Reklama

Aspekty

Caritas

Kurs na opiekuna

Niedziela zielonogórsko-gorzowska 19/2016, str. 2

[ TEMATY ]

Caritas

kurs

Anita Łukowiak

Kursanci uczą się m.in. toalety chorego w łóżku, rehabilitacji

Kursanci uczą się m.in. toalety chorego w łóżku, rehabilitacji

Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej organizuje kurs na opiekuna osób starszych, chorych, niesamodzielnych i zależnych. Kurs ma na celu przekazanie wiedzy i umiejętności w zakresie opieki nad osobami potrzebującymi osobom niezwiązanym zawodowo z działalnością opiekuńczą.

– Prowadzimy kursy i szkolimy opiekunów od 2012 r. Przez 3 lata przeszkolonych zostało 128 osób. Kurs składał się z teorii, ćwiczeń i praktyk w domu osób przez nas wskazanych, do których kierowaliśmy wolontariuszy. Po ukończeniu kursu część osób nadal kontynuuje przyjaźnie czy wciąż odwiedza swoją podopieczną osobę, a część osób dzięki takim kursom znalazła pracę – mówi Anita Łukowiak ze Stacji Opieki Caritas w Gorzowie, koordynator akcji. – Udział w kursie może wziąć każdy, kto ma ukończone 18 lat i wyraża akces do późniejszej pracy w wolontariacie na rzecz osób zależnych – dodaje. Rozpoczęcie kursu jest planowane na czerwiec br. w Gorzowie lub Zielonej Górze. Szczegóły: Anita Łukowiak, tel. 600-987-748.

2016-05-05 11:24

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Warszawa: konferencja na 25-lecie Caritas Polska

[ TEMATY ]

Caritas

konferencja

Caritas

"Rodzina troską Caritas" - to tytuł konferencji, zorganizowanej 9 października w 25-lecie wznowienia działalności tej największej organizacji charytatywnej w Polsce. Do Warszawy przyjechali goście z Watykanu, Syrii i Libanu, gdyż pomoc uchodźcom była ważnym wątkiem konferencji.

Wśród prelegentów znaleźli się ks. prałat Giampietro Dal Toso, sekretarz Rady Papieskiej "Cor Unum", Michel Roy, Sekretarz Generalny Caritas Internationalis, ks. prof. Mieczysław Ozorowski, dziekan Wydziału Studiów nad Rodziną UKSW, b. rzeczniczka praw obywatelskich prof. Irena Lipowicz, dyrektorzy syryjskiego i libańskiego Caritasu: Pascal al-Kateb i ks. Paul Karam. Gości powitał dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

CZYTAJ DALEJ

Ks. prof. Dariusz Oko skazany

2021-07-26 14:39

Sławomir Puciato

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. dr hab. Dariusz Oko

Ks. prof. Dariusz Oko został skazany wyrokiem nakazowym na grzywnę w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego artykułu w naukowym czasopiśmie „Thelogisches”.

Wyrokiem nakazowym sądu w Kolonii ks. prof. Dariusz Oko został skazany na karę grzywny w wysokości 4 800 euro za „podżeganie do nienawiści” w ramach opublikowanego w naukowym czasopiśmie „Thelogisches” artykułu opisującego zjawisko wewnątrzkościelnej zorganizowanej grupy przestępczej, działającej na szkodę nieletnich oraz wykorzystującej zależnych od niej kleryków. Grupa połączona była homoseksualnymi praktykami i wzajemnym wsparciem swoich członków. Drugim skazanym jest dziewięćdziesięcioletni niemiecki teolog ks. prof. Johannes Stöhr, redaktor naczelny „Thelogisches”.

CZYTAJ DALEJ

W Bielawie wzniesiono popiersie kard. Stefana Wyszyńskiego

2021-07-27 19:12

[ TEMATY ]

kard. Stefan Wyszyński

pomnik

Bielawa

archiwum prywatne

Ks. Daniel Marcinkiewicz z pomocnikami, po zakończeniu prac przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Ks. Daniel Marcinkiewicz z pomocnikami, po zakończeniu prac przy pomniku kard. Wyszyńskiego

Rozpoczęło się od okolicznościowej tablicy w kościele, później był parafialny skwer, a teraz przyszedł czas na pomnik. Swego rodzaju tryptyk poświęcony Stefanowi kard. Wyszyńskiemu znajduje się w Bielawie.

Z inicjatywy ks. prał. dr Stanisława Chomiaka, proboszcza parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie, w ostatnich dniach dopełniono pewnej całości związanej z upamiętnieniem Prymasa Tysiąclecia. Tym dopełnieniem jest blisko dwumetrowy, cokół na którym ustawiono popiersie Sługi Bożego, którego beatyfikacja odbędzie się 12 września br. w Warszawie.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję