Reklama

Ogień zniszczył ich dom

Dla rodziny Krystyny i Janusza Krasów z Kolonii Raciborowice (gmina Białopole, parafia Buśno) 30 stycznia br. był dniem, w którym zmieniło się wszystko. Zostali bez dachu nad głową. W wyniku pożaru stracili cały swój dobytek. Jedyne, co uratowali, to własne życie.

Małżeństwo z blisko 10-letnim stażem – rodzice dwójki dzieci – i ich bliscy potrzebują natychmiastowej pomocy. Obecnie mieszkają u krewnego. Na miejscu odwiedził ich ks. Adam Sobczak, dyrektor Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Poznał historię tragicznego wydarzenia i rozmawiał z poszkodowanymi. – Wszędzie było dużo dymu, jak wszedłem do mieszkania, to dmuchało gorące powietrze. Zadzwoniłem po straż pożarną – kazali czekać. Siedziałem i przyglądałem się, jak coraz bardziej się dymi. Prąd strzelał i cała instalacja się paliła. Dzięki Bogu nikogo nie było w domu, bo jakby to się działo w nocy, to byłoby sześcioro nieboszczyków, a tak zostaliśmy bez dachu nad głową... – relacjonował Janusz Kras.

Pogorzelcy z Buśna potrzebują pieniędzy, by mogli zakupić nowy dom lub odbudować spalony. Już teraz są wdzięczni za każdą okazaną pomoc. – Tutaj są ludzie dobrego serca. Przywożą różne rzeczy pierwszej pomocy. Naprawdę wszyscy chcą pomóc – ze wzruszeniem powiedziała Krystyna Kras.

Reklama

Pogorzelców finansowo wsparła gmina Białopole. W parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Buśnie została już przeprowadzona taca na rzecz poszkodowanej rodziny. To jednak niejedyna forma pomocy ze strony wiernych diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Również parafianie z hrubieszowskich dekanatów przekazali ofiary do puszek na rzecz rodziny Krasów.

Zachęcam do wysłuchania reportażu pt. „Ogień spalił ich dom”, zamieszczonego na stronie internetowej: www.zamosc.caritas.pl .

Każdy, kto chce wesprzeć finansowo rodzinę Krasów, może dokonać wpłaty na konto bankowe Caritas Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej: PKO BP SA Zamość 61 1020 5356 0000 1802 0173 6941, z dopiskiem: „Pomoc dla rodziny Krasów”

2017-03-01 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Niech nas nauczy dróg swoich, byśmy kroczyli Jego ścieżkami

Na progu Adwentu, który rozpoczyna nowy rok liturgiczny, mszalna Liturgia Słowa przypomina Izajaszową wizję pokoju królestwa Bożego, który nastanie na końcu czasów. Do Jerozolimy, miasta wybranego przez Boga, popłyną wszystkie narody i będą się wzajemnie zachęcać do poznawania i przyjęcia woli Bożej. Chociaż całkowite spełnienie tej wizji pozostaje sprawą przyszłości znanej tylko Bogu, to przecież Jerozolima, miejsce męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, nieustannie gromadzi wiernych z całego świata i powietrze nad nią jest gęste od modlitwy zanoszonej w różnych językach. Solidarne nawrócenie i powrót do Boga staną się fundamentem powszechnego pokoju, co symbolizuje przekucie mieczy na lemiesze, a włóczni na sierpy. Narzędzia wojny posłużą pomnażaniu dóbr i pomyślności ludzi. Ta wspaniała wizja, utrwalona na pomniku umieszczonym przed nowojorską siedzibą ONZ, w świecie naznaczonym wojnami i przemocą przypomina, że powinno – i z Bożą pomocą może – być inaczej.

CZYTAJ DALEJ

Dwa paradoksy Adwentu

2022-11-26 15:06

[ TEMATY ]

rozważanie Słowa Bożego

domena publiczna

Ewangelia: Mt 24, 37-44

1. Słowo wstępu

CZYTAJ DALEJ

Abp Gądecki: świat w którym żyjemy potrzebuje piękna

2022-11-28 13:37

[ TEMATY ]

abp Stanisław Gądecki

Episkopat News

Muzea odgrywają wielką rolę w życiu społeczności ludzkich, pomagają wznieść oczy ku pięknu, a zwiedzający mogą zakosztować piękna, w którym wyraża się życie człowieka i jego harmonia z otoczeniem – mówił abp Stanisław Gądecki podczas uroczystej Mszy św. z okazji 165. rocznicy powstania Muzeum Narodowego w Poznaniu.

Metropolita poznański na prośbę dyrekcji muzeum odprawił Mszę św. w intencji zmarłych oraz żyjących pracowników, kustoszy kultury i sztuki, oraz w intencji pomyślności i rozwoju tej instytucji. Uroczystość odbyła się w kościele pw. św. Marcina, położonym w bezpośredniej bliskości placówki.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję