Reklama

Niedziela Legnicka

Święto celników

Niedziela legnicka 38/2015, str. 3

[ TEMATY ]

święto

Ks. Piotr Nowosielski

Wszystkich uczestników powitał kapelan wrocławskiej Izby Celnej ks. Piotr Jakubuś

Wszystkich uczestników powitał kapelan wrocławskiej Izby Celnej ks. Piotr Jakubuś

Eucharystia, prezentacja i popularyzacja Służby Celnej oraz okolicznościowa akademia złożyły się na program uroczystości związanych ze świętem celników, obchodzonym 11 września w Legnicy.

Zwyczajem Dolnośląskiej Izby Celnej stało się organizowanie co roku swojego święta w innym rejonie Dolnego Śląska. W bieżącym roku na miejsce obchodów wybrano Legnicę.

Pierwsza część uroczystości miała miejsce w legnickiej katedrze, gdzie pod przewodnictwem bp. Zbigniewa Kiernikowskiego odprawiona została dziękczynna Msza św. w intencji wszystkich dolnośląskich celników z udziałem ich kapelana i legnickich księży. W uroczystości wzięli udział m.in.: inspektor Piotr Daniel z Ministerstwa Finansów, dyrektorzy Izb Celnych, Dolnośląskiej Izby Skarbowej, Urzędu Kontroli Skarbowej, delegaci z zaprzyjaźnionych instytucji administracji celnej z Niemiec i Czech, przedstawiciele władz wojewódzkich, miasta i regionu oraz delegacje służb mundurowych na co dzień współpracujących ze Służbą Celną.

Reklama

– To wasze święto, wasz dzień. Chcemy dziś dziękować za wasz trud codziennej służby Panu Bogu. Jesteście potrzebni do zapewnienia sprawnego funkcjonowania naszego państwa w sferze budżetowej. Chcemy upraszać Bożego błogosławieństwa na podejmowanie dalszych ważnych trudnych zadań dla wspólnego dobra naszej ojczyzny – mówił na powitanie do wszystkich uczestników ks. Piotr Jakubuś, kapelan Izby Celnej we Wrocławiu.

Biskup legnicki w homilii nawiązał do postaci św. Mateusza, który był celnikiem. Życzył wszystkim, aby również wsłuchiwali się w swoim życiu w głos w Chrystusa i nie bali się pójść za tym głosem w wypełnianiu swoich codziennych obowiązków.

Liturgię uświetnił występ chóru i orkiestra młodzieżowa z legnickiej szkoły muzycznej. Odczytany został okolicznościowy list gratulacyjny, który przesłał biskup polowy Józef Guzdek.

Druga część uroczystości odbyła się w legnickim Centrum Konferencyjnym. Tam, podczas okolicznościowej zbiórki, miało miejsce wręczenie awansów, medali i wyróżnień.

Równocześnie na legnickim rynku odbyła się prezentacja technik i sprzętu oraz popularyzacja Służby Celnej dla mieszkańców Legnicy i zaproszonych gości.

2015-09-17 13:17

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święto policji w Sosnowcu

Niedziela sosnowiecka 31/2017, str. 1

[ TEMATY ]

święto

policja

Piotr Lorenc

Bp Grzegorz Kaszak święci nowe samochody policyjne

Bp Grzegorz
Kaszak święci
nowe samochody
policyjne

Religijne obchody Święta Policji odbyły się 16 lipca w kościele św. Barbary w Sosnowcu. Wzięli w nich udział policjanci z kilkunastu jednostek miejskich, z komendantem insp. Dominikiem Łączykiem na czele. Eucharystii przewodniczył bp Grzegorz Kaszak, a homilię wygłosił ks. kanclerz Mariusz Karaś – diecezjalny duszpasterz policji. Po liturgii bp Grzegorz poświęcił dwa nowe, hybrydowe samochody policyjne.

CZYTAJ DALEJ

Na dyskotekę w Adwencie?

Niedziela warszawska 49/2005

Graziako/Niedziela

„Koleżanka zaprosiła mnie na osiemnastkę do modnego klubu. Impreza odbędzie się w Adwencie. Wiem, że będą tańce przy głośnej muzyce. Bardzo chciałabym pójść, ale nie wiem, czy mogę. W końcu Kościół nakazuje w okresach pokuty powstrzymywać się od udziału w zabawach”.
Martyna z Piastowa

CZYTAJ DALEJ

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

2022-12-03 14:29

[ TEMATY ]

książka

Biały Kruk

Biały Kruk

Choinka. 2000 lat tradycji Bożego Narodzenia

Choinka. 2000 lat tradycji
Bożego Narodzenia

Nowa książka wydawnictwa Biały Kruk.

Wielka i pompatyczna na placu Rockefellera w Nowym Jorku. skromniejsza z aniołkami i gwiazdami na polskich świerkach czy egzotyczna i zaskakująca w formie cisów czy drzewek pomarańczowych w Ameryce Południowej. Choinka jest uniwersalnym znakiem Świąt Bożego Narodzenia, znanym, ogromnie lubianym i stosowanym na całym świecie. Jak to się jednak stało. że zwykłe zielone drzewko stało się symbolem Narodzin Jezusa?

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję