Reklama

Przed ŚDM

Modlitwa w drodze do ŚDM

Czy modlitwa może być czymś więcej niż monologiem?

Modlitwa w drodze do Światowych Dni Młodzieży to 12 tygodni modlitwy, która pozwoli lepiej poznać swoje serce, aby odnaleźć w nim głos Boga. Jest to zatem świetny sposób, aby lepiej przygotować się na ŚDM.

Zadamy 12 pytań. Aby na nie odpowiedzieć, będziesz musiał coraz uważniej słuchać swojego serca. Nie ukrywamy – to nie będzie prosta droga! Może się okazać, że będziesz musiał zanegować przekonania o sobie samym, o Bogu czy też o innych. Jednak bieg człowieka do wolności w Bogu – chociaż może trochę przerażać – nigdy nie jest samotny, towarzyszy nam przecież przyjaźń samego Chrystusa. A On jest silniejszy niż nasza słabość.

Przygotowane przez nas materiały do rozważań dostępne są na stronie oraz w aplikacji dla użytkowników systemów IOS lub Android.

Reklama

Wersja dźwiękowa dostępna jest w języku polskim, angielskim i hiszpańskim.

Tekst można ściągnąć w tych językach, a także po francusku, włosku, rosyjsku, niemiecku, ukraińsku i portugalsku – na językowych wersjach oficjalnej strony ŚDM.

Materiały zostały przygotowane we współpracy z portalem Modlitwawdrodze.pl oraz Magis2016.

Materiały: Komitet Organizacyjny Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016

2016-04-27 08:50

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Cała diecezja będzie górą Tabor

Niedziela rzeszowska 8/2015, str. 4-5

[ TEMATY ]

ŚDM w Krakowie

Ks. Tomasz Nowak

Z ks. Danielem Drozdem, koordynatorem diecezjalnym Światowych Dni Młodzieży, rozmawia ks. Tomasz Nowak

KS. TOMASZ NOWAK: – Czy diecezja rzeszowska jest przygotowana do Światowych Dni Młodzieży?

CZYTAJ DALEJ

Film dla zagubionych

Niedziela Ogólnopolska 7/2022, str. 32-33

[ TEMATY ]

film

spowiedź

Kadr z filmu

O spowiedzi powiedziano i napisano już wiele, ale takiego filmu jeszcze nie było. Czy Spowiedź Marcina Kwaśnego ma szanse zatrzymać młodych w Kościele?

Damian Krawczykowski: Dlaczego znany aktor na swój debiut reżyserski wziął temat spowiedzi?

Marcin Kwaśny: Złożyło się na to wiele czynników. Pierwszym z nich była informacja o tym, że w Polsce największa laicyzacja jest wśród młodzieży i że coraz więcej odnotowuje się akty apostazji. Drugim czynnikiem była rozmowa – zapytałem pewną młodą osobę w mojej rodzinie, dlaczego nie przystępuje do spowiedzi. W odpowiedzi usłyszałem, że nie robi tego, „bo nie ma grzechów”. Trzecim czynnikiem było to, że od kolegi dostałem scenariusz filmu właśnie o spowiedzi, ale w zupełnie innym klimacie. Pewien człowiek chodził do spowiedzi, widział jakieś straszne obrazy w kościele, jakieś diabły. Jak się wyspowiadał i wyszedł, to uśmiechały się do niego anioły. To było takie banalne. Powiedziałem wtedy, że ja się tego nie podejmę, jednak mogę napisać coś innego. Pomodliłem się do Ducha Świętego i w pół godziny napisałem aktualny scenariusz.

CZYTAJ DALEJ

Czas dla kobiet [Zaproszenie]

2022-11-28 19:58

Magdalena Pijewska/Archiwum Niedzieli

Czas kobiet dla kobiet nadchodzi. To już 10 grudnia u sióstr elżbietanek adwentowy dzień skupienia, na który są zaproszone wszystkie panie (te młodsze i starsze).

Ideę dnia skupienia zdradza na łamach „Niedzieli Wrocławskiej” s. Maria Czepiel CSSE. - Taki czas dla kobiet jest potrzebny samym paniom, ale także Kościołowi. Czas między nami kobietami, ale i z Jezusem, po to, abyśmy odkryły, jak jesteśmy piękne wewnętrznie i z pragnieniem, aby to nasze bogactwo stało się udziałem całego Kościoła - mówi s. Maria i dodaje: - Pan Bóg pragnie odnowy Kościoła, tak jak to uczynił od początku Jego istnienia, czyniąc kobiety zwiastunkami Jego Zmartwychwstania.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję