Reklama

Niedziela Podlaska

Sokołów Podlaski

Wieczór Miłosierdzia

Niedziela podlaska 13/2017, str. 6

[ TEMATY ]

modlitwa

Bożena Zdzieborska

Poświęcenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Poświęcenie ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy

W sokołowskim sanktuarium Miłosierdzia Bożego w trzeci piątek lutego zebrała się rzesza pielgrzymów na kolejnym Wieczorze Miłosierdzia. Przybyły zorganizowane grupy z Siedlec, Węgrowa, Białej Podlaskiej, Międzyrzeca Podlaskiego, Łukowa, Starejwsi oraz wielu pielgrzymów indywidualnych. Do prowadzenia spotkania zaproszony został charyzmatyczny, utalentowany muzycznie kapłan ks. Stefan Ceberek – na co dzień proboszcz sanktuarium pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Porządziu (archidiecezja warszawska).

Reklama

Ks. Ceberek odprawił Eucharystię w koncelebrze z proboszczem sanktuarium Miłosierdzia Bożego ks. Krzysztofem Kisielewiczem oraz ks. Stanisławem Boguszem. Przed Mszą św. wierni zachęceni przez kapłana wzywali we wspólnym śpiewie Ducha Świętego, a następnie byli świadkami egzorcyzmowania wody i poświęcenia ikony Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czasie dwugodzinnej Mszy św. wysłuchaliśmy pięknych pieśni oraz homilii zobrazowanej ciekawymi opowiadaniami. Przedstawione alegorie miały na celu przekonanie słuchających o wartości wiary.

Po Eucharystii nadszedł czas na koncert ks. Stefana. Usłyszeliśmy znane pieśni, m.in.: „Synu Dawida”, „Tłumy serc”, „Ojczyzno ma”, „Z różańcem w ręku”. Śpiew przeplatany był refleksjami kapłana dotyczącymi życia w rodzinnym domu. Ks. Stefan odniósł się również do współczesnych zagrożeń życia duchowego, szczególnie nadużywania komputerów, telewizji i alkoholu. Stwierdził, że są to miejsca szczególnego ataku złego ducha. Młodzi pomocnicy księdza czytali też fragmenty z „Dzienniczka” św. Faustyny oraz pism boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas. Ks. Ceberek przewodniczył również adoracji Najświętszego Sakramentu, podkreślając, że Pan Jezus wysłuchuje każdego, kto się do Niego zwraca z otwartym sercem.

Na zakończenie ks. Stefan udzielił indywidualnego błogosławieństwa przez nałożenie rąk, podziękował za czas poświęcony Jezusowi i poprosił o intensywną modlitwę za niego i wszystkich kapłanów.

2017-03-23 09:49

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Modlitwa za Rzym

[ TEMATY ]

modlitwa

MARGITA KOTAS

Na bezprawie odpowiedzmy kulturą spotkania i powrotem do takich wartości, jak solidarność, sprawiedliwość i wzajemny szacunek. Kard. Agostino Vallini apelował o to podczas specjalnej modlitwy za dotknięty potężnym skandalem korupcyjnym Rzym. Modlitwa za włoską stolicę odbyła się wczoraj wieczorem w bazylice Matki Bożej Większej i była zanoszona przed ikoną Maryi, patronki miasta - Salus Populi Romani (Ocalenie Ludu Rzymskiego).

„Jakże to możliwe, że w tym mieście zrodzonym z krwi męczenników i świętych dochodzi do tak strasznych rzeczy? Jakże to możliwe, że utracono poczucie przynależności do wspólnoty w imię pieniądza i władzy” – pytał na modlitewnym spotkaniu kard. Vallini, nazywając korupcję „wirusem zżerającym społeczeństwo”. Hierarcha apelował do rzymian, by nie poddawali się szerzącemu się złu, ale z odwagą podejmowali inicjatywy mające na celu zwalczenie wszelkiego bezprawia i przywrócenie praworządności.

CZYTAJ DALEJ

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej odkryto pradziejową kopalnię krzemienia czekoladowego

2021-09-22 07:13

[ TEMATY ]

wykopaliska

Monika Książek/Niedziela

Na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskie archeolodzy odkryli mającą nawet 10 tys. lat kopalnię krzemienia czekoladowego. Jak podkreśla kierownik badań dr Magdalena Sudoł-Procyk – to dotąd najdalej wysunięty na południowy zachód w Polsce tego typu obiekt.

Wcześniej uważano, że choć zasiedlający te tereny neandertalczycy, a następnie homo sapiens posługiwali się narzędziami z krzemienia czekoladowego, to nie wydobywali go na miejscu, ale transportowali z oddalonych o ok. 150 km Gór Świętokrzyskich.

CZYTAJ DALEJ

Włochy: w niedzielę beatyfikacja Jana Fornasiniego – kapłana, męczennika II wojny światowej

2021-09-24 12:25

[ TEMATY ]

beatyfikacja

Jan Fornasini

pl.wikipedia.org

Giovanni Fornasini

Giovanni Fornasini

W niedzielę 26 września w bazylice katedralnej św. Petroniusza w Bolonii prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Marcello Semeraro ogłosi błogosławionym Jana Fornasiniego – pochodzącego z tych stron kapłana, który zginął jako męczennik pod koniec 1944 roku. Miał wówczas zaledwie 29 lat, z których jedynie 3 przeżył w stanie duchownym. Ze względu na jego zaangażowanie na rzecz ofiar wojny nazywano go "aniołem z Marzabotto".

Przedstawiamy krótki życiorys Jana Fornasiniego:

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Reklama

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję