Reklama

Kościół nad Odrą i Bałtykiem

Kapłan Chrystusowej nadziei

20 lutego po raz pierwszy w historii parafii św. Ottona w Szczecinie bp prof. Henryk Wejman udzielił święceń kapłańskich diakonowi Pawłowi Jakubowi Michniewiczowi

Niedziela szczecińsko-kamieńska 10/2016, str. 2

[ TEMATY ]

święcenia

Wiesław Podgórski

Podziękowania na ręce rektora ks. dr. kan. Piotra Gałasa

Podziękowania na ręce rektora ks. dr. kan. Piotra Gałasa

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W uroczystości uczestniczyło ponad 40 księży, rodzice, rodzina i licznie zgromadzona wspólnota parafialna.

Ksiądz neoprezbiter ukończył studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego, a od listopada 2015 r. pełnił posługę diakońską i bezpośrednio przygotowywał się do święceń kapłańskich pod opieką ks. prob. kan. dr. Janusza Gieca we wspólnocie księży posługujących u św. Ottona. „Tak więc trwają wiara, nadzieja i miłość – te trzy. Z nich zaś największa jest miłość” (1 Kor 13,13) – to słowa, które ksiądz neoprezbiter wybrał na swoją kapłańską drogę.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

21 lutego br. odprawił Mszę św. prymicyjną w rodzinnej parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Szczecinie. Kazanie wygłosił ks. dr Krzysztof Zdziarski, który przywołując słowa papieża Franciszka o nadziei: „Apeluje, by księża byli znakami tej Chrystusowej nadziei, która jest w stanie wszystko uczynić nowym”, powiedział, że każdy z nas jest nadzieją, ponieważ jest stworzony na obraz i podobieństwo Boga, a zwłaszcza kapłan. I myślę, że ks. Pawle doświadczyłeś tej nadziei, będąc w domu rodzinnym, we wspólnocie seminaryjnej, a zwłaszcza przez ostatnie cztery miesiące, odkąd zamieszkałeś w parafii św. Ottona. Z pełnym przekonaniem powiem, że taką nadzieję dał tobie ks. prob. dr kan. Janusz Giec, który otwartym sercem z kapłańską miłością i serdecznością otoczył cię swoją opieką. Podobnie jak my posługujący księża w tejże parafii.

Ks. Paweł Michniewicz w dniu święceń otrzymał dekret od abp. Andrzeja Dzięgi i został mianowany wikariuszem parafii św. Ottona w Szczecinie. Niech zatem wiara, nadzieja i miłość będą pomostem łączącym ludzi z Bogiem w jego kapłańskiej służbie.

2016-03-03 10:00

Oceń: 0 -1

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dies Episcopi

Niedziela bielsko-żywiecka 3/2015, str. 1

[ TEMATY ]

święcenia

PB

Dies Episcopi był dziękczynieniem za wydarzenie sprzed roku

Dies Episcopi był dziękczynieniem za wydarzenie sprzed roku
W uroczystość Objawienia Pańskiego, w pierwszej świątyni diecezji bielsko-żywieckiej dziękczynną Liturgię z udziałem kilkudziesięciu kapłanów celebrowali wraz z biskupem ordynariuszem Romanem Pindlem biskup pomocniczy Piotr Greger i biskup senior Tadeusz Rakoczy. W modlitwie uczestniczył także zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego Paweł Anweiler.
CZYTAJ DALEJ

Prezydent: musimy mieć pewność, że środki z programu SAFE nie będą wstrzymane czy zawieszone

2026-02-25 10:00

[ TEMATY ]

Karol Nawrocki

PAP/Paweł Supernak

Podstawową zasadą budowy bezpieczeństwa jest pewność, musimy więc mieć pewność, że środki z programu SAFE nie będą wstrzymane czy zawieszone - mówił prezydent Karol Nawrocki. Zaapelował o uczciwą debatę w tym zakresie i ocenił, że zasadne jest ujawnienie listy 139 projektów przewidzianych do realizacji w ramach tego programu.

Nawrocki w środę przemawiając podczas corocznej odprawy dowódców wojskowych na warszawskiej Cytadeli odniósł się do programu SAFE. Podkreślił swoje wątpliwości w zakresie aspektu suwerennościowego i tego, na ile swobodnie Polska będzie mogła wydatkować te pieniądze w kontekście zasady warunkowości. Jak zauważył, podstawową zasadą budowy bezpieczeństwa jest pewność, musimy więc mieć pewność, że te środki nie będą wstrzymane czy zawieszone.
CZYTAJ DALEJ

Rekolekcje Papieża: Chwała, którą objawi Bóg

2026-02-25 20:44

[ TEMATY ]

Watykan

Vatican Media

Chwała objawi się dopiero przed Obliczem Boga. W każdym z nas jest ona wyciśnięta, jednak może zostac przysypana warstwami ciemności, które trzeba usunąć. Obecna przeciętność i rozpacz z powodu uporczywych porażek nie muszą być ostateczne; Boży plan wobec nas jest nieskończenie piękny - mówił bp Erik Varden w siódmej nauce rekolekcji wielkopostnych, głoszonych dla Papieża i Kurii Rzymskiej.

Kiedy Jezus wyjaśnił, co znaczy trwać przy Nim i wejść do Królestwa, ku któremu wskazywał, „wielu spośród Jego uczniów wycofało się i już z Nim nie chodziło”. Nie chcieli przyjąć Jego nauki o realizmie sakramentalnym, nierozerwalności małżeństwa i konieczności Krzyża.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję