Reklama

Książki

Sakrament dojrzałej wiary

Sakrament bierzmowania wyrasta niejako z chrztu św. i Eucharystii. Z pewnością w przygotowaniu do jego przyjęcia pomogą materiały, które ostatnio wydało Częstochowskie Wydawnictwo Archidiecezjalne „Regina Poloniae”

Anonsowane materiały: „Dziennik spotkań formacyjnych. Bierzmowanie”, „Mocni Duchem. Dzienniczek kandydata do bierzmowania” i „Mocni Duchem. Materiały katechizmowe i liturgiczne. Bierzmowanie” – to pokłosie „Instrukcji w sprawie przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania w Archidiecezji Częstochowskiej”, która weszła w życie 1 września br. na mocy dekretu abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Ich uniwersalny charakter, fachowe opracowanie i praktyczne zastosowanie sprawiają, że z pewnością mogą być one przydatne nie tylko na terenie Kościoła częstochowskiego, ale również w innych diecezjach naszego kraju, a nawet poza jego granicami.

Spotkanie

Reklama

„Dziennik spotkań formacyjnych. Bierzmowanie” to nieoceniona pomoc dla duszpasterzy i zupełna nowość na rynku wydawniczym. Daje im możliwość dokumentowania danych osobowych kandydatów do bierzmowania, ponadto można w nim zapisywać tematykę spotkań z młodzieżą oraz ich rodzicami, a także dokumentować obecność na spotkaniach podczas trzyletniego cyklu przygotowawczego. Dziennik zawiera również specjalną tabelę, w której odnotowuje się zaliczenie końcowego egzaminu.

Kandydat

„Mocni duchem. Dzienniczek kandydata do bierzmowania” zawiera wzór deklaracji dla rodziców, zgłoszenie kandydata katechecie, który uczy go w szkole, miejsce na jego opinię oraz ocenę z religii. Jest tam także miejsce na podpisy, które potwierdzają np. obecność kandydata podczas niedzielnej i świątecznej Mszy św., różnych nabożeństw, rekolekcji czy comiesięczne przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania.

Nauka

„Mocni Duchem. Materiały katechizmowe i liturgiczne. Bierzmowanie” może pomóc duszpasterzom, przede wszystkim w końcowym etapie przygotowań do przyjęcia sakramentu. W książeczce znajdują się m.in. cenne wypowiedzi papieża Franciszka o darach Ducha Świętego, a także stosowne modlitwy czy prawdy wiary katolickiej w formie pytań i odpowiedzi. Jest też propozycja rachunku sumienia oraz opis przebiegu samego obrzędu sakramentu bierzmowania.

Archidiecezjalne Wydawnictwo „Regina Poloniae”: ul. Ogrodowa 24/44, 42-200 Częstochowa, tel. (34) 368-05-60, fax (34) 368-05-59, e-mail: cwa@cwa.com.pl

2015-09-30 08:47

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

KEP: bierzmowanie najwcześniej w VIII klasie

[ TEMATY ]

bierzmowanie

Episkopat.pl

Najwcześniej sakrament bierzmowania będzie można przyjąć na zakończenie klasy VIII. Powinna do niego przystępować młodzież, która odznacza się dojrzałością intelektualną, emocjonalną i religijną - podkreśla Konferencja Episkopatu Polski w opublikowanych w czwartek wskazaniach do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

"Wskazania dotyczące przygotowania młodzieży do przyjęcia sakramentu bierzmowania" określają minimalny zakres formacji, która powinna być prowadzona w każdej parafii.

CZYTAJ DALEJ

Abp Pennacchio: Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne

2021-09-21 18:21

[ TEMATY ]

krzyż

abp Pennacchio

Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

„Nieść krzyż to trzymać się mocno Pana Jezusa, także wtedy, kiedy to niemodne” – powiedział abp Salvatore Pennacchio, nuncjusz apostolski w Polsce, który 21 września odwiedził sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

Mszę św. koncelebrował biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński, biskup senior Paweł Socha oraz wielu kapłanów diecezji zielonogórsko-gorzowskiej.

CZYTAJ DALEJ

76. sesja ZO ONZ

2021-09-21 17:49

[ TEMATY ]

ONZ

Andrzej Duda

Nowy Jork

prezydent.pl

W Nowym Jorku rozpoczęła się 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ, w której bierze udział Prezydent Andrzej Duda. Polski przywódca wystąpi po godz. 18 czasu lokalnego (po północy z wtorku na środę czasu polskiego).

W sesji ZO zapowiedziało osobisty udział ponad 100 szefów państw i rządów z różnych krajów. Będzie ona poświęcona głównie bezpieczeństwu, w tym sytuacji w Afganistanie, pandemii koronawirusa oraz zmianom klimatycznym.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję