Reklama

Z Polski

Milenijna suknia na Obrazie Jasnogórskim

Suknia milenijna, sprzed pół wieku, ozdobiona wyhaftowanymi liliami ze szlachetnymi kamieniami, zwana też sukienką Tysiąclecia, świadek wydarzeń z 1966 r., została w Wielkim Tygodniu 2016 r. nałożona na Cudowny Obraz Matki Bożej Jasnogórskiej.

Inicjatorami wykonania sukni na Tysiąclecie Chrztu Polski byli paulini, z ówczesnym przeorem Jasnej Góry o. Teofilem Krauze, a projektowi patronował prymas Polski kard. Stefan Wyszyński. 3 maja 1966 r. dokonał on poświęcenia sukni, przy udziale abp. Karola Wojtyły. Suknię milenijną wykonały w 1965 r. Siostry Westiarki z Warszawy. Obraz zdobią także korony św. Jana Pawła II z napisem „Totus Tuus”, podarowane dzień przed śmiercią Ojca Świętego.

Nałożenie sukni milenijnej w roku świętowania 1050. rocznicy Chrztu Polski ma stanowić okazję do powrotu do programu odnowy moralnej narodu, który ponad 50 lat temu zaproponował Prymas Wyszyński.

BPJG

Kondolencje Przewodniczącego KEP po zamachach w Brukseli

Z głębokim smutkiem przyjąłem informację o haniebnych zamachach terrorystycznych w Belgii. Każdy akt terrorystyczny, będąc przejawem skrajnego barbarzyństwa i tchórzostwa, jest godny najwyższego potępienia, ponieważ wymierzony jest w bezbronną ludność cywilną, nie wyłączając kobiet i dzieci.

Jako Kościół katolicki w Polsce łączymy się duchowo z całym Narodem Belgijskim, zwłaszcza z poszkodowanymi w zamachu oraz z rodzinami i bliskimi ofiar, zapewniając o naszej modlitwie i wsparciu.

Matce Bożej powierzam Kościół w Belgii: wiernych i pasterzy, prosząc o pokój i bezpieczeństwo dla całego kraju.

+Stanisław Gądecki, Arcybiskup Metropolita Poznański, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski
Warszawa, 22 marca 2016 r. BP KEP

Kraków-Łagiewniki

Miłosierdzie w praktyce duszpasterskiej

Jubileuszowy Kongres Miłosierdzia pod hasłem „Miłosierdzie w praktyce duszpasterskiej” został zaplanowany na czwartek 7 kwietnia br. Organizatorzy: Międzynarodowa Akademia Bożego Miłosierdzia, Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Zgromadzenie Matki Bożej Miłosierdzia i Uniwersytet Papieski Jana Pawła II oraz kard. Stanisław Dziwisz, który objął nad Kongresem honorowy patronat, zapraszają do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Rzecznik prasowa sanktuarium – Małgorzata Pabis informuje, że na tegoroczny kongres zostali zaproszeni wszyscy kustosze, proboszczowie tych kościołów, miejsc, sanktuariów, gdzie znajdują się Bramy Miłosierdzia. Wyjaśnia, że duszpasterze będą mogli się dowiedzieć, jak przekazywać prawdę o idei miłosierdzia. Organizatorzy są przekonani, że z przygotowanych wykładów mogą skorzystać wszyscy pragnący bliżej poznać i pełniej zrozumieć ideę Bożego Miłosierdzia. Dlatego kongres odbędzie się w bazylice, aby nie ograniczać liczby miejsc. Z kolei dla tych, którzy nie przybędą w tym dniu do Łagiewnik, TV Miłosierdzie będzie na żywo transmitować wydarzenie.

Szczegółowy program Jubileuszowego Kongresu Miłosierdzia znajduje się na stronie: www.milosierdzie.pl/index.php/pl/swiatowe-centrum/akademia/kongres-2016.html

Reklama

Maria Fortuna-Sudor

Krótko

• Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z grupą wpływowych amerykańskich senatorów. Politycy z USA przybyli do Polski, aby zapoznać się ze sprawami bezpieczeństwa przed lipcowym szczytem NATO.

• Mariusz Błaszczak, szef MSWiA, poinformował, że jego zespół przygotował ustawę antyterrorystyczną. Po poprawkach redakcyjnych trafi ona pod obrady rządu, a następnie do Sejmu. Jak zapowiedział, ustawa zostanie przyjęta jeszcze w maju.

• Marek Kuchciński – marszałek Sejmu RP zapowiedział stworzenie specjalnego zespołu, który zajmie się oceną konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego. Nie będzie w nim ani polityków, ani sędziów TK.

Reklama

• Prokuratura badająca sprawę pękniętej opony w prezydenckiej limuzynie wykluczyła wybuch. „Rzeczpospolita” dotarła do informacji, że w aucie założono oponę wycofaną już z użytku. Nowe, które były w magazynie, zastosowano w innym samochodzie.

• Zbigniew Ziobro – minister sprawiedliwości i prokurator generalny powołał specjalną grupę prokuratorów, która na nowo ma się zająć wyjaśnianiem tragedii smoleńskiej.

• W Europie największą popularnością wśród wszystkich profilów rządowych cieszy się profil Kancelarii Premiera RP na YouTube.

• PiS cieszy się 34-procentowym poparciem, na drugim miejscu jest .Nowoczesna – 16 proc., na trzecim PO – 14 proc.

• W całej Polsce aż w 180 kościołach odbyła się tegoroczna VII Noc Konfesjonałów. W archidiecezji wrocławskiej kapłani spowiadali w 14 kościołach.

• EDK, czyli Ekstremalna Droga Krzyżowa, zakończona 19 marca br., przyciągnęła rekordową liczbę uczestników. Ponad 25 tys. osób wyruszyło w 177 tras w całej Polsce i 11 za granicą.

Strony informacyjne przygotowano na podstawie doniesień korespondentów własnych, Radia Vaticana, KAI, BP KEP oraz RIRM.

2016-03-29 14:04

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Reklama w Tygodniku Katolickim „NIEDZIELA”

„Niedziela” to:

• ogólnopolski tygodnik katolicki, istniejący na rynku od 1926 roku

• informacje o życiu Kościoła w Polsce i na świecie, o sprawach społecznych, rodzinnych, gospodarczych i kulturalnych

• obecność w polskich parafiach w kraju i poza granicami (Włochy, USA, Kanada, Niemcy, Wielka Brytania), w sieciach kolporterskich i na Poczcie Polskiej

• szczególna obecność w 19 diecezjach w Polsce, w których ukazują się edycje diecezjalne: warszawska, krakowska, częstochowska, wrocławska, sosnowiecka, podlaska, bielska, świdnicka, szczecińska, toruńska, zamojska, przemyska, legnicka, zielonogórska, rzeszowska, sandomierska, łódzka, kielecka, lubelska

• 68 stron ogólnopolskich i 8 diecezjalnych

• portal www.niedziela.pl

• księgarnia (www.ksiegarnia.niedziela.pl) – ponad 350 publikacji książkowych

• studio radiowe Niedziela FM oraz telewizyjne Niedziela TV z możliwością przygotowania materiałów w jakości HD, własny kanał na YouTube, materiały na portalu www.niedziela.pl, zamówienia realizowane dla TV Trwam, TVP i lokalnej telewizji

• jest obecna w internecie, w rozgłośniach radiowych, w niektórych telewizjach regionalnych

Reklama w naszym Tygodniku jest potwierdzeniem wiarygodności firmy - do tego przyzwyczailiśmy naszych Czytelników.
Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie "Niedzieli" przez Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego pozwoliły ustalić profil Czytelników "Niedzieli":

• wiek - 28 - 65 lat

• wykształcenie - wyższe i średnie

• kobiety i mężczyźni w proporcjach 48% do 52%

• mieszkańcy dużych i średnich miast oraz wsi
Kolportaż - 60% parafie, 40% Poczta Polska, KOLPORTER i inne firmy kolporterskie;

Nakład: zmienny od 85 tys. do 115 tys. w zależności od okoliczności

Kontakt
Zamówienie reklamy lub ogłoszenia można przesłać:

Reklama
   Krzysztof Walaszczyk
   Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
   marketing@niedziela.pl

Ogłoszenia
   Barbara Kozyra
   tel. (34) 369 43 65
   tel. na centralę: (34) 365 19 17 w. 365
   ogloszenia@niedziela.pl

drogą pocztową pod adresem:
   Redakcja Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
   ul. 3 Maja 12, 42-200 Częstochowa


Regulamin przyjmowania zleceń

Regulamin insertowania

Formaty reklam

Cennik reklam

Cennik insertów

Terminarz reklam (2020)

Materiały do pobrania

Publikacje logo o szerokości powyżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Publikacje logo o szerokości poniżej 25 mm

Logo „Niedzieli” (Plik PDF)
Logo „Niedzieli” (Plik JPEG)

Reklama internetowa

Krzysztof Walaszczyk
Dział Marketingu Tygodnika Katolickiego "Niedziela"
tel. (34) 369 43 49, 603 701 615
marketing@niedziela.pl

Cennik reklam internetowych

CZYTAJ DALEJ

Od 25 lat chodzi z krzyżem po Polsce i Europie, wcześniej był rolnikiem

2020-08-07 11:48

[ TEMATY ]

pielgrzymka

krzyż

pokuta

Pielgrzymka 2020

facebook.com/NowinyGliwickie

Pan Mieczysław pochodzi spod Elbląga, ma prawie 70 lat i od 25 lat chodzi z krzyżem po Polsce jak i całej Europie. Najdalej był w Paryżu. Jak sam o sobie mówi: Nawróciłem się. Chcę ludziom przybliżyć Jezusa, chcę im przekazać, żeby strzegli się grzechu, że człowiek, który przesiąknie grzechem jest stracony, ale może się zawsze od niego uwolnić – czytamy w Dzienniku Elbląskim.

Pielgrzym, który wcześniej był rolnikiem chodzi ubrany w pokutną szatę, na barkach niesie drewniany krzyż, a na plecach niewielkich rozmiarów plecak, w którym jak mówi nosi ze sobą swój nocleg. Ma śpiwór, bieliznę, folię przeciwdeszczową. Dużą uwagę przywiązuje do pism ewangelizacyjnych, którymi może pomagać innym.

 — Jezus daje mi znaki. Czasem w drodze dzieją się cuda, to daje mi wiarę w sens tej pielgrzymki — mówi p. Mieczysław w Dzienniku Elbląskim.

Spotyka przyjaciół krzyża, ale są też i jego wrogowie, którzy krzyczą „do tartaku idziesz z tym drzewem?” — I takich trzeba wysłuchać — podsumowuje z uśmiechem pan Mieczysław.

Pan Mieczysław swoje pielgrzymowanie finansuje z własnej emerytury, czasem dostaje od ludzi także drobne datki i wsparcie.

- Moje ciało jest niczym, a ja tylko imieniem - bez Boga nie byłoby mnie, to niesamowite, jak wypełnia moje ciało i pozwala mu żyć – mówi pokutnik.

— Nawróciłem się. Chcę ludziom przybliżyć Jezusa, chcę im przekazać, żeby strzegli się grzechu, że człowiek, który przesiąknie grzechem jest stracony, ale może się zawsze od niego uwolnić.

— Piłem, żyłem w grzechu. Było źle. Wtedy przyszedł do mnie Pan Jezus i zrozumiałem, że tak dalej być nie może. Bóg mnie uzdrowił i poczułem się zobowiązany, by głosić ludziom Jego imię — czytamy w Dzienniku Elbląskim.

Przeczytaj także: 27-latek idzie z krzyżem przez Polskę. Modli się o nawrócenie narodu

- Pana Mieczysława z krzyżem i różańcem w ręku, ubranego niczym ksiądz Robak, zauważyłem na ulicy 31 Stycznia. Szedł od skrzyżowania w stronę starostwa. Zanim zawróciłem i zostawiłem samochód na parkingu zdążył wejść do sklepu spożywczego. Jednak wiedziałem, gdzie jest. Pod sklepem zostawił oparty o ścianę duży drewniany krzyż. – Dzień dobry – powiedziałem, gdy wyszedł z drobnymi zakupami spożywczymi – czytamy na portalu chojnice.com opis jednego ze spotykających go ludzi.

Dokąd zmierza? Kogo spotyka? – Nie wiem dokąd idę, o tym czasami decyduje ułamek chwili, jakaś rozmowa – mówi pan Mieczysław. Uważa, że w życiu nie ma nic bez sensu, że wszystko dzieje się po coś. Ludzie, których niby przypadkiem spotyka i którym pomaga, są mu przeznaczeni. Chociażby jeden z rozmówców, który pomylił wagony i zamiast do 12 przyszedł do 15. I już został, bo wciągnął się w rozmowę z panem Mieczysławem i poczuł ulgę, gdy wydusił z siebie swoje problemy.

Pan Mieczysław w miejscowościach które odwiedza szuka kościołów w których może się pomodlić. Nie narzuca się przechodniom, nie wciska nic na siłę. Czeka aż ktoś sam podejdzie, zacznie rozmowę. Dzieli się swoim świadectwem wiary, przekazuje to, co ma najcenniejsze.

 – Wiele razy poczułem, że to co robię ma sens, bo ludzie nawracali się, wracali do Kościoła po wielu latach rozłąki z Bogiem – wyznaje p. Mieczysław.

Pan Mieczysław spotkał się w ostatnich dniach z Michałem, który w te wakacje przemierza Polskę z 3m. krzyżem na plecach.

facebook.com/PanstwoBoze

Przeczytaj także: 27-latek idący z krzyżem przez całą Polskę dotarł na Giewont!
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję