o nauczanie Jana Pawła II, na jeden spośród trzech tematów podanych przez organizatora. Do tego etapu kwalifikuje się 20 osób z każdego regionu, które uzyskały najwyższą ilość punktów w poprzednim etapie. Eseje, które muszą nadejść do regionalnych ośrodków między 21 marca a 11 kwietnia, będą sprawdzane przez specjalnie powołane komisje. Etap IV, czyli finał, odbędzie się 11 maja w 9 miastach Polski. Polega on na obronie najlepszych esejów przed kilkuosobową komisją złożoną z ekspertów w dziedzinie nauczania Jana Pawła II. Na finalistów czekają wartościowe nagrody. Laureaci otrzymają nagrodę w postaci wycieczki do Rzymu. Ponadto nagrodzeni zostaną nauczyciele i katecheci oraz szkoły, które będą najliczniej reprezentowane w pierwszym etapie.

CZYTAJ DALEJ

Zmiany wikariuszowskie w diecezji tarnowskiej

2021-06-24 14:24

[ TEMATY ]

Tarnów

zmiany księży

Zmiany proboszczów

diecezja.tarnow.pl

75 księży wikariuszy będzie pracować w nowych parafiach. Duchowni otrzymali nominacje. To część zmian wikariuszowskich w parafach diecezji tarnowskiej.

Zmiany będą m.in. w parafiach w Tarnowie, Nowym Sączu, Mielcu, Dębicy a także w Chorzelowie, Muszynie, Nowym Wiśniczu, Podegrodziu, Szczawnicy, Szynwałdzie, Zawadzie k. Dębicy.

CZYTAJ DALEJ

Zakończenie roku szkolnego w gorzowskiej szkole katolickiej

2021-06-25 14:22

FB/bpTadeuszLitynski

Bp Tadeusz Lityński modlił się 25 czerwca z uczniami i gronem pedagogicznym szkoły katolickiej im. Jana Pawła II w Gorzowie.

- Z wielką radością uczestniczyłem dziś w zakończeniu roku szkolnego Szkoły Katolickiej im. św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp., która świętuje także jubileusz 25-lecia istnienia - czytamy na profilu Fb bp. Tadeusza Lityńskiego. - Trudny był to rok, ale z nadzieją patrzymy ku przyszłości, a póki co, wszystkim uczniom i nauczycielom życzę błogosławionego i pięknego czasu wakacji!

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję