Reklama

Głos z Torunia

Realizują L4

L4 to nie tylko druk dokumentacji medycznej, lecz także nazwa projektu realizowanego w ramach Światowych Dni Młodzieży 2016 zachęcającego osoby chore oraz starsze do modlitewnego wsparcia młodych, którzy spotkają się w lipcu z papieżem Franciszkiem oraz młodzieżą całego świata w ramach ŚDM.

Młodzi z parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Grucie wraz z opiekunem ks. Kamilem Pańkowcem z zaangażowaniem rozpoczęli realizację tego programu. Podczas wizyt duszpasterskich młodzież towarzyszyła kapłanowi, opowiadała starszym parafianom o idei ŚDM i prosiła o wsparcie modlitewne. – Modlitwa ma wielką moc: umacnia, przybliża do Boga, ale również jednoczy z drugim człowiekiem i dlatego o nią prosimy – podkreślają Kinga Panek i Karolina Nasieniewska, wolontariuszki z Gruty. – Chcemy również towarzyszyć chorym osobom i podarować im cząstkę swojego czasu. Za ich gościnność, zrozumienie i modlitwę z serca dziękujemy – dodają.

13 kwietnia wspomniana młodzież z duszpasterzem przeprowadziła kolejną akcję z projektu L4. Tym razem przedpołudnie spędzili w Gminnym Ośrodku Zdrowia w Grucie. Tam informowali pacjentów o idei programu. Zachęcali ich do przystąpienia do projektu, czyli wsparcia modlitewnego oraz ofiarowania swojego cierpienia w intencji ŚDM. Osoby chętne otrzymywały tekst modlitwy za ŚDM i deklarację uczestnictwa, która umożliwi umieszczenie ich danych w księdze modlitw, a ta z kolei zostanie złożona na ręce papieża Franciszka podczas jego pobytu w Krakowie.

– Dziękujemy pielęgniarce Wiesławie Szlas za pomoc w akcji – mówią wolontariuszki Natalia Zwolińska i Justyna Marczuk. Podkreślają, że to doświadczenie było okazją do zaobserwowania trudnej i odpowiedzialnej pracy, nacechowanej miłosierdziem względem potrzebujących.

2016-04-28 10:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Dec spotkał się z wolontariuszami ŚDM

Wasz entuzjazm zaraża i zachęca do poświęcenia i gotowości dla jak najlepszego przygotowania się w naszej diecezji do Światowych Dni Młodzieży. Liczę na waszą pomoc i mocno wierzę, że ci, których będziemy gościć w naszej diecezji, pogłębią swoją wieź z Chrystusem poprzez wasze świadectwo życia” – powiedział do wolontariuszy ŚDM bp Ignacy Dec. 30 czerwca 2015 r. odbyło się spotkanie wolontariuszy ŚDM z bp. Ignacym Decem w auli Świdnickiej Kurii Biskupiej.

CZYTAJ DALEJ

Łask: Niezwykły dar Arcybiskupa Seniora

2022-11-29 14:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Piotr Drzewiecki

Arcybiskup Senior Władysław Ziółek na ręce burmistrza Łasku Gabriela Szkudlarka przekazał dar dla miasta – obraz przedstawiający kolegiatę – główny obiekt sakralny w mieście i największy skarb ziemi łaskiej.

CZYTAJ DALEJ

Czym jest Kościół?

2022-11-29 17:36

[ TEMATY ]

Kościół

Karol Porwich/Niedziela

W pierwszą niedzielę Adwentu, 27 listopada 2022 r. w Kościele rozpoczął się nowy rok duszpasterski pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”.

Tematem przewodnim jest refleksja nad Kościołem i jego misją oraz umocnienie wiary w Kościół jako wspólnotę wierzących kroczących razem do domu Ojca. Program skierowany jest nie tylko do duszpasterzy, ale również bezpośrednio do wiernych. Jego realizacja zakończy się w niedzielę Chrystusa Króla, 26 listopada 2023 r.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję