Reklama

Książka na rok różańca

Kto chce wiedzieć więcej o Różańcu powinien sięgnąć po książkę Katechizm w tajemnicach różańcowych. Książka utrzymana jest w formie opowiadań. Składa się z ośmiu części. Według klucza chronologicznego przedstawia historię modlitwy różańcowej.
Nie wszyscy zapewne wiedzą, że wzmianki o Maryjnych objawieniach sięgają czasów apostolskich. Książka przypomina objawienia z Lourdes i Fatimy, a także te mniej znane, których wiarygodność potwierdził Kościół. Objawienia dały początek modlitwie różańcowej. Różaniec jako pierwsi zaczęli praktykować pustelnicy. Zamiast paciorków używali do liczenia Zdrowaś Maryjo kamyki. Jak doszło do rozpowszechnienia Różańca, dlaczego wiąże się on z symboliką róż - opowiadają kolejne rozdziały. Dużo miejsca autor poświęca papieżom, którzy propagowali Różaniec. Czym był Różaniec dla Benedykta XV, Piusa XI, Piusa XII, Jana XXIII, Pawła VI, Jana Pawła I. Czym Różaniec jest dla Jana Pawła II?
Kolejne części opowiadają o cudach różańcowych, obietnicach i odpustach przypisanych tej modlitwie. Ostatnia mówi w jaki sposób modlić się na różańcu. - Modląc się
Różańcem, powinniśmy dążyć do tego, aby był on doskonały - pisze autor. To znaczy modlitwie ustnej - pobożnemu odmawianiu modlitw, powinna towarzyszyć modlitwa myślna, a więc rozważanie tajemnic, które ma przetwarzać życie, czyniąc je modlitwą. Ten ostatni element sprawia, że modlitwa różańcowa jest tak skuteczna, iż za jej pomocą można wyprosić u Boga wszystkie łaski.
Skąd tytuł książki Katechizm w tajemnicach różańcowych? - Jeden z powodów, to fakt, że bazuję w niej na Katechizmie Kościoła Katolickiego i często się do niego odwołuję - pisze autor. Dodaje też, że tak jak katechizm stawia sobie za cel nie tyle pouczenie, co ożywienie wiary przez pouczenie. - Starałem się obudzić w Czytelniku refleksję, zachęcić do tego, by podszedł do tekstu nie jak do mniej czy bardziej ciekawego obrazu, lecz jak do ikony - pisze autor.
Wydanie opatrzone jest fotografiami z sanktuarium różańcowego na Krzeptówkach.

Wincenty Łaszewski "Katechizm w tajemnicach różańcowych", s. 368, cena 16 zł. Wydawnictwo Sióstr Loretanek, ul. Żeligowskiego 16/20, 04-476 Warszawa.

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Święty od zadań trudnych

Niedziela Ogólnopolska 38/2019, str. 20-21

[ TEMATY ]

O. Pio

Biuro prasowe OFMCap – krka

Ojciec Pio często powtarzał, że „modlitwa jest najlepszą bronią, jaką mamy, kluczem, który otwiera Serce Boga”.

CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: już dziś XXV Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym

2021-09-24 17:01

[ TEMATY ]

Jasna Góra

czuwanie

Odnowa w Duchu Świętym

Karol Porwich/Niedziela

Już w sobotę na Jasnej Górze odbędzie się 25. Ogólnopolskie Czuwanie Katolickiej Odnowy w Duchu Świętym. To jedno z największych jasnogórskich spotkań modlitewnych miało odbyć się tradycyjnie w maju, ale ze względu na pandemię zostało przeniesione. To czas umocnienia, budowania jedności i ewangelizacji. Całodzienne czuwanie rozpocznie się o godz. 9.30 na placu przed Szczytem.

Odnowa w Duchu Świętym, zwana odnową charyzmatyczną, jest jednym z najprężniej działających i najliczniejszych ruchów w Kościele katolickim, obecnym dziś w większości krajów na świecie. Duchowość ruchu charyzmatycznego koncentruje się na doświadczaniu w życiu działania Ducha Świętego, dzieleniu się Jego darami, uwielbianiu Boga i służeniu Kościołowi. Bardzo ważne jest budowanie i przeżywanie wspólnoty.

CZYTAJ DALEJ

Biskupi Europy: tylko Chrystus jest prawdziwą nadzieją Europy!

2021-09-26 12:39

[ TEMATY ]

Europa

Karol Porwich/Niedziela

Nasz głos nie jest potężny, ale niesie ze sobą echo wielu wieków: istnieje tylko jedno imię, które należy głosić ze wszystkich dachów świata: Jezus Chrystus. On jest prawdziwą nadzieją Europy, bowiem jest prawdą, a tylko prawda czyni wolnymi - napisali przewodniczący europejskich episkopatów w przesłaniu do wszystkich mieszkańców Europy.

Członkowie Rady Konferencji Biskupich Europy (CCEE), którzy w minionych dniach obradowali w Rzymie w ramach zebrania plenarnego w 50. rocznicę utworzenia tego gremium, skierowali przesłanie do wszystkich mieszkańców Europy. Przypomnieli w nim, że istotą Kościoła i wszelkich podejmowanych w nim działań, a także odpowiedzią na wyzwania, z jakimi mierzy się współczesnie kontynent europejski, musi być głoszenie Chrystusa i absolutna wierność Jego nauczaniu.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję