Reklama

Niedziela Wrocławska

Casting Talentów Miłosierdzia

Talent ma każdy z nas. Nie wszystkie zostaną pokazane w telewizji. Zachęcamy, byś podzielił się swoim talentem miłosierdzia i przekazał 1% podatku dla podopiecznych Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. Dzięki temu możemy razem przekazać dobro najuboższym – tymi słowami i hasłem „Casting talentów” nasza Caritas zachęca w Roku Miłosierdzia do włączenia się w pomoc najbardziej potrzebującym i do przekazania 1% podatku.

Reklama

Caritas pomaga ubogim, chorym, osamotnionym, ale również sama potrzebuje pomocy. Potrzebuje przede wszystkim zaangażowania i ofiarności wielu ludzi. Jednym ze sposobów włączenia się w działalność wrocławskiej Caritas jest wspieranie programów i akcji prowadzonych na rzecz potrzebujących. W tym miesiącu można to zrobić poprzez przekazanie na Caritas 1% podatku. To nic nie kosztuje, nie stanowi obciążenia budżetu, jednak przyczynia się do tego, że ktoś głodny zostanie nakarmiony, zasmucony się uśmiechnie, chory otrzyma wsparcie. To rzeczywiście wspaniała okazja dla nas, by „zabłysnąć” talentem miłosierdzia.

Działalności Caritas Archidiecezji Wrocławskiej nie sposób przecenić i warto o niej przypomnieć zwłaszcza w Niedzielę Miłosierdzia, patronalne święto Caritas. Tylko w ubiegłym roku „Talenty” naszej Caritas to m.in.: 150 000 posiłków wydanych w jadłodajniach, 29 249 kg żywności zebranej podczas zbiórek publicznych, 94 360 podarowanych owoców i warzyw z programu Embargo, 12 432 osób skorzystało z łaźni, 4 981 osób skorzystało z magazynu odzieży, 436 pacjentów objętych opieką hospicjum domowego. Caritas organizuje także opiekę dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych w Domach Opieki i Warsztatach Terapii Zajęciowej. To również Letnia Akcja Kolonijna, czyli wakacje dla dzieci z ubogich rodzin, program „Skrzydła” i „Wyprawka dla żaczka”, pomagająca wystartować dzieciom w nowy rok szkolny. To organizacja wigilii i śniadania wielkanocnego dla samotnych i bezdomnych, prowadzone placówki dla dzieci i młodzieży: Dom Dziecka, Katolicka Szkoła Podstawowa, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy z internatem dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych intelektualnie. To setki wolontariuszy działających w Szkolnych Kołach i Parafialnych Zespołach Caritas.

– Caritas to nie tylko zbiórki żywności, rozdawana odzież czy gorące posiłki. To w pierwszym rzędzie dar miłości, wypełnienie najważniejszego przykazania, przykazania miłości. Tylko w ten sposób niesiona pomoc, która ma swoje źródło w Bogu, może przemienić ludzkie serca i być prawdziwym świadectwem naszej wiary – podkreśla Paweł Trawka, rzecznik Caritas Archidiecezji Wrocławskiej.

2016-03-30 12:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Abp Migliore: działalność Caritas Polska pokazuje najbardziej prawdziwe oblicze Kościoła

[ TEMATY ]

Caritas

BOŻENA SZTAJNER

„Instytucje, które reprezentujecie, pokazują najbardziej prawdziwe oblicze Kościoła, jakim jest dobroczynność, miłosierdzie, poświęcenie na rzecz bliźniego” – powiedział do Caritas Polska, luterańskiej Diakonii i prawosławnej Eleos abp Celestino Migliore. Nuncjusz apostolski w Polsce przemawiał do współpracujących ze sobą organizacji podczas uroczystej ekumenicznej gali w Teatrze Polskim w Warszawie z okazji jubileuszu 25-lecia reaktywowania Caritas Polska. W trakcie gali wspominano historię ćwierćwiecza działań Caritas. Zostaną także wręczone tegoroczne statuetki „Ubi Caritas” osobom wyróżnionym za wspieranie potrzebujących.

Nuncjusz apostolski w Polsce abp Celestino Migliore wyraził zadowolenie, że gala „Ubi Caritas” i wręczane podczas niej statuetki mają charakter ekumeniczny, bo chodzi przecież nie tylko o wzajemną solidarność, ale i o braterstwo w wierze”. Srebrny jubileusz Caritas Polska jest natomiast okazją do podziękowania za „cenną działalność charytatywną przez te 25 lat, a przede wszystkim za ewangelicznego ducha, który jest jej inspiracją i przekłada się na konkretne owoce”.

CZYTAJ DALEJ

107 lat temu Legion Śląski wymaszerował z Cieszyna

2021-09-21 07:14

[ TEMATY ]

historia

pl.wikipedia.org

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

Drużyna Sokoła w Dziedzicach, która w 1914 roku wstąpiła do Legionu Śląskiego

107 lat temu, 21 września, z Cieszyna wymaszerował Legion Śląski. Ponad 400 ochotników ze Śląska Cieszyńskiego dotarło do Mszany Dolnej, gdzie dołączyli do II Brygady Legionów Polskich. Pożegnanie legionistów było manifestacją polskości.

"O godzinie 1 z południa wmaszerowała na rynek przednia straż naszego oddziału. Za chwilę potem odezwała się wesoło trąbka, dając znać, że i siła główna się zbliża. Wszystkim dech w piersiach zaparło. Jeszcze chwila oczekiwania a na rynek wmaszerowały miarowym krokiem i sprawnie, w szyku bojowym, zajęły całą połać obszernego placu przed Domem Narodowym głębokie kolumny legionistów polskich (…) z bronią umajoną kwiatami. Huragan okrzyków i oklasków przywitał żołnierzy naszych" - relacjonowała wydarzenie gazeta "Robotnik Śląski".

CZYTAJ DALEJ

Bocelli: film „Fatima” zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem

2021-09-21 11:16

[ TEMATY ]

Fatima

Materiał prasowy

Światowej sławy tenor Andrea Bocelli użyczył swojego głosu w najnowszej produkcji opowiadającej o objawieniach maryjnych w Fatimie. Premierową pieśń „Gratia Plena” można usłyszeć na zakończeniu filmu pt. „Fatima”, który trafi do kin w całej Polsce już 1 października.

„Nie pierwszy raz współpracuję przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do filmu. Jednak ten projekt jest inny, ponieważ film jest bliski memu sercu i zawiera przesłanie, które zawsze starałem się przekazać moim śpiewem. Odwiedziłem to święte miejsce tylko raz, ale wywarło na mnie ogromne wrażenie, ponieważ znałem historię zdarzeń z Fatimy jeszcze z czasów dzieciństwa. Znowu się tam znalazłem tym razem śpiewając, co było dużym przeżyciem. Musimy zdać sobie sprawę, że Matka Boża przychodzi nam z pomocą. Jest przy nas, ukazuje się i przekazuje wiadomości, które powinniśmy wziąć sobie do serca” - mówił Andrea Boccelli podczas pracy nad utworem.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję