Tato.Net. W tym roku spotkanie zatytułowane było: „Słuchać i prowadzić. Jak dziś przewodzić rodzinie?”"/>

Reklama

Forum tato.net

O tym, jak być dobrym ojcem w XXI wieku, czy lepiej być dyktatorem czy przewodnikiem, jak prowadzić rodzinę i jak słuchać, by usłyszeć, dyskutowali ojcowie, którzy spotkali się w Łodzi podczas VII Międzynarodowego Forum Tato.Net. W tym roku spotkanie zatytułowane było: „Słuchać i prowadzić. Jak dziś przewodzić rodzinie?”.

Ponad 760 mężczyzn – ojców i przyszłych ojców wysłuchało prelekcji oraz uczestniczyło w warsztatach tematycznych, prowadzonych przez polskich i zagranicznych specjalistów. Jednym z prelegentów był dr Ken Canfield, założyciel Narodowego Centrum na Rzecz Ojcostwa w Stanach Zjednoczonych, autor wielu książek o ojcostwie, który wskazał na trzy filary ojcostwa: słuchanie, przywództwo i przekazywanie dziedzictwa. Zachęcał ojców do odważnego okazywania swojej wiary w rodzinach, gdyż jest ona fundamentem dobrej rodziny. Z kolei o. prof. Vasile Mihoc z Rumunii proponował ojcom, by troszczyli się o swoje życie wewnętrzne i duchowy rozwój. „Cichy czas pomaga nam na nowo poczuć się mężczyzną, ułożyć swoje wartości i podjąć czekające nas obowiązki”. Jednym z gości był prof. Jan Tadeusz Duda, ojciec Prezydenta RP, który podkreślił, że wiara i patriotyzm to najważniejsze elementy wychowania w jego rodzinie. – W czasach kryzysu rodziny bardzo ważne jest, by mężczyźni znaleźli dla siebie miejsce. Ten kongres pokazuje, że ojcowie szukają najlepszych sposobów na przeżycie swojej misji ojcostwa. (...) Przyszłym ojcom poleciłbym lekturę Biblii, w której są proste zasady. Ich przestrzeganie gwarantuje sukces dobrej rodziny – mówił prof. Duda. Na zakończenie forum wręczono nagrody Max – osobom i instytucjom, które w sposób szczególny zaangażowały się w budowanie kultury odpowiedzialnego ojcostwa. Tegoroczni laureaci to: miasto Białystok, Alik Baciora z Baku – ojciec 5 dzieci, walczący na froncie, oraz Grzegorz Rzeszutek – niedowidzący pedagog pracujący z dziećmi niewidomymi. – Forum „Słuchać i prowadzić” to unikalna możliwość kontaktu z ojcami, praktykami i ekspertami z Polski i innych krajów, którzy mają pomysł na efektywne ojcostwo w XXI wieku. To wyjątkowa okazja, by razem z setkami mężczyzn odkrywać ojcostwo jako misję i przygodę życia, postawić nowe cele, rozpalić w sobie pasję do bycia świadomym i aktywnym liderem w rodzinie i społeczności – tłumaczył dr Dariusz Cupiał, organizator. Tato.Net to pierwsza organizacja pozarządowa w Polsce skupiająca się w całości na roli ojców w rodzinach. Od 2004 r. zorganizowała prawie 400 wydarzeń dla ponad 7 tys. ojców i 3 duże kampanie społeczne.

2015-09-15 13:13

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Watykan: zdewastowano wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy (krótka)

2022-12-02 13:36

Nieznani sprawcy zdewastowali wejście do rezydencji ambasadora Ukrainy przy Stolicy Apostolskiej Andrija Jurasza. Dyplomata potwierdził tę informację w rozmowie z włoską agencją ANSA.

O tym zdarzeniu jako pierwszy poinformował media rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, komentując przesłanie przez nieznanego nadawcę zakrwawionych paczek do ukraińskich placówek dyplomatycznych, w tym ambasady Ukrainy w Warszawie i konsulatu w Krakowie. W paczkach miały znajdować się oczy zwierząt. Równolegle informację o fałszywym zamachu bombowym otrzymała ambasada Ukrainy w Kazachstanie, a w Rzymie zdewastowano wejście do rezydencji ukraińskiego ambasadora przy Stolicy Apostolskiej. Tę ostatnią informację potwierdził w rozmowie z włoską agencją ANSA ambasador Andrij Jurasz. Na razie brakuje oficjalnych komunikatów w tej sprawie.

CZYTAJ DALEJ

Ewangelia na niedzielę: Jakie jest przesłanie Jana Chrzciciela na moje tu i teraz?

2022-12-03 16:23

[ TEMATY ]

rozważanie

rozważanie Słowa Bożego

S. Amata CSFN

Określenie: „w owym czasie” sprawia wrażenie, że działalność Jezusa i Jana Chrzciciela przypada na jakieś mityczne „kiedyś”. Tak nie jest. Według danych historycznych początek działalności Jana przypada między 27 a 28 r. n.e. Jego osoba i orędzie wywoływały wówczas nadzwyczajne poruszenie. Nareszcie pojawił się prorok! Nie dziwi więc, że ciągnęły do Niego tłumy. Szczególną rolę Chrzciciela w historii zbawienia podkreślają w komentarzach na II niedzielę Adwentu, 4 grudnia, Danuta Piekarz i ks. Piotr Szyrszeń SDS.

1. Wystąpił Jan Chrzciciel

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję