Reklama

Serwis kościelny

Tomaszów Lubelski

W ramach Tygodnia Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan oddział Akcji Katolickiej przy parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny zorganizował Dni Dialogu.
Od 17 do 26 stycznia br. odbywały się nabożeństwa i Msze św. ekumeniczne, dyskusje panelowe, projekcje filmów dokumentalnych, wieczory poezji i spotkania z twórcami. O zagadnieniach ekumenizmu dyskutowali m.in. ks. Tadeusz Isakiewicz-Zalewski, duszpasterz Ormian w Polsce, ks. Michał Maciołek, dyrektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, ks. Witold Charkiewicz, proboszcz parafii prawosławnej w Zamościu i Tomaszowie Lubelskim oraz Adam Kulik, twórca wielu filmów poświęconych różnym religiom.
Dni Dialogu odbywały się pod patronatem Katolickiego Radia Zamość.

Zamość-Lipsko

19 stycznia br. w zamojskim Domu Kultury miał miejsce koncert chórów polonijnych z Białorusi i Ukrainy. Występ odbył się w ramach VI Chóralnych Spotkań Kolędowych.
Rodacy ze Wschodu koncertowali również w kościele parafialnym w Lipsku k. Zamościa. Koncert zorganizował miejscowy oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Biłgoraj

Reklama

Spotkanie opłatkowe z udziałem bp. Mariusza Leszczyńskiego odbyło się 23 stycznia br. w Warsztacie Terapii Zajęciowej. W spotkaniu uczestniczyło 45 podopiecznych warsztatu.

Tarnogród

XXVIII Międzywojewódzki Sejmik Wiejskich Zespołów Teatralnych odbywał się od 31 stycznia do 2 lutego br. w Tarnogrodzkim Ośrodku Kultury.
Podczas sejmiku zaprezentowało się 16 zespołów z kilku województw. Imprezie towarzyszyły: zajęcia warsztatowe, wystawy oraz kiermasze wydawnictw regionalnych.
Organizatorami sejmiku byli: Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej w Warszawie, Wojewódzki Dom Kultury w Lublinie, Tarnogrodzkie Towarzystwo Regionalne, Tarnogrodzki Ośrodek Kultury i burmistrz Tarnogrodu.

Zamość

Z inicjatywy: parafii pw. św. Michała Archanioła, Rady Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, Caritas diecezjalnej, PCK i Miejskiego Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu zorganizowano integracyjną zabawę choinkową. Spotkanie miało miejsce 25 stycznia br. w Centrum Pastoralnym przy parafii św. Michała Archanioła.

Reklama

Stowarzyszenie Inteligencji Katolickiej zorganizowało spotkanie z Marią Wilczek, prezesem Polskiego Związku Kobiet Katolickich. Spotkanie miało miejsce w kościele Matki Bożej Królowej Polski 25 stycznia br.

Od 29-31 stycznia br. przy kościele Matki Bożej Królowej Polski odbywał się "Kurs Filipa", zorganizowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji.

Nowosiółki

6 stycznia br. uczniowie miejscowej szkoły podstawowej zaprezentowali bożonarodzeniowe jasełka. Przedstawienie miało miejsce w kościele parafialnym.

21 stycznia br. po ciężkiej chorobie zmarł ks. Stanisław Jan Dudziński.
Ks. Stanisław Dudziński urodził się 28 grudnia 1952 r. w Tomaszowie Lubelskim. Święcenia kapłańskie otrzymał z rąk bp. Bolesława Pylaka 18 czerwca 1978r. w Lublinie. Pracował m.in. w Lubartowie, Trawnikach, Oleśnikach, Zwierzyńcu. Od 15 maja 1987r. był proboszczem parafii św. Stanisława Biskupa w Jarczowie. Pogrzeb ks. Stanisława Dudzińskiego odbył się 24 stycznia br. w Jarczowie.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Abp Depo: nie ma kapłanów na próbę

2021-09-25 16:31

[ TEMATY ]

Jasna Góra

abp Wacław Depo

pielgrzymka kapłanów

Karol Porwich/Niedziela

Potwierdzamy drogę Chrystusa wejścia w nasze życie i sprawę wolności i wierności łasce, którą otrzymaliśmy nie tylko dla siebie, ale i dla drugich – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 25 września przewodniczył w bazylice jasnogórskiej Mszy św. podczas 40. Pielgrzymki Kapłanów Archidiecezji Częstochowskiej. Odbyła się ona pod hasłem: „Słudzy Jedności” i była dziękczynieniem za beatyfikację kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pielgrzymka rozpoczęła się nabożeństwem Drogi Krzyżowej na wałach, po której kapłani zgromadzili się na Eucharystii w bazylice.

CZYTAJ DALEJ

Abp Tadeusz Wojda otrzymał paliusz z rąk nuncjusza apostolskiego w Polsce

2021-09-26 16:13

[ TEMATY ]

abp Tadeusz Wojda

Karol Porwich/Niedziela

W niedzielę 26 września podczas Mszy św. sprawowanej w archikatedrze oliwskiej w Gdańsku abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, w imieniu papieża Franciszka nałożył abp. Tadeuszowi Wojdzie paliusz. Eucharystii przewodniczył metropolita gdański.

Uroczystą Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy Wiesław Szlachetka i Zbigniew Zieliński, biskup senior diecezji toruńskiej Andrzej Suski, kapłani diecezjalni i zakonni. Uczestniczyli w niej przedstawiciele władz państwowych i samorządowych, siostry zakonne, klerycy Gdańskiego Seminarium Duchownego, reprezentanci innych religii i wyznań chrześcijańskich, rodzina i przyjaciele metropolity oraz wierni świeccy.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję