Reklama

Niedziela Łódzka

Bp Z. Wołkowicz: wierzysz w to, że siła i światło jest we wzajemnej miłości

Czy jesteśmy gotowi żyć taką miłością wobec siebie nawzajem, jaką nas umiłował Jezus? Czy jesteśmy gotowi oddając wszystko? Tak nas umiłował Jezus. Czy jestem gotów tak miłować każdego człowieka i czy wierzę, że siła i światło jest w miłości wzajemnej, jest w dynamice synodalnej? - pytał bp Wołkowicz.

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Bp. Zbigniew Wołkowicz

Bp. Zbigniew Wołkowicz

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Porannej czwartkowej Eucharystii celebrowanej w łódzkiej bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi przewodniczył i homilię wygłosił bp Zbigniew Wołkowicz, biskup pomocniczy Archidiecezji Łódzkiej.

W homilii łódzki biskup pomocniczy odwołując się do pierwszego czytania z Dziejów Apostolskich (Dz 15, 7-21) - Jak mnie umiłował Ojciec, tak i ja was umiłowałem. W innym miejscu Pan Jezus powie: miłujcie się wzajemnie, jak ja was umiłowałem. Dynamika naszych relacji wzajemnych ma być tą samą dynamiką, którą jest dynamika miłości między Ojcem, a Synem i Synem wobec nas. W tę dynamikę uwierzyli pierwsi uczniowie, dlatego zgromadzili się na Synodzie Jerozolimskim - tłumaczył bp Wołkowicz.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

- Uczniowie uwierzyli, że w miłości wzajemnej potrafią mieć światło, by rozwiązać jeden z większych problemów, które nurtował Kościół pierwotny. Czy jesteśmy łaską zbawieni, czy potrzebne są uczynki. Czy my wierzymy w to, że musimy żyć w miłości wzajemnej, by mieć pełne światło - podkreślił kaznodzieja.

Kończąc duchowny pytał - czy jesteśmy gotowi żyć taką miłością wobec siebie nawzajem, jaką nas umiłował Jezus? Czy jesteśmy gotowi oddając wszystko? Tak nas umiłował Jezus. Czy jestem gotów tak miłować każdego człowieka i czy wierzę, że siła i światło jest w miłości wzajemnej, jest w dynamice synodalnej? - zakończył hierarcha.

Czwartek, który w ciągu tygodnia jest dniem pamiątki ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa jest dniem - który ma być obchodzony w Archidiecezji Łódzkiej jako Dzień Eucharystii - apelował o to kard. Krajewski. Hierarcha zwracając się do duchownych diecezjalnych i zakonnych obecnych na tegorocznej Mszy Krzyżma prosił, by w tym dniu na wszystkich Mszach Świętych Eucharystia była udzielana wiernym pod dwiema postaciami, aby jeszcze pełniej odczytać dar Sakramentu Ołtarza.

2026-05-07 08:40

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Łódź: Droga krzyżowa z symbolami męki pańskiej

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Maria Woźniak

Ojcowie Pasjoniści zaprosili swoich najmłodszych parafian na nabożeństwo drogi krzyżowej, podczas której dzieci od stacji do stacji niosły symbole męki Chrystusa.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Rzym: z kaplicy szpitala skradziono tabernakulum!

2026-06-17 17:26

[ TEMATY ]

tabernakulum

kradzież

diocesidiroma.it

16 czerwca, około godziny 10:00 odkryto kradzież tabernakulum przechowywanego w kaplicy wielospecjalistycznego domu opieki szpitala Aurelia w Rzymie.

Kapelan szpitalny zauważył incydent. Tabernakulum, które było dość ciężkie i zawierało konsekrowane hostie, zostało zdjęte z postumentu i zabrane. Dary złożone w świecznikach wotywnych w kaplicy również zostały skradzione.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję