Reklama

Matka Boża Fatimska w szpitalnej kaplicy

Niedziela częstochowska 10/2003

Ks. Wacław Kuflewski i ofiarodawczyni figury Matki Bożej Fatimskiej s. Humilianna

Ks. Wacław Kuflewski i ofiarodawczyni figury Matki Bożej Fatimskiej s. Humilianna

11 września 1992 r. s. Humilianna Załęcka, honoratka z Częstochowy, przywiozła z Fatimy figurkę Matki Bożej. Pielgrzymkę do Fatimy odbyła s. Humilianna w intencji powrotu do zdrowia, gdyż od dłuższego czasu mocno niedomagała. Po serii 80 zastrzyków, które przyjęła, postanowiła, że musi porosić o dar uzdrowienia Matkę Bożą z Fatimy.
Tak się też stało. Po powrocie do Polski okazało się, że stan jej zdrowia bardzo się poprawił. S. Humilianna nie miała wątpliwości, że zawdzięcza to Fatimskiej Matce Bożej. Radością podzieliła się ze swoim lekarzem, dr. Korzekwą, ordynatorem oddziału chirurgii ogólnej i naczyń Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Najświętszej Maryi Panny. Obdarowała go również pamiątką z pielgrzymki, o którą sam poprosił przed wyjazdem. Była nią figura Matki Bożej Fatimskiej.
Fatimska figura Matki Bożej została umieszczona na oddziale dr. Korzekwy. Był to czas ciągłej rozbudowy szpitala, figurę postanowiono więc zdeponować w pokoju posługującej w szpitalu s. Wacławy Karwowskiej. Tam przebywała do czasu, kiedy dr Jarosław Miszczuk przypomniał ks. Wacławowi Kuflewskiemu, kapelanowi szpitala, o jej istnieniu. Ksiądz Kapelan postanowił umieścić figurę Matki Bożej Fatimskiej w najbardziej godnym miejscu - szpitalnej kaplicy.
Dniem odpowiednim na tę uroczystość wydała się Księdzu sobota tuż przed Światowym Dniem Chorego. I tak 8 lutego w czasie Mszy św. o godz. 9.30 ks. Wacław Kuflewski dokonał poświęcenia figury Matki Bożej z Fatimy.
S. Humilianna obecna na Eucharystii stwierdziła, że spełniło się jej ciche marzenie, aby wszyscy chorzy mogli składać swe błagalne i dziękczynne modlitwy u stóp Matki Bożej Fatimskiej, która dla niej samej wyprosiła u Pana łaskę zdrowia. Na Mszy św. obecny był też dr Piotr Korzekwa z małżonką, dr Wanda Terlecka, ordynator oddziału szybkiej diagnostyki płuc, pielęgniarki, siostry honoratki i grupa pacjentów.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Jak będzie w Niebie? Poznaj kilka niezwykłych wizji od św. Faustyny!

2021-09-13 08:44

[ TEMATY ]

duchowość

niebo

św. Faustyna

Mazur/episkopat.pl

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Cela s. Faustyny Kowalskiej

Każdy z nas przynajmniej kilka razy zastanawiał się „jak tam będzie?”. Czy Niebo to miejsce czy stan? Czy w Niebie może być nudno? Czy można być tam szczęśliwym będąc z dala od bliskich na Ziemi? Przekonajmy się! Oto kilka cytatów św. Faustyny mówiących o wizji Nieba.

„Dziś w duchu byłam w niebie i oglądałam te niepojęte piękności i szczęście, jakie nas czeka po śmierci. Widziałam, jak wszystkie stworzenia oddają cześć i chwałę nieustannie Bogu; widziałam, jak wielkie jest szczęście w Bogu, które się rozlewa na wszystkie stworzenia, uszczęśliwiając je, i wraca do Źródła wszelka chwała i cześć z uszczęśliwienia, i wchodzą w głębie Boże, kontemplują życie wewnętrzne Boga – Ojca, Syna i Ducha Św., którego nigdy ani pojmą, ani zgłębią” (Dz. 777)

CZYTAJ DALEJ

Dożynki Prezydenckie 2021

2021-09-19 17:04

prezydent.pl

Na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego odbyły się Dożynki Prezydenckie z udziałem Andrzeja Dudy i Agaty Kornhauser-Dudy.

– Wszystkie branże polskiego rolnictwa muszą być w sposób równy zadbane. Obiecuję wszystkim polskim rolnikom, że będę o te sprawy dbał, że będę stał na straży polskiego rolnictwa, jego dobra, jego interesów, tego wszystkiego, co istotne – mówił Prezydent RP podczas uroczystości.

CZYTAJ DALEJ

Od niewolnika do dziecka

2021-09-20 08:29

Norbert Polak

    Na placu św. Jana Pawła II u cystersów w Krakowie-Mogile 19 września została odprawiona Msza św. z okazji trwającego tam odpustu związanego ze świętem Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Homilię wygłosił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Podkreślił, jak wielka różnica zachodzi między niewolnictwem i wyzwoleniem w ludzkim rozumieniu a wolnością, którą obdarza Chrystus: - Mam dla Ciebie jeszcze jedną propozycję. Przyjdź do mojego domu i korzystaj ze wszystkiego, co posiadam, ponieważ chcę Cię uczynić moim dzieckiem. Czy chcesz, abym był dla ciebie Ojcem? (...) To, co się dzieje, da się wytłumaczyć tylko przez miłość tego nowego Pana do ciebie. Odkrywasz, że On czeka na to, abyś powiedział po raz pierwszy do Niego „Ojcze, Tatusiu”.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję