Reklama

Niedziela Sandomierska

Przyszłość Polski zależy od was

Niedziela sandomierska 25/2017, str. 8

[ TEMATY ]

konkurs

Ks. Adam Stachowicz

Po raz siódmy odbył się Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej w Potoczku. Organizatorem przedsięwzięcia jest miejscowy Zespół Szkół im. św. Jana Pawła II, a zmagania konkursowe odbywają się pod patronatem bp. Krzysztofa Nitkiewicza. W tym roku uczniowie rodziny szkół im św. Jana Pawła II oraz przedstawiciele szkół z terenu gminy Potok Wielki spotkali się 1 czerwca. Mottem tegorocznych zmagań są słowa zaczerpnięte od Świętego Patrona: „Przyszłość Polski zależy od was i musi od was zależeć”. Konkurs już od kilku lat połączony jest z gminnym rodzinnym dniem dziecka. O popularności przedsięwzięcia świadczy fakt, że do zmagań przystąpiło 17 delegacji szkół podstawowych i gimnazjów oraz jedna szkoła ponadgimnazjalna – wszystkich uczestników było ponad 100 osób i to nie tylko z diecezji sandomierskiej, ale również z województwa lubelskiego.

Reklama

Uroczystość rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. Marek Kumór, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa. Po modlitwie rozpoczęły się konkursowe zmagania wokalne. – W kategorii szkoły podstawowe (soliści) pierwsze miejsce zajęła Klaudia Potaczało z Pysznicy, drugie – Aleksandra Tracz ze szkoły w Potoku Wielkim oraz Paulina Kulpa ze szkoły w Potoczku. Wyróżnienie przypadło uczniom ze szkół w Zabrniu oraz Potoku-Stanach, a zespołowo wśród najmłodszych zwyciężył chór Tęcza ze szkoły w Księżpolu i kolejno zespół Lolek ze szkoły podstawowej nr 9 w Tarnobrzegu i zespół Perełki Papieskie z Gościeradowa. Wśród gimnazjalistów zwyciężył kwartet wokalny z Ulanowa i zespół Akord z Pysznicy. Drugie miejsca zajęli gimnazjaliści z Batorza i Potoczka, trzecie natomiast przypadło uczniom ze szkoły w Stojeszynie Pierwszym. Jury wyróżniło także gimnazjum w Potoku Wielkim oraz Katarzynę Daniel i Dominikę Witek ze szkoły ponadgimnazjalnej w Potoczku – wylicza Ewa Kusz.

Przygotowano dodatkowo różnorodne atrakcje. Był bieg o puchar wójta gminy Potok Wielki, rozgrywki w piłkę nożną. Organizatorzy dla urozmaicenia utworzyli zespoły integracyjne. Dla najmłodszych przygotowano różne gry i zabawy na wesoło. Każdy mógł wziąć udział w konkursie plastycznym, który dotyczył wiedzy o gminie oraz patronie jednej z placówek edukacyjnych. – Młody człowiek jest wrażliwy na prawdę, sprawiedliwość, piękno i inne cenne wartości duchowe. Pragnie odnaleźć siebie samego, dlatego szuka prawdziwych wartości i ceni tych ludzi, którzy ich nauczają i według nich żyją. Niewątpliwie należą do nich nauczyciele, wychowawcy i katecheci. Nasza szkoła stara się kształcić zmysł wartości, dlatego już po raz siódmy w Zespole Szkół w Potoczku organizowany jest Diecezjalny Konkurs Pieśni Patriotyczno-Religijnej. Przesłanie motta konkursu jest dla nas – dla nauczycieli i uczniów placówki – drogowskazem w coraz bardziej zawiłej rzeczywistości. Aktualność papieskich słów wciąż elektryzuje. To my, żyjący tu i teraz, budujemy przyszłość naszego kraju. To my musimy bronić ideałów, wartości, praw i obowiązków. Od tego zależy, w jakiej Polsce będą żyły i wychowywały się nasze dzieci. Bo to jest nasza ojczyzna, nasze być i mieć – podkreśla Jan Brzozowski, dyrektor Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w Potoczku.

2017-06-13 11:34

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

To jest szansa!

Niedziela małopolska 9/2018, str. I

[ TEMATY ]

konkurs

Maria Fortuna-Sudor

Laureaci, wyróżnieni oraz przedstawiciele organizatorów konkursu

Laureaci, wyróżnieni oraz przedstawiciele organizatorów konkursu

Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się. Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami czy niepowodzeniami, jakie możecie spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji…” – słowa św. Jana Pawła II skierował dr inż. Antoni Zięba – prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka do uczestników podsumowania drugiej edycji ogólnopolskiego konkursu na prace licencjackie i magisterskie z zakresu problematyki pro-life. Przypomniano, że jego celem jest rozwijanie wśród młodzieży akademickiej zainteresowania problematyką pro-life oraz popieranie badań dotyczących obrony życia ludzkiego na różnych jego etapach i w różnych warunkach społeczno-kulturowych.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski: Nie szczepisz się? Szef będzie mógł cię przesunąć

2021-07-30 07:24

[ TEMATY ]

szczepienia

fot. Adam Guz/KPRM)

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Adam Niedzielski o nowych obostrzeniach

Myślimy o projekcie zakładającym, że firmy, które wykażą zaszczepionych pracowników, zwłaszcza mających kontakt z klientami, nie będą miały obostrzeń - mówi dzisiejszemu dziennikowi szef MZ Adam Niedzielski. Dopytywany o kwestię przesunięcia niezaszczepionego pracownika na inne stanowisko, ocenił, że miałoby to rację bytu.

Minister zdrowia był proszony przez dziennik o ocenę pomysłu, by tylko zaszczepieni przeciw Covid-19 dostawali świadczenie 500 plus.

CZYTAJ DALEJ

Niedzielski o wzroście nakładów na ochronę zdrowia: Deklaracja z Polskiego Ładu przeradza się w zobowiązanie

2021-07-30 19:35

[ TEMATY ]

rząd

służba zdrowia

PAP

Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Minister zdrowia Adam Niedzielski.

Mocny akcent na koniec dnia! Projekt ustawy o wzroście nakładów na ochronę zdrowia do 7 proc. PKB przyjęty przez Radę Ministrów. Deklaracja z Polskiego Ładu przeradza się w zobowiązanie – napisał w piątek na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek, że Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy podnoszący nakłady na ochronę zdrowia do 7 proc. PKB. Resort podkreślił, że w 2027 r. nakłady na opiekę zdrowotną w Polsce wyniosą 215 mld zł, a do systemu ochrony zdrowia w latach 2022-2027 trafi dodatkowo ok. 83 mld zł.

CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Redaktor Naczelna Tygodnika Katolickiego „Niedziela” wyznaczyła w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję