Reklama

„Niedziela” ze statuetką SacroExpo

SacroExpo to największe targi branży sakralnej w Europie Środkowo-Wschodniej. W tym roku swoje stoiska prezentowało 290 wystawców

Gości odwiedzających wystawę zauroczyły gigantyczny, czterotonowy dzwon Sanctus Matheus, bogata oferta znacznie skromniejszych szat liturgicznych i elementów wyposażenia świątyń oraz coraz bardziej profesjonalne systemy ich nagłaśniania. Podczas targów przyznawany jest m.in. medal Papieskiej Rady ds. Kultury „Per Artem ad Deum” za łączenie wiary i kultury. W tym roku nagrodę otrzymał bp Paul Iby z Eisenstadt w Austrii. Targami zawsze zainteresowany jest gospodarz miejsca – biskup kielecki Jan Piotrowski.

Wśród laureatów nagród i wyróżnień przyznawanych podczas tegorocznych targów SacroExpo w Kielcach znalazł się Tygodnik Katolicki „Niedziela” z okazji 90-lecia istnienia. – Ta nagroda to gest uznania ze strony organizatorów dla naszej pracy – mówi redaktor naczelna „Niedzieli” Lidia Dudkiewicz. – To dla nas bardzo ważne. W targach uczestniczymy od początku jako wystawca i patron medialny. A w tym roku była już 17. edycja SacroExpo. Z roku na rok obserwujemy coraz większą liczbę wystawców, ale przede wszystkim poszerzające się grono odwiedzających, zwłaszcza księży. Ich obecność, szczególnie tych z dalekich diecezji, uświadamia, że targi odpowiadają na potrzeby duszpasterskie. Cieszymy się, że i my możemy w nich uczestniczyć.

W tym roku obok nowości wydawniczych „Niedziela” prezentowała „Moje Pismo Tęcza” – dwumiesięcznik dla dzieci od 4. roku życia, który od kilku miesięcy ukazuje się w nowej odsłonie. Z pismem tym współpracuje regularnie bp Antoni Długosz – przyjaciel dzieci i ich doskonały duszpasterz. „Tęcza” jest znakomitą pomocą katechetyczną dla duszpasterzy. Odwiedzający mogli też obejrzeć film pt. „My wszyscy z Niego”, będący zapisem świadectw najbliższych przyjaciół św. Jana Pawła II o jego świętości. Wypowiedzi zebrał ks. inf. Ireneusz Skubiś. Film wyprodukowała redakcja „Niedzieli” w dwóch wersjach językowych – polskiej i angielskiej.

Reklama

– Targi stanowią wyjątkową możliwość spotkań z ludźmi, którzy są przyjaciółmi i czytelnikami „Niedzieli”. To doskonała okazja, by podziękować im za przychylność dla naszego pisma. A nie ukrywam, że te spotkania i nawiązane kontakty są bardzo ważne w naszej dalszej pracy – przyznaje Andrzej Kalasiński z działu marketingu „Niedzieli”.

Targom każdego roku towarzyszą też konferencje oraz warsztaty, m.in. adresowane do redaktorów pism parafialnych.

2016-06-29 08:12

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Prezydent Andrzej Duda z nagrodą od Rycerzy Kolumba

2022-12-03 08:36

[ TEMATY ]

prezydent

Rycerze Kolumba

Andrzej Duda

Rycerze Kolumba

Pan Prezydent Andrzej Duda przyjął w Pałacu Prezydenckim Patricka Kelly’ego, Najwyższego Rycerza, przywódcę międzynarodowej wspólnoty Rycerzy Kolumba. W trakcie spotkania odebrał z rąk Patricka Kelly’ego symboliczne wyróżnienie – Nagrodę Caritas, przyznaną jako wyraz uznania dla całego społeczeństwa polskiego za bezinteresowną postawę wobec potrzebujących i poszkodowanych przez wojnę w Ukrainie.

Nagroda Caritas to odznaczenie, jakim Rycerze wyróżniają tych, którzy w sposób szczególny realizują najważniejszą Zasadę Zakonu – Miłosierdzie – w służbie i poświęceniu dla innych. Po raz pierwszy w historii Nagroda została wręczona jako uhonorowanie dla Głowy Państwa i zarazem całego narodu.

CZYTAJ DALEJ

Jutro XXIII Dzień modlitwy i Pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

2022-12-03 10:43

[ TEMATY ]

Pomoc Kościołowi na Wschodzie

Adobe.Stock

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

Średniowieczna wizja nowego Jeruzalem (miniatura z Apokalipsy bamberskiej)

W II niedzielę Adwentu 4 grudnia przypada Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, któremu w tym roku towarzyszy hasło: „Posłani w pokoju Chrystusa”. W akcji wspierania Kościoła za naszą wschodnią granicą aktywnie, od przeszło 30 lat, uczestniczy Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, działający przy Konferencji Episkopatu Polski.

Celem Dnia modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, który po raz 23. będzie obchodzony w Kościele w II niedzielę Adwentu, jest duchowe i materialne wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej i Azji Środkowej, czyli na Białorusi, Litwie, Łotwie i Estonii, w Ukrainie w Mołdawii, Rosji, Armenii, Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie oraz w Tadżykistanie, Kirgizji i Uzbekistanie.

CZYTAJ DALEJ

Kto otrzyma nagrodę Patrioty Roku?

2022-12-03 15:03

[ TEMATY ]

nagroda

Biały Kruk

Biały Kruk

W historycznej Sali „Sokół” w Krakowie trwa obecnie VIII Dzień Patrioty, czyli spotkanie z najważniejszymi twórcami polskiego życia kulturalnego, literackiego, społecznego i religijnego. Organizatorem jest wydawnictwo Biały Kruk, zaś punktem kulminacyjnym będzie wręczenie nagrody „Patriota Roku im. Kazimierza Odnowiciela”.

Program spotkania:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję