Reklama

Niedziela Świdnicka

Wspierają hospicjum

Rozstrzygnięty został II Konkurs Plastyczny „Anioł Hospicjum” dla uczniów szkół organizowany przez wałbrzyski oddział Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, które jest stowarzyszeniem prowadzącym Hospicjum Stacjonarne im. Jana Pawła II w Wałbrzychu przy ul. Krasińskiego

Niedziela świdnicka 18/2016, str. 8

[ TEMATY ]

konkurs

Ryszard Wyszyński

Laureaci konkursu

Laureaci konkursu

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom tego konkursu miało miejsce 6 kwietnia w siedzibie hospicjum – szczególnego, bo żywego pomnika ku czci polskiego papieża. Konkurs, co warto podkreślić, był adresowany do uczniów szkół wszystkich rodzajów z rejonu wałbrzyskiego. Podobnie jak w roku poprzednim cieszył się dużym zainteresowaniem szkół. Na jego drugą edycję napłynęły 84 prace, których oceną zajmowało się konkursowe jury w składzie: Agnieszka Hundert-Wawrzyniak, przewodnicząca, artysta projektantka wnętrz, Renata Wierzbicka, prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej, Oddziału w Wałbrzychu oraz wiceprezes Zarządu PTOP Marek Karolczak. W konkursie wygrali, zajmując równorzędne pierwsze miejsca: Aleksandra Gołdyn – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Agata Oleksy – Zespół Szkół nr 1, Justyna Boroch – Publiczne Gimnazjum Specjalne nr 10, Amelia Skwira – Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi, Agata Popiołek – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15, Agnieszka Parzonka – PSP nr 2. Przyznano też dziewięć wyróżnień. Ogłoszenia wyników konkursu i wręczenia nagród laureatom oraz osobom wyróżnionym, co odbyło się w obecności przedstawicieli szkół, których uczniowie brali w nim udział, dokonała prezes PTOP Renata Wierzbicka. Zwycięzcy konkursu otrzymali w nagrodę tablety ufundowane przez sponsorów. Przygotowano też nagrody dla wszystkich wyróżnionych w konkursie, a pozostali uczestnicy otrzymali podziękowania.

– Zaskoczył nas bardzo wysoki poziom artystyczny prac dostarczonych na nasz konkurs – mówiła przewodnicząca jury – Agnieszka Hundert-Wawrzyniak. – Prace były bardzo kolorowe i różnorodne – pod względem zastosowanych technik malarskich, jak też sposobu ujęcia tematu. Spośród nich na pewno na uwagę zasługują prace zrobione w trudnej technice linotypu, które były nowością w porównaniu do roku poprzedniego – podkreśliła.

Reklama

Z wielkiego zainteresowania konkursem w szkołach i wysokiego jego poziomu cieszyła się również prezes PTOP Renata Wierzbicka. – Należy to już do naszej tradycji, że nagrodzone w konkursie prace są wystawiane na licytacjach, z których dochód w całości wspiera działalność Hospicjum Stacjonarnego im. Jana Pawła II – informowała. – Tak też było podczas naszego dorocznego wielkiego Charytatywnego Balu, który odbył się 9 kwietnia. Ponieważ prac tych mamy dużo i wszystkie zasługują, moim zdaniem, na uwagę, bo są bardzo kolorowe i radosne, będzie je można zobaczyć na co dzień w hospicjum stacjonarnym. Ozdobią w nim korytarze i sale chorych, a spora część będzie też wystawiana na naszych kolejnych aukcjach, z których dochód zawsze zasila konto hospicjum. Dziękujemy uczniom i szkołom za tegoroczny udział w konkursie i zachęcamy, by pamiętali o nim też za rok – podkreślała prezes stowarzyszenia prowadzącego hospicjum.

Warto przypomnieć, że uczniowie szkół z całego powiatu w różnych formach wspierają hospicjum; są wolontariuszami odwiedzającymi chorych, pomagają też w propagowaniu hospicyjnej idei poprzez swój udział w organizowanych kwestach, np. podczas dorocznej papieskiej Mszy św. na stadionie, sadzą wiosenne kwiaty przy hospicjum i na Polach Nadziei w kilku miejscowościach powiatu.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

XXI Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej – etap diecezjalny

[ TEMATY ]

konkurs

Jarosław Podkowa

W Archidiecezji Lubelskiej etap diecezjalny XXI OKWB odbył się w Metropolitalnym Seminarium Duchownym w Lublinie. Wzięło w nim udział 158 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Konkursowe zmagania rozpoczęto modlitwą oraz słowem ks. dr Krzysztofa Kwiatkowskiego, Kanclerza Kurii oraz p. Dawida Kosteckiego, Asystenta Wojewody Lubelskiego reprezentujących Patronów Honorowych Konkursu. Następnie uczniowie przystąpili do rozwiązywania testu. Po jego zakończeniu została odprawiona Eucharystia w intencji uczestników i organizatorów Konkursu, której przewodniczył jej ks. dr Krzysztof Stola, asystent kościelny Oddziału Okręgowego.

CZYTAJ DALEJ

Papież Franciszek: aborcja jest zbrodnią

2022-11-28 17:27

[ TEMATY ]

aborcja

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Aborcja jest zbrodnią; czy słuszne jest wynajęcie płatnego zabójcy, by rozwiązać problem? - oświadczył papież Franciszek w wywiadzie dla pisma "America", wydawanego przez jezuitów w USA. Dodał też, że Kościół nie może czynić z aborcji kwestii "politycznej" i musi zachować podejście duszpasterskie.

Podczas rozmowy papież odniósł się do kwestii aborcji, która - jak podkreślono w zadanym mu pytaniu - jest w USA mocno upolityczniona.

CZYTAJ DALEJ

"Polityczna fujara". Ostre słowa na konferencji Zbigniewa Ziobry

2022-11-28 17:36

[ TEMATY ]

Zbigniew Ziobro

Ministerstwo Sprawiedliwości

Zbigniew Ziobro

Zbigniew Ziobro

Należy przeanalizować związki polskich polityków z Putinem, Gazpromem oraz promowaniem polityki energetycznej, która służyła interesom Moskwy i Berlina; warto się dowiedzieć jakimi kryteriami kierował się Donald Tusk nabijając kabzę Putinowi - powiedział szef MS Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości, szef Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro był pytany w poniedziałek o zapowiedź premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego dotyczącą powołania komisji ds. zbadania polityki energetycznej polskiego rządu w latach 2007-2022. Został też zapytany o propozycję SP, która chce powołania komisji śledczej ws. polityki energetycznej Polski od 2007 do 2022 r., ze szczególnym uwzględnieniem okresu od 16 listopada 2007 r. do 22 września 2014 r., czyli czasów rządów PO.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję