Reklama

Niedziela Lubelska

Pielgrzymka na Jasną Górę

Gdy w naszej diecezji trwają jeszcze spotkania z uczestnikami Światowych Dni Młodzieży, a tysiące młodych ludzi czyni ostatnie przygotowania do wyjazdu na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie, wiele osób zaczyna odliczanie przed pieszą pielgrzymką do Częstochowy

Zapisy na 38. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę przyjmowane są we wszystkich parafiach do niedzieli 24 lipca. Od poniedziałku 25 lipca ci, którzy będą chcieli wziąć udział w sierpniowych rekolekcjach w drodze, mogą zapisać się w sekretariacie działającym tradycyjnie przed archikatedrą lubelską. W tym roku pielgrzymce towarzyszyło będzie hasło: „Miłosierni jak Ojciec”. Główną intencją będzie dziękczynienie za Światowe Dni Młodzieży oraz prośba o trwałe owoce spotkań z papieżem Franciszkiem. Zachęcając do udziału w wędrówce do tronu Pani Jasnogórskiej, abp Stanisław Budzik podkreśla, że oprócz osobistych intencji pielgrzymi będą dziękować za dar spotkania młodych z całego świata z Ojcem Świętym w Krakowie. Konferencje w czasie rekolekcji wygłosi Jakub Kornacki, aktor teatralny i telewizyjny. Organizatorem pielgrzymki jest Duszpasterstwo Pielgrzymka Archidiecezji Lubelskiej, przewodnikiem ks. Mirosław Ładniak, a partnerem – Tygodnik Katolicki „Niedziela”, który w tym roku świętuje jubileusz 90-lecia istnienia.

Pielgrzymka jest aktem religijnym o charakterze pokutnym. Rekolekcje w drodze cechuje duch modlitwy, miłości chrześcijańskiej, mężne znoszenie trudów i przestrzeganie porządku. – To wydarzenie mobilizuje tych, którzy chcą przeżyć szczególne rekolekcje w drodze, gdzie można połączyć trudy marszu z radością wspólnoty i modlitwy – wyjaśnia Ksiądz Arcybiskup. Wyjście z Lublina zaplanowano 3 sierpnia po Mszy św. o godz. 8.30; 1 sierpnia wyruszy grupa chełmska, a 2 sierpnia – grupa krasnostawska. Pielgrzymka liczy w sumie 19 grup. Wędrówka potrwa 12 dni; pątnicy mają do przejścia ok. 320 km. Do Częstochowy dotrą 14 sierpnia.

Koszt udziału w pielgrzymce wynosi 75 zł. Z opłat zwolnieni są wszyscy uczestnicy Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Osoby znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej mogą – podobnie jak w latach ubiegłych – skorzystać z funduszu solidarnościowego „Idę z Tobą”. Ofiary na fundusz będą przyjmowane w sekretariacie pielgrzymki. Więcej informacji na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

2016-07-21 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Dom odnaleziony przy Matce

Niedziela lubelska 21/2019, str. 6-7

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka

Anna Gromadzka

Prawie wszyscy uczestnicy pielgrzymki po raz pierwszy w życiu byli w Częstochowie

Prawie wszyscy uczestnicy pielgrzymki po raz pierwszy w życiu byli w Częstochowie

11 maja największe grupy pielgrzymkowe na Jasnej Górze stanowili krótkofalowcy, studenci, bankowcy i kierowcy. Dołączyli do nich bezdomni z Lublina, uczestnicy pierwszej, historycznej pielgrzymki do Matki Bożej Częstochowskiej. Dzień spędzony przed Czarną Madonną dostarczył wielu głębokich i wyjątkowych przeżyć.

CZYTAJ DALEJ

Lasy Państwowe odpierają zarzuty posłanek KO dot. konkursu "Drewno jest z lasu"

2022-12-06 18:35

[ TEMATY ]

Lasy Państwowe

Adobe Stock

Konkurs „Drewno jest z lasu” służy wyłącznie promocji drewna jako naturalnego surowca, był otwarty dla wszystkich i miał obiektywne kryteria - brzmi wtorkowe oświadczenie Lasów Państwowych. Wcześniej posłanki KO poinformowały o zawiadomieniu prokuratury w związku z tym konkursem.

"Lasy Państwowe od zawsze, na różne sposoby, wspierają lokalne społeczności w całej Polsce, m.in. organizując konkursy. Lasy Państwowe protestują przeciwko próbom upolitycznienia społecznej działalności leśników, a zwłaszcza podawania nieprawdziwych informacji, które mają celowo wprowadzać w błąd opinię publiczną" - brzmi oświadczenie LP, opublikowane na stronie Lasów.

CZYTAJ DALEJ

Łódź: Premiera filmu o dzieciach z Przemysłowej

2022-12-07 15:00

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

Muzeum Dzieci Polskich

- Po latach niepamięci, dziś, oddajemy im głos. Dziś przemawiają dzieci z obozu przy ul. Przemysłowej – powiedział Ireneusz Maj, dyrektor Muzeum Dzieci Polskich – ofiar totalitaryzmu i producent projektu filmowego o niemieckim obozie koncentracyjnym.    

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję