Reklama

Niedziela na Podbeskidziu

Jawiszowice-Brzeszcze

Mają plan

Niedziela bielsko-żywiecka 13/2017, str. 3

[ TEMATY ]

misje

Archiwum katechetów

Młodzi misjonarze prezentują kalendarze z owieczkami

Młodzi misjonarze prezentują kalendarze z owieczkami

W Szkole Podstawowej nr 2 im. M. Kopernika w Brzeszczach działa Szkolne Koło Misyjne „Dzieci Dzieciom”, które angażuje się w pomoc misjom, czy to poprzez różne akcje, jak kiermasze czy akademie, czy poprzez modlitwę. Jak podkreślają katecheci uczący w podstawówce, dzieci z koła misyjnego poprzez zabawę poznają zwyczaje i kulturę rówieśników z krajów misyjnych, ale i uczą się wrażliwości na potrzeby innych. W zeszłym roku mali misjonarze zorganizowali dwa kiermasze świąteczne dla dzieci z Afryki i Filipin oraz akademię misyjną z okazji Dnia Dziecka. W tym roku w Wielkim Poście dzieci pomagają misjom kwestując podczas Drogi Krzyżowej w Jawiszowicach. – W piątki odprawiamy Drogę Krzyżową. Co tydzień podczas tego nabożeństwa członkowie Szkolnego Koła Misyjnego zbierają datki na adopcję serca dziecka z Afryki – informuje proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach na os. Brzeszcze ks. Eugeniusz Burzyk. – Adopcja serca dziecka z Afryki polega na rocznym finansowaniu bieżących potrzeb wybranego dziecka oraz korespondencji listownej – dodają katecheci. Dzieci z parafii na os. Brzeszcze zaangażowały się również w Misyjny Plan Wielkopostny. W ostatnią niedzielę lutego wylosowały misjonarza pochodzącego z diecezji bielsko-żywieckiej i za niego modlą się w czasie Wielkiego Postu. A żeby nie zapomnieć o postanowieniu, otrzymały kalendarze z trójwymiarową owieczką i na początku kalendarza wpisały nazwisko misjonarza.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wkrótce rusza akcja modlitewna "Misjonarz na post"

[ TEMATY ]

misje

akcja

Archiwum kl. Jakuba Robazela

Wśród zaprzyjaźnionych wiernych

Wśród zaprzyjaźnionych wiernych

W najbliższą niedzielę, po raz czwarty rozpoczyna się ogólnopolska akcja „Misjonarz na Post”. Celem inicjatywy jest duchowe wsparcie polskich misjonarzy przez modlitwę, dobrowolną formę postu, dobre postanowienia lub ofiarowanie swojego cierpienia. W ubiegłym roku w projekcie wzięło udział ponad 5 tys. osób.

Każdy, kto chce wspomóc misjonarzy swoją modlitwą, może wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.misjonarznapost.pl, a następnie wybrać kraj pobytu oraz misjonarza, którego chce wspierać: świeckiego, zakonnego czy diecezjalnego.

CZYTAJ DALEJ

Polka pracująca przy odbudowie katedry Notre Dame: efekt tego co już zrobiliśmy cieszy

2021-09-24 07:18

[ TEMATY ]

katedra Notre‑Dame

Adobe Stock

Katedra Notre Dame

Katedra Notre Dame

Nasza praca ma głęboki sens, ponieważ obcujemy z oryginalnymi materiałami i odbudowujemy dzieło o najpiękniejszych proporcjach konstruowane dla Boga, co widać w każdym szczególe katedry. Polscy konserwatorzy zabytków wyróżniają się we Francji wiedzą z zakresu chemii i historii sztuki – mówi PAP Felicja Lamprecht, restauratorka zabytków pracująca przy odbudowie katedry Notre Dame.

„Nad rekonstrukcją XIX-wiecznych malowideł ściennych w kaplicy Św. Ferdynanda w katedrze Notre Dame w Paryżu pracujemy od września 2020 r. i można powiedzieć, że efekt naszej pracy cieszy. Kaplica została skończona i wygląda przecudnie. Jest jasna i rozświetlona” – mówi Lamprecht.

CZYTAJ DALEJ

Spotkanie branży sakralnej po raz 22. w Targach Kielce!

2021-09-24 13:32

[ TEMATY ]

książka

targi

Kielce

SacroExpo

T.D.

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Stoisko na czas pandemii, czyli jak zadbać o czystość

Ofiaromaty, bezdotykowe kropielnice i szeroki wachlarz stuł i ornatów od najlepszych polskich producentów. To wszystko czekać będzie na gości XXII Międzynarodowej Wystawy Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Od 27 do 29 września hale Targów Kielce wypełni wszystko to, co niezbędne w życiu kościoła.

Hale wystawiennicze Targów Kielce na trzy dni zamieniają się w miejsce spotkania

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję