Reklama

Niedziela Zamojsko - Lubaczowska

Z pieśnią na ustach do serca Matki

Łukawiec to miejsce, gdzie od 2000 r. z inicjatywy śp. ks. Roberta Cencory odbywają się w maju Regionalne Przeglądy Pieśni Maryjnych pod hasłem: „Z pieśnią na ustach do serca Matki”.

Reklama

Tegoroczny przegląd odbył się w niedzielne popołudnie i wieczór 8 maja. Poprzedzony został Mszą św. w intencji jego uczestników i organizatorów. – Nie ma ludzi, którzy by nie chcieli w miesiącu maju uwielbiać Maryi. Młodzież, nie tylko naszej szkoły, zafascynowana jest pieśnią maryjną. To dobry znak, że przez uczestnictwo w tym przeglądzie chce uwielbiać Matkę Bożą – powiedział podczas otwarcia tegorocznej edycji przeglądu pieśni maryjnej ks. Janusz Sokołowski, proboszcz łukawieckiej parafii.

Po modlitwie konferansjer, którym już drugi rok jest wikariusz konkatedralnej parafii z Lubaczowa ks. Rafał Sarzyński, zapowiedział występ solistki Marty Rawskiej z Opaki, laureatki konkursu „Wygraj sukces” i członkini kapeli „Szpaki”. Zapoczątkowała przegląd pieśnią „Obudź mnie do wiary, Matko”. Po niej wystąpił stały bywalec tego przeglądu, zespół „Słoneczne Promyki” z Domu Opieki Społecznej w Wielkich Oczach. W sumie wystąpiło 17 solistów i zespołów, a wszyscy wykonali po trzy pieśni, z czego przynajmniej dwie maryjne, trzecia religijna mogła dotyczyć innej problematyki. Warto odnotować występ debiutującego zespołu śpiewaczego z parafii z Lublińca Starego, który powstał w 2015 r., oraz zespołu „Sokołowianki” z Sieniawy z diecezji przemyskiej, a także powrót solistki z Lubyczy Królewskiej. – Ten festiwal zapoczątkowany przez ks. Roberta, którego wspierałem, jest jedynym w powiecie o treściach maryjnych. Pierwszy odbył się przy zabytkowym kościółku. W Łukawcu jest wdzięczna publiczność, dla której warto śpiewać, jak się okazuje, nie tylko po polsku, ale i po angielsku – powiedział starosta lubaczowski Józef Michalik.

Gościem wieczoru był dziecięcy zespół „Horynieckie Aniołki”. Powstał we wrześniu 2008 r. przy kościele zdrojowym pw. bł. Jakuba Strzemię z inicjatywy o. Bogdana Kłóski. Ten liczący ok. 50 osób zespół chóralno-intrumentalny uświetnia swoim śpiewem i muzyką nie tylko liturgię niedzielnych Mszy św. dla dzieci i młodzieży, ale koncertuje w różnych miejscowościach. Swoimi piosenkami opowiada, że warto żyć i kochać Pana Jezusa i Jego Matkę. Organizatorami przeglądu byli: Parafia pw. Objawienia Pańskiego, Zespół Szkół Publicznych i jego Rada Rodziców, Sołtys, Strażacy OSP w Łukawcu, Starosta Lubaczowski i Wójt Gminy Wielkie Oczy. Przegląd zakończył się Apelem Jasnogórskim.

2016-05-24 13:23

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ależ zDolny ten Grzegorz!

[ TEMATY ]

konkurs

UM Świebodzice

Grzegorz Kaczmarek, uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 im. Nauczycieli Tajnego Nauczania w Świebodzicach, jest jednym z najzdolniejszych młodych ludzi w naszym mieście. Zdobył tytuł laureata konkursu wojewódzkiego „zDolny Ślązaczek”, pokonując kolegów z całego regionu.

CZYTAJ DALEJ

Argentyna: 86-letni kardynał zakażony koronawirusem

2021-07-30 18:10

[ TEMATY ]

kardynał

Argentyna

koronawirus

Wikipedia

Argentyński kardynał Luis Villalba

Argentyński kardynał Luis Villalba

Argentyński kardynał Luis Villalba jest zakażony koronawirusem. 86-letni hierarcha był w latach 1999-2011 arcybiskupem metropolitą Tucumán.

Tamtejsza archidiecezja poinformowała, że kardynał poddał się testowi wykrywającemu obecność koronawirusa. Test dał wynik pozytywny, także u jego siostry Clelii. Sędziwy hierarcha czuje się dobrze, poddał się domowej samoizolacji, jego stan nie wymaga podawania tlenu.

CZYTAJ DALEJ

Portugalia/Hiszpania: media przypominają o akcie męczeństwa o. Kolbego

2021-07-30 20:40

[ TEMATY ]

Hiszpania

Portugalia

o. Maksymilian Kolbe

Mat.prasowy

Portugalskie i hiszpańskie media katolickie przypominają o 80. rocznicy ofiarowania przez o. Maksymiliana Marię Kolbego swego życia za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, skazanego na karę śmierci w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.

Odnotowują, że polski franciszkanin stał się jednym z największych świętych XX wieku poprzez ofiarę ze swojego życia. Przypominają, że od czasu pontyfikatu św. Jana Pawła II cela śmierci w bloku 11, w której 14 sierpnia 1941 r. o. Kolbe został zabity zastrzykiem fenolu, była odwiedzana przez następców pochodzącego z Polski papieża: Benedykta XVI oraz Franciszka.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję