Reklama

Niedziela Częstochowska

Kiedy nie ma Boga

Film o Państwie Islamskim – „Insha Allah. Reportaż z piekła” powinien zobaczyć nie tylko każdy Polak, ale każdy Europejczyk. To niezwykły reportaż Witolda Gadowskiego, Macieja Grabysy i Michała Króla. Przedstawia rzeczywistość, która rozgrywa się na oczach świata, pokazuje okoliczności powstania i motywy działania Państwa Islamskiego. Okazuje się, że jest to organizacja stworzona przez jakąś frakcję islamską, być może gangsterską, na pewno bandycką w swoich działaniach, która wykorzystuje pewne idee islamu. To m.in. mniemanie niektórych przedstawicieli islamu, że każdy człowiek rodzi się muzułmaninem i ma nim zostać do końca. W imię takich idei członkowie ISIS dokonują zbrodni najczęściej na chrześcijanach w Iraku, Syrii, w Afryce Północnej, Pakistanie i wszędzie tam, gdzie panuje mocny napór, by islam zwyciężył.

Przedstawiony dokument ukazuje obraz wstrząsający na który składają się wypowiedzi, zdjęcia oraz filmy – świadectwa ludzi, którzy byli uczestnikami gwałtów i prześladowań. Opowiadają, jak mordowano „niewiernych” na oczach ich najbliższych, którzy ginęli od kul i noży lub byli krzyżowani.

Film przedstawia w bardzo złym świetle Europę, która wydaje się nie dostrzegać dramatu chrześcijan oraz problemów związanych z wielką falą migracji, będącą dla niej zagrożeniem. Chadecka Europa, rządzona przez partie chrześcijańskie, jest bardziej łaskawa dla muzułmanów niż dla mieszkających w niej chrześcijan, bardziej sprzyja ukrytym dżihadystom niż prześladowanym chrześcijanom.

Reklama

W tym kontekście należy dziś zobaczyć zachowanie Europy wobec reform z Polsce. W zlaicyzowanej Europie stanowimy bastion chrześcijaństwa. Europa, która utraciła kontakt z wiarą, z Ewangelią, stara się więc przeszkodzić normalności i temu wszystkiemu, co może służyć dziełu ewangelizacji. Tymczasem nie zagraża nam brak demokracji, o czym świadczą choćby słyszalne przez wszystkich głosy krytyki działań naszego rządu. W telewizji padają informacje o pracy Kościoła, organizacji katolickich – 90-procentowa społeczność katolików ma prawo do takich ważnych dla nas wszystkich informacji w mediach. Dotychczas panowała cenzura, która filtrowała wypowiedzi i publikacje. Dzisiaj mamy wolność i demokrację.

Wróćmy jednak do filmu, który daje nam obra z ISIS, zamieniającej życie mieszkańców podbitych terenów w piekło. Chrześcijanie mają tam wybór: konwersja na islam, natychmiastowy wyjazd lub życie na miejscu i haracz płacony bandytom, bez żadnych gwarancji spokoju. A wszystko to za przyzwoleniem tzw. pokojowych muzułmanów. Czy świat ocknie się z odrętwienia i położy kres bandytyzmowi, który tak gwałtownie poszerza swoje pole działania? Czy jeszcze długo będziemy patrzeć bezradnie na egzekucje naszych niewinnych braci, fale wypędzonych próbujących znaleźć bezpieczniejsze miejsce do życia na ziemi? Wydaje się, że są jakieś granice wytrzymałości i absurdu.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Aktualność VIII przykazania Bożego

Człowiek jest istotą obdarowaną wolną rolą i posługuje się rozumem. Rozum zaś służy rozpoznawaniu prawdy. Człowiek pragnie żyć prawdą, pragnie cywilizacji prawdy. Prawda jest czymś zasadniczym dla każdego człowieka. Dlatego wszystkie systemy społeczne powinny nie tylko w założeniach, ale i w realizacji opierać się na prawdzie.

CZYTAJ DALEJ

Edykt w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

2022-11-26 14:00

[ TEMATY ]

bp Tadeusz Lityński

s. Iwona Król

edykt

Kamil Krasowski

bp Tadeusz Lityński

bp Tadeusz Lityński

Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński wydał edykt, zachęcający wiernych do przekazania jakichkolwiek dokumentów, pism, zdjęć, pamiątek lub wiadomości dotyczących Siostry M. Iwony Król. Publikujemy pełny tekst dokumentu.

Edykt Bpa Tadeusza Lityńskiego w sprawie beatyfikacji Siostry M. Iwony Król

CZYTAJ DALEJ

MŚ 2022 - Polska - Arabia Saudyjska 2:0

2022-11-26 16:11

[ TEMATY ]

sport

piłka nożna

PAP/EPA/Ronald Wittek

W porównaniu ze zremisowanym we wtorek 0:0 spotkaniem z Meksykiem w pierwszym składzie trener Czesław Michniewicz nie wystawił Jakuba Kamińskiego, Sebastiana Szymańskiego i Nicoli Zalewskiego. W ich miejsce wybiegli Arkadiusz Milik, Przemysław Frankowski i Krystian Bielik (cała trójka weszła z ławki rezerwowych w inauguracyjnym spotkaniu).

Po raz 136. w reprezentacji wystąpił jej kapitan Robert Lewandowski, a po raz 101. - Kamil Glik. Natomiast dla Grzegorza Krychowiaka był to 96. mecz w kadrze narodowej.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję