Reklama

Niedziela Lubelska

Kraków zaczyna się w Lublinie

Niedziela lubelska 6/2016, str. 5

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Piotr Duda/Archiwum Lubelskiego Biura ŚDM

Archidiecezja lubelska jest gotowa na przyjęcie 6 tys. gości z różnych stron świata; połowa z nich już potwierdziła swój przyjazd. Nasz region wybrała młodzież m.in. z Belgii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Ukrainy, Brazylii, USA, Kuby i Słowenii. Młodzi ze wszystkich stron świata przybędą do nas, bo wierzą, że tu doświadczą żywej wiary. Uczestnicy diecezjalnego etapu ŚDM, jaki odbędzie się w dniach 20-25 lipca, zostaną przyjęci przez rodziny ok. 80 parafii Lublina i innych miast diecezji.

Doświadczenie wiary i wspólnoty

– Nasza diecezja pragnie razem z przybyłymi gośćmi przeżywać i rozważać temat spotkania Abrahama z Bogiem pod dębami Mamre. Dlatego też przygotowujemy się do wielkiego święta młodzieży, którego centralnym punktem będzie spotkanie zorganizowane zarówno dla gości z zagranicy, jak i młodzieży z naszej archidiecezji – mówi ks. Adam Bab, koordynator przygotowań do ŚDM.

Goście przyjadą do nas już 20 lipca (za wyjątkiem 700-osobowej grupy z Belgii, która udział w ŚDM poprzedzi dodatkowymi rekolekcjami w Lublinie). Pierwsze dwa dni spędzą na modlitwie i formacji w parafiach, a także na poznawaniu historii i tradycji naszego regionu. Jak podkreśla ks. Adam Bab, wiele grup wybrało Lublin ze względu na ślady św. Jana Pawła II, ale wśród miejsc wartych zobaczenia znajduje się m.in. były obóz koncentracyjny na Majdanku czy stare miasto z zamkiem. Czwarty dzień pobytu przeznaczony jest na integrację gości z rodzinami, w których się zatrzymają, a piąty to już czas wyjazdu do Krakowa. Najważniejszym dniem diecezjalnego etapu ŚDM będzie dzień trzeci, sobota 23 lipca.

Arena młodych

Święto wiary i młodości odbędzie się na stadionie „Arena Lublin” z udziałem co najmniej kilkunastu tysięcy osób. – Wydarzenie pomyślane jest jako wielkie spotkanie modlitewno-artystyczne, gdzie w towarzystwie wielkiego chóru i młodzieżowej grupy teatralnej będzie można zarówno raz jeszcze przeżyć zaproszenie Boga do wędrówki wiary, jak i doświadczyć wspólnoty wierzących – wyjaśnia ks. Mirosław Ładniak, organizator spotkania. Dając przedsmak tego, co nas czeka, lipcową manifestację radości i wiary określa „zwielokrotnionym koncertem chwały”. – Planujemy, że na Arenę wyruszą barwne korowody z czterech stron miasta, m.in. z okolic archikatedry i pl. Litewskiego, parafii pw. Świętej Rodziny na Czubach oraz Majdanka. Chcemy bowiem, by mieszkańcy różnych części Lublina mogli dołączyć do młodych i razem z nimi udać się na stadion, gdzie odbędą się centralne wydarzenia. W kilkugodzinnym programie znajdzie się m.in. Msza św. oraz widowisko z elementami teatru, koncertu i nabożeństwa. Całość zakończy adoracja Najświętszego Sakramentu – wylicza ks. Ładniak. Nad bezpieczeństwem uczestników będą czuwać służby porządkowe złożone z funkcjonariuszy służb mundurowych oraz specjalnie przeszkolonych wolontariuszy.

Reklama

Marcin Wąsowski, który odpowiada za teatralną część widowiska, informuje, że w przygotowania musi być zaangażowanych ponad tysiąc osób. – Potrzebujemy uzdolnionych artystycznie wolontariuszy, którzy spełnią się na scenach w roli aktorów, muzyków i tancerzy. Sam „Chór dla Jezusa”, który śpiewem ubogaci wydarzenie, powinien mieć ok. 800 osób, dlatego zachęcamy do włączenia się w przygotowania – mówi Marcin Wąsowski. – Mamy nadzieję, że spektakl połączony z muzyką i nabożeństwem będzie doświadczeniem żywej wiary dla wszystkich, którzy znajdą się na stadionie – podkreśla. Wolontariusze, których nabór wciąż prowadzony jest za pośrednictwem strony: www.sdm.lublin.pl, będą mieli zapewnione odpowiednie szkolenia, potwierdzone certyfikatami.

Zarówno diecezjalne biuro ŚDM, jak i parafie prowadzą zapisy na wyjazd do Krakowa. Zainteresowanym proponowane są do wyboru dwa pakiety: A1 (25 lipca – 1 sierpnia, ok. 800 zł) oraz B1 (29 lipca – 1 sierpnia, ok. 400 zł).

2016-02-04 10:08

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zabierz obraz Jezusa na ŚDM

Niedziela łódzka 21/2016, str. 2

[ TEMATY ]

Światowe Dni Młodzieży

Dagmara Zalewska

Do podróży z obrazkiem Jezusa Miłosiernego zachęcają młodzi naszej archidiecezji

Do podróży z obrazkiem Jezusa Miłosiernego zachęcają młodzi
naszej archidiecezji

Do tego, by zabrać ze sobą obrazek Jezusa Miłosiernego oraz w trakcie drogi odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia – Iskra zachęca młodych, którzy różnymi środkami transportu będą pielgrzymować na Światowe Dni Młodzieży do Polski.
W Niedzielę Miłosierdzia Bożego, 12 kwietnia 2015 r., rozpoczęły pielgrzymowanie obrazy Jezusa Miłosiernego drogą lądową, morską i lotniczą wśród załóg samolotów, statków morskich i pojazdów lądowych.
„W łączności z pielgrzymującymi obrazami zapraszamy młodzież, która będzie przybywała na Światowe Dni Młodzieży do Polski oraz wszystkich podróżujących różnymi środkami lokomocji, do zabierania ze sobą małych obrazków Jezusa Miłosiernego i podejmowania modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia” – apelują organizatorzy akcji. W akcję już zaangażowała się łódzka młodzież, która zachęca swoich rówieśników do odmawiania Koronki przed ŚDM i nie tylko. „Chcemy zabrać obraz Jezusa Miłosiernego z różnych zakątków świata i pokazać, że młodzi w całym Kościele są gotowi odważnie głosić Boże Miłosierdzie” – mówi Asia Pałka.
Podjętą modlitwę można zgłosić na adres e-mail: iskra111@onet.eu . Wszystkie świadectwa i zdjęcia organizatorzy akcji opublikują.

CZYTAJ DALEJ

Duch Święty chce dodać odwagi Twojemu zlęknionemu sercu

[ TEMATY ]

homilia

rozważania

Karol Porwich/Niedziela

Rozważania do Ewangelii Mk 7, 24-30.

Czwartek, 9 lutego 2023

CZYTAJ DALEJ

PKWP zawiezie pomoc Syryjczykom

2023-02-09 08:25

[ TEMATY ]

pomoc

Syria

PKWP

Polska sekcja PKWP przygotowuje transport z pomocą humanitarną dla Syrii. „Zwracamy się z prośbą o kontakt do producentów mleka w proszku, długoterminowej żywności, śpiworów i namiotów. Ciepłą odzież zakupimy na miejscu. To tańsza opcja i pozwoli dotrzeć do większej grupy potrzebujących” – mówi ks. prof. Waldemar Cisło.

Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie – już po pierwszych informacjach w sprawie trzęsienia ziemi w Syrii – uruchomiło specjalną zbiórkę. Wsparcie można przekazać tutaj: Zobacz lub przelewem na konto 87 1020 1068 0000 1402 0096 8990 z dopiskiem „Syria”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję